Dlouho bez práce

Od: Datum: 21.03.13 09:43 odpovědí: 13 změna: 23.03.13 06:59

Dobrý den,

jsem dlouho bez práce (1,5 roku) a už z toho začínám být zoufalá. Zatím se mi nepodařilo najít práci v mém oboru (mám vyšší odbornou školu). Jsem bez peněz a už z toho začínám být hodně v depresích.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.03.13 09:52
avatar

Zřejmě tvá situace není tak horká. Je spousta lidí, kteří nemohou najít jakoukoli práci. Pokud budeš trvat na práci v oboru, tak ji můžeš hledat třeba až do smrti.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: marenka*
Datum: 21.03.13 09:58

Souhlas, přesně tak. Já se jdu za týden zeptat do nemocnice (teď má paní na osobním dovču) a jestli nebude k mání odborná práce, RÁDA vezmu i uklízečku. Sice plat asi o 3 tisíce menší, ovšem na druhou stranu klídek a pohoda. Víc na fyzičku, méně na psychiku. A to je taky plus. Pak, během času se třeba naskytne u stejného zaměstnavatele lepší místo, uvolní se, někdo odchází do důchodu, někdo na mateřskou. Důležité je, že tam budu. Ten certifikát s kvalifikací už bude v mé složce na osobním oddělení, mezitím se i jako uklízečka, nu což, ale zviditelním se.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ziza
Datum: 21.03.13 11:08

Marenko,aby ses nespletla. Udělala jsem něco podobného,také měli papíry o mé kvalifikaci založené,ale v ž d y na uvolněné místo přijali někoho nového a já jsem u nekvalifikované práce zůstala...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 21.03.13 11:30

Jestli jsi cekala, ze te snad sami vyzvou na zaklade papiru, ktere jsi jim dodala nekolik mesicu predem (a na ktere do te doby uz urcite zapomneli, pokud si jich vubec vsimli, protoze je po tobe nechteli), tak takhle to nefunguje.

Vyhodou je, ze uz jsi uvnitr te firmy, takze mas sanci se dozvedet o uvolnenych mistech, o ktere mas zajem, drive, nez se to pusti "do sveta" a na personalnim te uz znaji, takze si jen zazadas o to nove misto a dodas pro jistotu ty papiry znova a snad ti daji prednost pred novymi lidmi zvenku.

Snad jsem pochopil spravne to, co jsi napsala. Jestli jsi to ale vsechno delala tak, jak pisu ja a presto davali prednost pred lidmi zvenku, tak to je spatna zprava, ktera znamena, ze v te firme pro tebe asi zadna dobra budoucnost neni a je na case se ohlizet po jine firme :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marenka*
Datum: 21.03.13 16:06

Já už právě tuhle zkušenost mám. Nástup jako nižší pomocná síla. Takže pomoc u nádobí, pomoc uklízečce, záskoky. Pak jsem povýšila *smich* na uklízečku. Támhle jsem dala pacientovi napít, tuhle s nějakým promluvila, odpoledne pomohla sestrám přebalit, nakrmit, převléknout postele a šup. Za půl roku ošetřovatelka, jen stačilo dodělat si kurz. Chce to nebýt v koutě, naštvaná a uražená. Ale ukázat, že něco umím, mám zájem a baví mě to. A že na nižší pozici je mě vlastně škoda. *frajer*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: luke237
Datum: 21.03.13 10:03

Zkousis hledat praci jen v oboru nebo jsi hledala neco podobneho, na ktere se vyzaduje nizsi vzdelani nez to tvoje? Pripadne muzes vzit i jeste nizsi pozici ve firme, kde by jsi jednou svoje povolani chtela delat. V obojich pripadech je podstatne, ze se dostanes do firmy a v ni se pozdeji (rekneme za rok) propracujes na misto, kde budes moci plne vyuzit svoji kvalifikaci. Budou te totiz uz znat a nebudes neznamy clovek z ulice. Take budes vedet, ze je v praci volne misto na tvoji kvalifikaci a takove misto ani firma nemusi dat vedet lidem zvenci.

Jestli ti leze na palici, ze jsi nikde dlouho nedelala, najdi si jakoukoliv praci (i ten supermarket) na par mesicu (3 az 6). O penize v tomto pripade nejde. Podstatne je, ze se zase dostanes do toho pracovniho rytmu a mezi lidi. Budes si pripadat zase "normalni" a ziskas novou chut do hledani prace odpovidajici tve kvalifikaci (nebo mirne nizsi).

Hodne stesti!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 21.03.13 10:09

Dobrý den.

Souhlasím s ostatními. Najděte si jakoukoliv práci. Dostanete se do pracovního prostředí, do kolektivu, získáte nové pracovní zkušenosti. A každá pracovní zkušenost se dnes počítá. Získáte rozhled a časem se určitě naskytne i lepší pracovní příležitost.

