Dva žijící - nevypořádaná minulost

Od: Datum: 23.03.13 13:51 odpovědí: 3 změna: 23.03.13 16:40

Zdravím vás .

Žijeme spolu již 4 roky oficiálně ve společné domácnosti, i když partner nemá ještě oficiálně vyřešené předchozí manželství.

Založili jsme si pojistky a spoření. V případě úrazu, úmrtí, kdy jeden nebude schopen potvrdit, že žijeme spolu jako druh a družka, lze nějak ošetřit ty finance, aby na základě nějakého třeba ručně sepsaného dokumentu, s ověřením podpisu na Czech pointu to bylo úředně dané a nešlo to do dědictví? A´T je jasně dané, že vše dostane ten druhý partner? I případně přístup na běžný účet?

Nebo to musí být oficiálně sepsané u notáře jako závěť? Popř. kolik to stojí?

Předem děkuji za odpoveď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: samadoma*
Datum: 23.03.13 14:05

nevím to jistě ,ale mám obavy,že kdyby se něco stalo vašemu příteli v době,kdy je stále právoplatně manželem jiné ženy ,tak nároky bude mít ona a jejich případné děti...být vámi ,tak dokud tam není vypořádaný majetek a vztahy ,do žádného majetného spolužití bych se sním nepouštěla,protože majetek nabytý v manželství se po rozvodu dělí napůl,a aby se nakonec nestalo ,že to ,co pořídíte vy,nakonec nedědila potom jeho žena...Za 4roky co je s vámi ,prominte ,ale už by se měl postarat o vyřešení situace rozvodem,pokud s vámi takle vážně žije...:(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 23.03.13 14:12

Tak já to vím jistě. Dědit bude manželka a to dokonce i to, co jste si spolu nahospodařili. A Vy budete prokazovat že to do dědictví nepatří.

Tedy toto platí pokud je bezdětný. Pokud má děti tak ta manželka bude dědit stejným dílem jako jeho děti.

Pokud děti nem tak pak jedině právoplatná závěť a mennželka by byla mimo dědictví. S dětima to by je musel vydědit což není tak jednoduché.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.03.13 16:40
avatar

Sluníčko, na co se ptáte? Kapku nerozumím, jak to myslíte. Jak můžete oficiálně žít se ženatým mužem? Píšete, že nemá ještě oficiálně, tedy úředně vyřešený rozvod, nemá v ruce rozsudek, který nabyl právní moc. Je tedy ženatý, když soud o rozvodu nenabyl právní moci.Jestliže jste v jedné domácnosti se ženatým mužem, nemůžete spolu oficiálně žít. *nevi*Kdyby se jeden z vás ocitnul v nemocnici, toho druhého k němu nemusí pustit, nedají mu ani informace. Kdyby něco nedopadlo, budete velice obtížně dokazovat, co je vaše, na co máte nárok. Ať už se jedná o dědictví nebo exekutora. *stop*Dejte si do pořádku minulé závazky, mějte na to oficiální papír s kulatým razítkem. Když něco oznámíte rodině a známým, ještě to není ani zdaleka oficiální.;) Nechci být protivná, ale doplatíte na tohle neuspořádání vy! Musíte se chránit! Řeči jsou jedna věc a papír s kulatým razítkem, to je o něčem jiném.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.