Šroubování nohy - průběh?

Od: Datum: 21.03.13 12:24 odpovědí: 6 změna: 22.03.13 08:34

Dobrý den.

Dnes jsem, jako na potvoru, při cestě do školy uklouzl na schodech a křuplo mi v noze. Proběhl klasický příjem v nemocnici a zjistili mi zlomeninu holení kosti u hlezenního kloubu. Prý mi to budou muset sešroubovat. Mám z toho trochu strach a tak bych se chtěl zeptat - jak to probíhá? Jak dlouho tahle léčba potrvá? Nějaké komplikace, které můžou nastat?

Děkuji moc za odpovědi

LightKnightCZ


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 21.03.13 13:03

Se zlomeninou zkušenost nemám, ale rozdrtil jsem si holení kost i s kloubem. 20 šroubů. V půli června se mi to stalo, v půli července jsem mohl začít našlapovat na nohu na 25%. Berle jsem odkládal někdy v listopadu, ale ty to budeš mít rychlejší.

Jinak může nastat zánět těch šroubů. To pak léčej antibiotikama a jakmile to jde, šrouby musej ven. Jinak mě je tam nechali. Časem mi budou měnit celé koleno, protože jsem si rozmačkal chrupavky. A jeden kluk tady na poradně psal, že mu dali vybrat buď šrouby vyndat nebo nechat uvnitř.

Brzké uzdravení.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.03.13 13:17
avatar

Buď vás uspí, nebo se to dělá v epidurální anestesii (to vám píchnou injekci do páteře a ta vám nohu naprosto znecitliví, ale i v tom případě o sobě moc vědět nebudete, dostanete injekci na omámení - "oblbovačku") a pak už nic nevíte, Nohu otevřou, kosti srovnají a stáhnou, zpevní šroubem. No a pak se proberete k plnému vědomí, spíš už na pooperačním. Pak s tím budete muset nějakou dobu zůstat v nemocnici, typl bych tak týden, než se stabilizujete . a doma pak budete nějakou dobu vhodit s ortézou, s berlemi, a na kontroly.Rizika? No jisté riziko je samozžejmě spojeno s každým invazivním zákrokem. Obecně se dává pozor na tromby, budete dostávatt něco naředění krve,warfarin, heparin), což bude spojeno s nutností kontrol srážlivosti (

A nakonec vám to nejspíš zopakují při vyndavání těch šroupů. Anebo taky ne, třeba vám ho tam nechají nafurt.

Ale neberte tohle zas na sto procent, doktor nejsem, to jsou jen zkušenosti z podobných operací.

doplněno 21.03.13 13:37:

Já tu kost neměl zlomenou, mě ji v té anestesi zlomili sami a přišili mi nohu rovně.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.03.13 15:50
avatar

Zlomená patní kost-šrouby, oboustranně hlezno-šrouby, otevřená zlomenina femuru-osteosintéza, dlaha, 3 + 4 obratel páteře-kovová destička, šroubyy a štěp (cizí). Vše operovali když já byla v umělém spánku, pak to bolelo hodně, za rok vyndávání kovů (mimo páteře tam je mám do smrti) v úplné narkoze postupně podle toho jak se to hojilo, to už byla brkačka. Nestraším, sranda to není ale přežít se to dá bez problémů. Nejlíp uděláte když lékaři přiznáte svůj strach a o všem si s ním popovídáte. Nebojte se, určitě to bude zase dobré.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.03.13 18:51

Manželce žádnou oblbovačku nedali a dvě a půl hodiny poslouchala, jak jim to nejde, nadávají že se to sype a bušení a cinkání nástrojů..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 21.03.13 19:20

Tak tohle znám, zažil jsem to na vojně při operaci oka. Moc fajn zážitek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.13 08:34
avatar

dobrý den , já jsem nikdy nic zlomeného neměla , ale můj syn si 2. 11. 12 na třikrát zlomil holení kost , nárt a koleno bylo mimo jamku, spadl do nekryté díry . Bylo to velmi bolestivé a tak jak vylezl z té díry ho odvezli do nemocnice , špinavý , mokrý a hned na sál . podstoupil od té doby tři operace , dostal do toho infekci a ted v pondělí 18.3. mu vyndali šrouby které měl po celé noze , nechodil a pobyt střídal , domu , nemocnice asi třikrát. Dnes má po celé noze takovou jako by dlahu s kostičkami které jsou opět přišroubované do kosti.. prostě některý doktor mu to zvoral , stále nesmí chodit ani pomocí berlí , pouze se dobelhá k počítači , který ho živí a do koupelny. Je to hrůza pro dospělého chlapa který v životě neměl ani nehet zlomený . a Já máma běhám s jídlem , uklid střídám s jeho přítelkyni a nemohu se dočkat až bude chodit . čeká ho dlouhodobá rehabilitace , lázně a záleží na tom jak ta poraněná kost už konečně pořádně sroste.Hlavně aby nekulhal ...vy se toho nemusíte obávat , tak dlouho to nebude trvat , tak měsíc uvidíte!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.