Exekuce od dvou různých exekutorů

Od: Datum: 18.03.13 16:35 odpovědí: 15 změna: 20.03.13 13:05

Dobrý den,

Ahoj vespolek,

Mám vcelku jednoduchý dotaz, i když jak se to veme. Moc rád bych poprosil o radu.

Jsme zaměstnán a zaměstnavatel mi strhává exekuci, nyní mi však přišla jiná exekuce od jiného exekutora a ten zablokoval bankovní učet, dále kklasika srážky ze mzdy a co je pro mne nejpodstatnější che zabavit majetek.

Můj dotaz zní, může ten druhý exekutor postupovat tak že v podstatě zabaví majetek i přes to že už jednu exekuci řádně platím a t otěmi srážkami ze mzdy. Pokud se nepletu tak zákon praví, že se exekuce řadí za sebou a právo na zplacení má ta která byla rozhodnuta dříve. resp. nabyla právní moci dříve.

Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

Luboš

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.03.13 17:01

ano, pokud ten druhý exekutor poslal příkaz na vaši mzdu, tak tam exekuce čeká v pořadí, až bude dosrážená ta první. nicméně když na to přijde, tak i v zaměstnání klidně mohou jet i dvě exekuce najednou, pokud třeba přijde nejdřív nepřednostní a poté i přednostní. účet jste ale ještě exekučně zablokovaný neměl, takže exekutor od druhé exekuce vám ho klidně mohl zablokovat, to není nic proti ničemu, právo na to má *nevi*

Ohodnoceno: 0x

Od: cyberman*
Datum: 18.03.13 17:24

Já spíše měl na mysli jetli může druhý exekutor zabavit majetek, když už jednu exekuci platím, předpokládám že to ví, že se nějaká další exekuce platí, nebo musí počkat stůj co stů až doplatím tu první, resp. mi zůstává tzv. nepostižitelná částka mzdy, vše ostatní jde na tu první exekuci.

Datum: 18.03.13 17:58

jistěže může zabavit majetek, proč by nemohl *nevi* a pokud u zaměstnavatele čeká v pořadí, tak je z jeho hlediska logické, že zabavuje na majetku, protože je to jeho práce získat dlužné peníze. klidně můžete mít exekuci jak na mzdu, tak i na účet, majetek a třeba i zastavený barák.

Od: ron*
Datum: 18.03.13 17:59

Dobrý den.

Exekutor zpravidla požádá zaměstnavatele o součinnost - o údaj o výši Vašeho průměrného výdělku, o předpokládaném zůstatku pohledávek v pořadí před jeho exekucí, o počtu vyživovaných osob... Z těchto údajů si vypočítá, jak dlouho by na srážení "své" pohledávky v pořadí čekal. Je-li tato doba pro něj nepřípustná, pak opravdu může dojít k zabavení majetku či zablokování účtu.

Datum: 18.03.13 18:02

máte tam ode mě vnitřní poštu

Datum: 18.03.13 18:19

Děkuji všem za rady.

Teď aspoň vím že mi mužou sebrat i fusky na nohou :-D

Od: mike32*
Datum: 18.03.13 21:50

Podejte si návrh na oddlužení a exekutoři utřou noc ... Myslím, že pokud máte exekuci na mzdu a hrozí Vám další, tak není nač čekat!

http://www.muj-bankrot.cz/podminky_osobniho_bankrotu/

doplněno 18.03.13 21:55:

Podáním návrhu na oddlužení k soudu se :

- zastavují veškeré exekuce

- dále nenarustají další penále z prodlení, pokuty, sankce atd.

- můžete tak ochránit Váš majetek, který Vám ještě zbývá

- stačí uhradit MINIMÁLNĚ 30% všech Vašich dluhů - zbytek Vám bude odpuštěn

Datum: 18.03.13 22:22

Písemný souhlas nezajištěného věřitele

Je nutno také doložit písemný souhlas nezajištěného věřitele, který se s dlužníkem dohodl na tom, že hodnota plnění, které při oddlužení obdrží, bude nižší než 30 % jeho pohledávky.
V tomto písemném souhlasu musí být dále uvedena nejnižší hodnota plnění, které tento věřitel obdrží, na čemž se musí dlužník s věřitelem dohodnout a podpis věřitele musí být úředně ověřen.
- S tímto asi bude problém, nevím kdo je " nezajištěný veřitel " a u některých dlůhů si ani nepamatuji a nemám žádné podklady z důvodu že pošta chodila na adresu trvalého bysliště, kde jsem se několik let nezdržoval.
Datum: 18.03.13 22:43

Zde si spočítejte zda máte na oddlužení nárok : http://insolvencni-zakon.just…ce.cz/kalkukator-splatek.html

Nezajištěný věřitel je ten, který Vám půjčku poskytl bez zajištění - to znamená - neručíte za půjčku svým domem, autem apod.

Pokud podklady myslíte smlouvy o Vašich půjčkách vyžádejte si jejich kopie od věřitelů popř. doložte exekuční příkazy, výplatní pásky kde je vidět, že máte exekuci na příjem apod.

