Uplatnění daňové slevy na děti

Od: Datum: 20.03.13 20:20 odpovědí: 4 změna: 25.03.13 07:32

Bývalý manžel uplatňuje slevu na děti za rok 2012. Děti mám v péči já, společnou domácnost s ex manželem nesdílím, jsem na RD, on je OSVČ. Loni ji uplatňoval také, ale to si ode mě vyžádal čestné prohlášení, že jsem neměla žádné zdanitelné příjmy. Peníze si pak nechal. Letos mě o podpis požádal, ale nechtěla jsem mu nechat peníze, které náleží dětem. Takže si čestné pohlášení podepsal sám, aby mi nemusel nic dát. Jak se proti tomu bránit? Podle mě je to normální podvod.

Díky za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: koukolik
Datum: 20.03.13 20:26

jestli zfalšoval vᚠpodpis, pohrozte mu, že ho prásknete na FU a policii, jetsli se s váma o peníze nepodělí

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.13 20:39
avatar

Pokud za Vás podepsal čestné prohlášení, dopustil se podvodného jednání. A Vám dá to, co náleží dětem. Pohrozte mu jinak udáním za zfalšovaný dokument a popotahovačty s tím spojené. Řekněte, že se v té věci obrátíte na advokáta a budete trvat na ověření pravosti podpisu, který prokazatelně není Vᚠa který zfalšoval. Advokátovi že udělíte plnou moc a ten nadále bude za Vás ve všem jednal, jestli-že např. do tří dnů neuvidíte peníze, které mu nenáleží a získal je podvodem. A že udělá vše proto, aby podvod byl prokázán a bude z toho mít jen velké nepříjemnosti... Postrašte ho,snad má trochu rozumu, aby neriskoval popotahovačky, zvl᚝ když ví, že se podvodu dopustil. Nedejte se a nebojte se!


doplněno 25.03.13 10:54:

Nemá.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: zebrabezpruhu*
Datum: 25.03.13 06:48

Děkuji za odpověď.

A má vůbec nárok si slevu uplatňovat, když jsme rozvedeni, děti v péči nemá a nežijeme ve společné domácnosti? Nejsem účetní, ale mám dojem, že na to vůbec nemá nárok. Samozřejmě navštívím FU, protože mě ta drzost s falšováním podpisu dost naštvala.

Od: ron*
Datum: 25.03.13 07:32

Slevu si poplatník může uplatnit pouze na vyživované děti, s kterými sdílí společnou domácnost. Ve Vašem případě tedy na daňovou slevu nárok nemá.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.