V každém případě člověk, který se snaží, vystřídá třeba i několik pracovních míst, má na pracovním trhu větší hodnotu než jen "čekatel". Přeji hodně štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koukolik
Datum: 21.03.13 11:35

Radíme vám dobře, vezměte cokoliv, třeba u pásu ve fabrice nebo na poli. Není to přece nadosmrti. Jestli máte pocit, že vás to degraduje, buďte si jistá, že člověka víc dorazí dlouhodobý pobyt doma. Znám několik takových ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.13 15:08

Moje zkušenost je následující. Pracovnice z nouze nastoupila jako uklizečka a všechny "dámy" manažerky od 20-ti nahoru na obhospodařovaném pracovišti se na ní dívaly zhora, i když byla o cca 10 let starší. Chovala se skromě a nechala si líbit i nějaké šikanózní věci. Při nějaké příležitosti se svěřila, že podobnou pozici jako ony dámy již také dělala a čeká, že jako prověřená časem naskočí na případně uvolněné místo. V zápětí byla, na žádost vedoucí, přeřazena na jiné pracoviště a stala se nebezpečnou (mohla by třeba donášet atd.). To je můj zážitek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 21.03.13 15:26
avatar

"mullja", jste v evidenci ÚP? Nejlépe bude, když se při další návštěvě zeptáte přímo tam, nebo napište na ÚP, že máte Vyššé odb. školu a máte zájem pracovat na ÚP. Přece je v čekárně stále plno nezaměstnaných a třeba by se jim síla hodila. Na co máte vzdělání? Je to věc náhody, jen musíte chodit stále dokola a to OSOBNĚ, na mejlíky Vám každý neodpoví. Ptejte se na Finančáku, na obci, na policii do administrativy, atd. Důležitá je osobní iniciativa, jak se umíte prodat. To je můj názor a moje zkušenost. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karjala*
Datum: 22.03.13 21:48

Dobrý den,

je těžké soudit, proč nemůžete najít práci. Důvodů může být moc - hledáte ve špatné lokalitě, jste absolvent bez praxe, požadujete příliš vysokou mzdu, přeceňujete své schopnosti, váš obor je v krizi a neatraktivní, nebo je v něm jen moc absolventů.

Zamyslete se nad příčinou - pokud hledáte v okolí bydliště, jste svobodná? Našla byste uplatnění v Praze, Brně, větším městě? Všude se dá sehnat bydlení/spolubydlení za přijatelnou cenu.

Jsou přijatelné Vaše mzdové nároky? Koukala jste na nějaký srovnávač platů?

Nevybíráte si místa, kde neodpovídáte kvalifikaci? Např. od kamarádky personalistky vím, že mají zaměstnance, kteří sotva zapnou počítač, pak si zaplatí soukromou vysokou školu a najednou chtějí být všichni manažeri. A přitom zůstali stejně neschopní, jen si zaplatili titul, kde jim nalili do hlavy, jak jsou dobří. Odpusťte, asi to není Váš případ, ale i to se může stát.

Nevím, co máte za obor, ale vždy se dá začít od nižší pozice. Např. jste vystudovala logistiku a nemůžete sehnat práci, zkuste nějakžý sklad a odtud se dostat výš. Nebo pokud cílíte na nějakou firmu (banku, konkrétní firmu), tak se podívejte na jejich pracovní nabídku a zkuste jakoukoliv vám blízkou pozici s tím, že budete hlídat pracovní nabídku dané firmy a až se objeví vámi požadovaná, tak se pokusíte přejít.

Nemůžete zkusit ve vašem oboru podnikat? Pokud jste např. kosmetička, tak si otevřete vlastní salon.

Hlavní je začít něco dělat, už proto, aby si člověk mohl vážit sám sebe. Nic vám přeci nebrání sledovat pracovní nabídku i nadále a čekat, až se objeví vaše vysněná pozice. Pokud budete v depresi, budete působit negativně i při pohovorech a to není dobře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.13 06:25
avatar

Ani vyšší odborná škola není vstupenkou do ráje. Jakou praxi máte ve svém oboru? Co umíte? Ono školu udělá dost lidí, jen aby měli nějaké vzdělání a tím vidinu vyššího platu. Ale skutečně šikovných z nich tolik není. Nedávno jsem viděla v TV mladíka, studoval VŠ ekonomickou a na rovinu prohlásil, že se nikdy v budoucnu ekonomikou živit nehodlá. Tak proč zabírá místo jiným? Berte cokoli, co se Vám namane. Nebudete sedět doma mezi čtyřmi zdmi, dostanete se mezi lidi, naučíte se něco nového. Ptejte se známých - ti vědí často víc, než pracák, že se někde shání pracovník. Časem se můžete dostat na lepší pozici. Jen prostě nesedět a nelitovat se. Když jsem byla bez práce a v mém oboru to bylo beznadějné, zatnula jsem zuby a šla makat na pás. Nic pěkného, ale vydělala jsem si. Žaludek a složenky se neptaly, kde jsem vzala, hlavně, když bylo. Rok a půl bez práce - to už je opravdu hodně, berte cokoli, třeba jen prozatímně. Známá, starší paní, byla naopak po mnoha letech propuštěna z dělnického místa. Myslela si, že nic jiného nezvládne. Udělala si rekvalifikaci na pedikérku a začala dělat. Protože ve městě právě pedikérka nebyla a Hanka dělala poctivě, zákazníci se jen hrnuli. A ona si chválila, že se má tak dobře, jak by ji v životě nenapadlo. Jen se prostě do něčeho pustit. Do čehokoli. Jaga.

doplněno 23.03.13 06:27:

Tak - a když jsme na Poradně, poraďte mi, prosím, proč se mi po vložení ztratily všechny odstavce. Tohle se nedá číst! *bzum*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 23.03.13 06:59
Nemusi se davat 2x Enter mezi odstavci? Fungovaly ti odstavce drive?
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.