Nevím jak veliké jsou Vaše dluhy, ale osobní bankrot je vždy lepší řešení, než nekonečné exekuce na plat!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.03.13 23:15

Běžící exekuce se zastaví až po schválení soudem (nikoliv podáním návrhu na oddlužení). .

Datum: 19.03.13 06:45

Není pravda ... insolvenční zákon a praxe hovoří jinak, než-li Vy píšete!

Okamžikem podání návrh na krajský soud a zapsáním do insolvenčního rejstříku se automaticky zastavují veškeré exekuce, dražby, které jsou na Vás vedeny a zároveň na Vás nemohou být provedeny exekuce nové. Vaše dluhy nemohou narůstat o úroky z prodlení, smluvní pokuty, penále atd. Celková výše Vašich dluhů se tak k tomuto okamžiku zastaví.

Od okamžiku podání návrhu do zapsaní v ins.rejstříku to zpravidla trvá 2 hodiny a od tohoto okamžiku již nelze žádnou EXEKUCI PROVÉST!

doplněno 19.03.13 07:32:

Paragraf 109 insolvenčního zákona, odstavec 1, písmeno c :

Se zahájením insolvenčního řízení se spojují tyto účinky:

c) výkon rozhodnutí či exekuci, která by postihovala majetek ve vlastnictví dlužníka, jakož i jiný majetek, který náleží do majetkové podstaty, lze nařídit, nelze jej však provést.!

4) Účinky zahájení insolvenčního řízení nastávají okamžikem zveřejnění vyhlášky, kterou se oznamuje zahájení insolvenčního řízení, v insolvenčním rejstříku.!

Paragraf 101 insolvenčního zákona, odstavec 1 :

(1) Zahájení insolvenčního řízení oznámí insolvenční soud vyhláškou, kterou zveřejní nejpozději do 2 hodin poté, kdy mu došel insolvenční návrh. Jestliže insolvenční návrh dojde insolvenčnímu soudu v době, kdy do skončení úředních hodin insolvenčního soudu zbývají méně než 2 hodiny, nebo ve dnech pracovního klidu, zveřejní insolvenční soud tuto vyhlášku nejpozději do 2 hodin po zahájení úředních hodin nejbližšího pracovního dne insolvenčního soudu. Vyhláška obsahuje

SNAD TOTO BUDE STAČIT NA TO ABY SE UŽ TADY NEDOHADOVALO O TOM KDY SE ZASTAVUJÍ EXEKUCE PŘI OSOBNÍM BANKROTU ... DOUFÁM!

doplněno 20.03.13 11:45:

Rudolf : umíte číst? Tak si přečtěte mou odpověd ještě jednou ... cituji tam přímo z insolvenčního zákona ...

doplněno 20.03.13 13:25:

Rudolf po druhé : Dobře ... asi se tedy špatně vyjadřuji, tak mi prosím vysvětlete rozdíl mezi zastavením exekuce a jakým termínem tedy označit, když exekuci po podání návrhu na soud ( od jeho zveřejnění v IR ) NELZE PROVÉST.

Když exekuci nelze provést, tak jsem si myslel, že se prakticky zastaví ... co se zastaví se zase může rozběhnout ... ale to se stane jedině při ukončení insolvenčního řízení z několika možných důvodů.

Tak nevím ... nejsem právník a asi se teda exekuce nezastaví, když ji vlastně nelze provést ... takže běží asi dál, ale nelze ji provést ... nebo tak nějak ...

doplněno 20.03.13 13:34:

sebod - ano, tak to bude ...

Ohodnoceno: 4x

Datum: 19.03.13 22:03

ani jedno ani druhé..

exekuce (exekuční řízení) se nezastavuje! ale zahájením insolvenčního řízení nelze vykonat (což je prostě rozdíl)

doplněno 20.03.13 12:18:

myslím si, že umím číst, ale ještě se budu chvíli pro jistotu pozorovat..

pravda, v doplnění vaší odpovědi citujete iz, ostatně tam není o zastavení exekucí ani slovo.. ale v původní odpovědi naopak máte pěkně tučně uvedeno, že se "zastavují veškeré exekuce" (pokud tím nemyslíte zastavení exekučního řízení, ale nemožnost výkonu exekuce, tak se spíše nabízí otázka, kdo tu umí psát; protože, ať už si myslíte cokoli, v tom je prostě diametrální rozdíl)

Datum: 20.03.13 13:05

rudolf.mike. Já se domnívám, že se u vás dvou jedná opravdu o nedorozumění. Jak píše rudolf - mike tím"zastavením" nejspíš opravdu myslí "nemožnost".

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.03.13 08:28

Děkuji za rady všem Já jsem defakto rozhodnut

Akorát nevím kde co a jak, kdyby se našel někdo z České Lípy neb oblízkého okolí, kdo by mi prosím mohl pomoci se tímto vším proklestit.

Ono je jedna věc si to přečíst někde na internetu a druhá je to slyšet a přesně vědět jestli mi něco chybí z dokladů a podobně.

Děkuji ještě jednou všem a držte mi palce

Datum: 19.03.13 22:02

bezplatná občanská poradna se zaměřením na oddlužení: www.financnitisen.cz

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.