Formuláře pro vyřízení rodičovského příspěvku

Od: Datum: 18.03.13 15:45 odpovědí: 1 změna: 18.03.13 18:05

1, Právě vyplnuji formulář "Žádost o rodičovský příspěvek" a nejsem si jistá jak odpovědět v kolonce nárok na PPM pod tím je napsáno "zapište ANO, pokud má rodič nárok na peněžitou pomoc v mateřství, nemocenské poskytované v souvislosti s porodem a náhradu mzdy podle § 192 zákoníku práce" ...Já na PPM nárok nemám (uteklo mi to o kousek kvůly ochrané lhůtě ale jsem vrácena na nemocenskou... je a část nemocenské poskytované v souvislosti s porodem... myšlena jako ta PPM nebo i nemocenská? A jak odpovědět u otce dítěte? Ptám se asi jako debil ale chci to mít správně vyplněno abych nemusela s takto malým miminkem trávit celý den na úřadě.

2, Dále jsem si všimla že je třeba doložit "Potvrzení o denním vyměřovacím základu ovlivňujícím výši rodičovského příspěvku" v něm je napsáno že zaměstnanec má doložit Přílohu k žádosti o peněžitou pomoc v mateřství ... zhledem k tomu že muj druh má vyžší vyměřovací základ bude toto potvrzení od něj.. tak mě napadla otázka k čemu je ta příloha?( copak je nějaký způsob jak pobírat PPM na partnera?) snad jsou mé otazky srozumitelné..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 18.03.13 18:05

Dobrý den.

Od ledna 2012 můžou rodiče pružně volit délku pobírání rodičovského příspěvku a jeho výši podle aktuální sociální situace rodiny. Celkem mohou vyčerpat až 220 000 Kč, nejdéle však do 4 let věku dítěte.

Pokud Vám nevznikl nárok na peněžitou pomoc v mateřství, výši měsíční částky rodičovského příspěvku si může nově zvolit i rodič, jenž si neplatil nemocenské pojištění, které se u zaměstnanců povinně odvádí z příjmu (nebyl účasten nemocenského pojištění), ale jen v případě, že druhý z rodičů splnil podmínku nároku na peněžitou pomoc v mateřství nebo nemocenské v souvislosti s porodem či převzetím dítěte.

To znamená, že Přílohu k žádosti o PPM vyplní mzdová účetní Vašeho druha (zahrne do přílohy tedy jeho vyměřovací základ).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.