Zruseni insolvence

Od: Datum: 20.03.13 12:08 odpovědí: 6 změna: 20.03.13 17:32

dobry den,chtela bych se zeptat zda je mozne dat zadost k soudu na zruseni insolvence?Byvali manzel ma schvalenou insolvenci ma platit alimenty ale bud neplati nebo chodi pozde.mel platit alimenty exekucne,ale co ma insolvenci tak ta exekuce uz asi neplati.resit to se mnou nechce,pry ho to nezajima dekuji za pomoc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vosikac*
Datum: 20.03.13 12:17

http://www.epravo.cz/top/soud…zivne-a-insolvence-89176.html

Pokuste se spojit s Insolvenčním správcem exmanžela a zjistěte si, jak to je v jeho případě.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.03.13 12:20
avatar

Dobrý den. Žádost k soudu na zrušení insolvence Vašemu bývalému manželovi je hloupost. Obraťte se na insolvenčního správce, který je jmenovaný soudem, ten je povinen se k tomuto vyjádřit.

doplněno 20.03.13 12:43:

Pokud byla insolvence schválená, pak byla exekuce pozastavena. Nyní je to pohledávka za podstatou a je jí nutno řešit s insolvečním správcem. Ten Vám buď vyhoví a alimenty Vám bude zasílat, nebo je povinen Vám odůvodnit, proč nelze vyhovět.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: 888888*
Datum: 20.03.13 12:32

a nevite jak je mozne kdyz platil alimenty exekucne jeste pred insolvenci , ted na to ta exekuce prestala platit?predtim to fungovalo a tet proste ne.

Datum: 20.03.13 13:00

Kdy mu byla insolvence schválena? Občas dochází k časové prodlevě s vyplácením všech dluhů. Přihlásila jste se k insolvenci?

Praxe je opravdu taková, že na výživné se hledí jako na PRIORITNÍ, co se týče plateb v insolvenci.Takže jak radí rádci nade mnou, spojit se s ins.správcem a s ním to probrat.

doplněno 20.03.13 13:02:

Zaregistrujte se zde na poraďte a vnitřní poštou mi pošlete jméno manžela plus datum narození. Podívám se Vám do ins.rejstříku, jak to tam s manželem vypadá.

doplněno 20.03.13 18:07:

hana. Právě proto, že se jedná o veřejný rejstřík, tak se tazatelka nemusí bát poskytnout údaje - příjmení, bydliště. Ano, může tam nahlédnout kdokoliv, ale...Hodně lidí se v této problematice nijak neorientuje, neumí v tom"číst". Když tam nahlédnou, tak z toho stejně nejsou moudří a ptají se dále. proto jsem tazatelce nabídla tuto pomoc a věřím, že se nám již podařilo najít řešení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hana*
Datum: 20.03.13 16:49

Nikomu nic neposílejte.žádné údaje,můžete se sama podívat na nettu na insol.rejstřík.Zadáte jméno manžela a zobrazí se Vám celá složka.Může se tam podívat každý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mike32*
Datum: 20.03.13 17:32

Vyhledejte si jeho jméno v insolvenčním rejstříku - je veřejně přístupný na internetu.Tam naleznete jméno jeho insolvenčního správce či správkyně a kontaktujte jej a nebo si vyžádejte kontakt přímo u Vašeho bývalého manžela.

Insolvenční správce udělá jistě správné kroky k tomu aby Vám váš bývalí manžel alimenty začal vyplácet.

doplněno 20.03.13 17:37:

Můžete i napsat na soud stížnost ... v ins. rejstříku je u jeho jména spisová značka a název soudu kde je insolvence vedena.

Napište stížnost a nezapomente napsat spisovou značku na obálku i do dopisu a pošlete doporučeně.

Soud mu může i schválené oddlužení zrušit pokud neplní řádně a včas své povinnosti, což platit Vám alimenty je zcela zásadní povinnost - tím porušuje jednu z povinností v oddlužení a tou je nevytvářet nové dluhy, které neplatí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.