Střep v noze

Od: Datum: 21.03.13 18:11 odpovědí: 5 změna: 17.06.14 09:37

dobrý den, prosím o radu,

jak se toho zbavit, malinký úlomek skla v noze, nejde ani vidět, ale při došlápnutí to dost bolí. Jak to vyndat, nebo co s tím udělat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 21.03.13 18:14

Zajdi si k doktorovi a nech si jej vyndat - nemusíš ihned, ale ani zbytečně neotálej - střep může pohyby nohy ´cestovat´ a nadělat ti pěknou paseku poškozením cévy nebo vazů!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.03.13 18:16
avatar

Já to namazala "černou mastí" nevím název, koukla jsem na nett snad je to Ichtoxil, zavázala a do 4 dnů ten střípek mast vytáhla.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.03.13 18:30
avatar
Podporuji mowlovu radu!
Já jsem to také odkládal, dalo se na tom ze začátku chodit, pomalu se nenápadně vytvořil otlak, vevnitř to začalo hnisat, chirurg byl řezník, potom jsem musel ve vložce boty udělat otvor, abych ten otlak s tou ránou odlehčil, antibiotika mi zničila střevní flóru, dva měsíce radosti...
Neodkládat dlouho!
Ohodnoceno: 1x
 
Od: tereza123
Datum: 17.06.14 08:50

Opravdu hodně pomůže kůži opilovat pilníkem na ztvrdlé paty. Nejdřív samozřejmě nohu nechat odmočit v teplé vodě. Když se totiž snažíte střep vymáčknout přes ztvrdlou kůži, zajíždí dovnitř, když je obroušená a měkká, dostanete se ke střepu blíž a můžete ho vymáčknout jako pupínek. Není třeba nic nařezávat. Pokud ani tohle nepomůže tak chirurgická ambulance.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.14 09:37
avatar

Manželovi se to stalo 1. května, že bosou nohou našlápl střípek. Po bourání odpadu v koupelně a odsekávání kachlíků. V noze pak nic necítil, mávl nad tím rukou.

Jenže noha začala postupně otékat až ke kotníku a nemohl na ni došlápnout. Teprve pak, téměř 4 týdny po úrazu, se odhodlal k chirurgovi.Nic jiného už mu nezbývalo. Doktor mu nohu opíchal do chodidla, rozřízl, čistil, zavedl drenáž. Bylo tam prý plno hnisu a nečistot. Navíc manžel dostal antibiotika a kontrolku. Nadával jak špaček a zažil plno bolesti. Celý týden jsem ho dennodenně vozila na kontroly a převazy. Řezalo se ještě i druhý den. Panu doktorovi se cosi nelíbilo.

Proto zajděte k lékaři co nejdřív. Pokud je to hned vyndáno a ošetřeno, není to nikdy tak bolestivé a tolik náročné, jako léčit starou zanedbanou ránu. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.