Bydliste na mestskem uradu jako zivnostník?

Od: Datum: 22.03.13 18:27 odpovědí: 6 změna: 24.03.13 14:26

Dobry den prosim o radu .chci pracovat jako drobny zivnostnik ,ale bydliste mam na mestskem uradu,bude to problem s udelanim zivnostenskeho listu?Jak jinak to obejit porad te dekuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.03.13 19:01

Trvalé bydliště asi problém nebude, ale musíte mít adresu provozovny. V tom bych viděla problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.13 19:31
avatar

Jako podnikatel můžete mít trvalé bydliště na MěÚ, ale musíte mít někde jinde uvedené "místo podnikání"
"místo podnikání" může být i třeba byt, pokud děláte činnost, která nevyžaduje provozovnu - např účetnictví apod. K "místu podnikání" musíte mít vztah jako vlastník (byt, nemovitost je vaše) nebo musíte předložit podepsaný (co vím, tak ověřený být nemusí, ale falšovat bych to nedoporučoval, protože je to pak údaj veřejně uvedený v restříku) souhlas vlastníka nemovitosti k umístěním místa podnikání v daném objektu.
Obejít se to samozřejmě dá taky - např. pronájmem tzv. virtuální kanceláře, kde tím pádem budete mít "místo podnikání". Dělají to tak hlavně větší firmy a firmy, které se chtějí přemístit do míst s menší pravděpodobností kontroly FÚ (velká města). Otázka je, jestli se vám to vyplatí - ceny jsou někde od cca 800,-Kč měsíčně výše.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.13 21:00
avatar

Dá-li Vám obecní úřad souhlas se zřízením místa podnikání na úřadě, nebudte mít s trvalým pobytem na obecním úřadu žádný problém.

Jinak byste si musel zřídit místo podnikání jinde (opět se souhlasem majitele). Asi nejschůdnější by byla již zmíněná virtuální kancelář.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 22.03.13 21:40

živnostenský zákon byl loni v létě novelizován a místo podnikání tam mít nelze, musíte uvést jinou adresu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.13 11:50

Tak jako můžete mít virtuální kancelář, můžete mít i virtuální trvalé bydliště. V ČR je možné cokoliv... Doufám, že to nechcete nějak zneužít, to bych si za tu radu sámsobě nafackoval.*zed*

http://www.eurospolecnosti.cz/trvale-bydl-pro-fyz-osoby

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cmelak22
Datum: 24.03.13 14:26

Jak je tedy možné,že na registru firem jsem našel osobu,která měla firmu i bydliště na magistrátě?Přitom to byla blbost,protože dílnu měla jinde?A ještě si dala inzerát,že shání nové lidi

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.