Mám nárok na sociální dávky?

Od: Datum: 21.03.13 13:00 odpovědí: 2 změna: 21.03.13 13:10

Dobrý den,,

chtěl bych se zeptat jestli s tím máte někdo nějaké zkušenosti. Jsem již rok a 3 měsíce bez práce veden na UP.Z toho 5 měsíců podpora v nezaměstnanosti.Mám to tak jako na houpačce jednou nahoře jednou uplně dole pracuji již od 18let nedokončil jsem žádnou školu tedy papírově základní vzdělání přes to jsem měl dobré zaměstnání v roce 07 jsem se dostal u nás na Teplicku do největší firmy AGC kde jsem vcelku rostl s platem 16000,-kč čistého ..Po 3letech z důvodů krize mi neprodloužili smlouvu byl jsem pak 2roky na UP nemohl jsem sehnat práci opět jsem žil jen z podpory a našetřených peněz až jsem se dostal na uplné dno nakonec jsem sehnal práci v menší automobilce kde jsem po půl roce byl vedoucí oddělení zasklívárny s platem 13500,-Kč po roce jsem ale dal výpověď zkrátka mi to tam nesedělo lidi a tak vůbec měl jsem za to že v pohodě seženu jinou práci ale nějak jsem si neuvědomil v jaké situaci ČR je a ústecký kraj s nezaměstnaností prostě nemůžu ani za boha sehnat práci a jsem již rok a půl opět bez práce platím samozřejmě měsíčně nájem cca 5 tisíc komplet. Už jsem uplně na dně trvalé bydliště mám nahlášené u otce kde je nahlášná ještě sestra je nějaká šance že mám nárok na nějaké sociální dávky aspoň nějaké životní minimum mám na sebe akorát napsaný osobní vůz jinak nic. Dík za rady a postřehy nestojím o žádné přihlouplé komentáře


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.03.13 13:07
avatar

Dobrý den. Valdo nárok na sociální dávky se posuzuje podle příjmů všech členů žijících ve společné domácnosti. Podívejte se do odkazu na dávky hmotné nouze a posuďte sám, zda na některou z dávek dosáhnete:

http://portal.mpsv.cz/soc/hn

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.13 13:10
avatar

Nejlepší je zeptat se přímo na Úřadu práce, oddělení sociálních dávek, nač máte nárok, a za jakých podmínek. Tam by Vám měli dát veškeré informace, popř. formuláře na vyplnění.

Jinak bych být na Vašem místě uvažovala o nějaké rekvalifikaci, nejlépe dodělání školy. Možná by Vám i nějaký rekvalifikační kurz zaplatil úřad práce.

A pokud jste mladý, bezdětný, přestěhujte se za prací. Žít z podpory a sociálních dávek je dost stresující. Zapřemýšlejte, co by Vás bavilo, hledejte práci i v jiných krajích, a event. se přestěhujte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.