Rozdělení pozemku

Od: odpovědí: 4 změna:

Dobrý den,

chceme přikoupit část pozemku kvůli příjezdovce. Nechali jsem vyhotovit tedy geometrický plán (kvůli rozdělení pozemku, jelikož chceme jen část od pana majitele), v pondělí jdeme na stav.úřad pro schválení o rozdělení pozemku.

Nevíte někdo jak postupovat dále? Musí majitel pozemku jít nahlásit změnu na katastr? když se pozemek rozdělil a má ted navíc nové parcelní číslo? které my chceme vlastně koupit? jelikož v kupní smlouvě stojí toto:  1. Prodávající je výlučným vlastníkem pozemkové parcely č. 1211/9 o výměře 27 m2 v katastrálním území Libouchec, na základě geometrického plánu č. 1054-268/2012 (pro účely této kupní smlouvy dále jen "předmětná nemovitost").


ale tohle nové parcelní číslo ještě není zaneseno v katastru :( nevím jak dál ani jestli tato kupní smlouva takto napsaná projde na katastru :(

děkuji moc za odpověd

4 odpovědi na otázku

 

 


3x
avatar gotrekzagary

Smlouva musí být napsaná tak, že majitel ABC prodává část své parcely číslo XZY, označenou novým parcelním číslem XZY/a oddělenou dle geometrického plánu číslo ABCDED. Což v podstatě odpovídá tomu, co jste citoval(a) v dotazu. Geometrický plán je samozřejmě přílohou této smlouvy.

Smlouva musí být v počtu účastníků + 2 navíc, návrh na vklad na předepsaném formuláři (k mání na každém katastrálním pracovišti, nebo webu ČÚZK). Geometrický plán musí být ke každé smlouvě (originál, či geodetem ověřená kopie), tzn. stejný počet jako počet smluv. Všechny smlouvy samozřejmě podepsat všemi zúčastněnými s tím, že na jedné ze smluv musí být tyto podpisy ověřeny.

Nové parcelní číslo pak bude do (viditelné části) katastru zaneseno na základě této smlouvy. Jinak na katastru už ho samozřejmě mají, jelikož si geodet, který prováděl oddělení části parcely, musel její číslo na katastru předem rezervovat a geometrický plán jako takový musí mít schvalovací razítko příslušného katastrálního pracoviště.

Kdo Vám tu smlouvu psal?


děkuji moc, tuto smlouvu jsem okopčila ze smlouvy co jsme kupovali pozemek před tím. Ale, nebyla to část pozemku což mě ted dost zmátlo, ale pokud napíšu "podle geometrického plánu" tak by to snad mělo být v pořádku, jelikož v tom geom.plánu je to přeci rozděleno nebo to pakmohu napsat taky takto

Článek I.

Předmět smlouvy

Nový pozemek dosud nezapsaný v katastru nemovitostí vznikl na základě geometrického plánu pro rozdělení pozemku, číslo plánu ... vyhotoveného ověřeném úředně oprávněným inženýrem Ing. ... pracovištěm ..., dne ..., číslo ... a odsouhlaseném Katastrálním úřadem pro Ústecký kraj, Katastrální pracoviště, Krčínova 797/2
40007 Ústí nad Labem dne 15. 11. 2012, číslo ... došlo k rozdělení dosavadního pozemku parcelní číslo ... o výměře ... m2 na dvě části, a to na část o výměře ... m2, která obdržela nové označení parcelní číslo... a na část o výměře... m2, která obdržela označení parcelní číslo ... Citovaný geometrický plán tvoří nedílnou součást této smlouvy.

Může být, ale je to podle mého zbytečně složité, mnoho zbytečných informací = více možností na chybu.

Napsal bych něco ve stylu, že pan ABC je na základě (např.) dědictví z 30.2.1900 výlučným majitelem parcely číslo ZYX. Pan ABC prodává panu DEF parcelu číslo ZYX/a, která vznikla oddělením z parcely číslo ZYX na základě geometrického plánu číslo ABCDEF, vyhotoveného ing. JKL.

Určitě si poradíte.


děkuji moc, hned je mi lépe a nevidím to tak černě ;)

pak dám vědět jak jsem dopadla :) a pro ostatní jak pak má smlouva vypadat, kdyby si někdo nevěděl rady tak jako já.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]