Trvalí pobyt na uřadě

Od: Datum: 18.03.13 07:26 odpovědí: 6 změna: 18.03.13 11:45

Chtěla bych se zeptat jak to je s trvalím pobitem nepohodla jsem se s matkou a ta chce abych se odhlásila z trvalého bydliště .kam se mám přihlásit jde to na uřad

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.03.13 07:49

Na úřad se sama přihlásit k pobytu nemůžete. Odhlásit Vás musí vlastník bytu (nemovitosti), ale i ten to může udělat jen v případě, že se delší čas nebudete zdržovat v místě současného trvalého bydliště. Musí být splněny zákonné podmínky pro odhlášení. Pak se rozhoduje ve správním řízení a teprve poté můžete být přihlášená k pobytu na úřadě. Takže dokud budete bydlet s matkou, pak Vás nemůže odhlásit ani ona. Vy byste si musela nají podnájem, odstěhovat se a přihlásit se na základě nájemní smlouvy k trvalému pobytu tam. Tím by se zrušil současný trvalý pobyt u matky.

doplněno 18.03.13 08:30:

Pokud žijete s matkou ve společné domácnosti, asi nejste osoba, která dosáhne na dávky hmotné nouze, protože se počítá i její příjem...Mrkněte, zde se dozvíte více. Pokud si nebudete jistá, nebojte se zeptat přímo na úřadě:

http://portal.mpsv.cz/soc/hn/obcane/obecne

doplněno 18.03.13 08:39:

Ještě přidávám kalkulačky, kde si můžete orientačně pro přehled spočítat, zda by nárok vznikl..:

Příspěvek na bydlení zde: http://socialni-davky-2013.eu…cka-pridavek-na-bydleni-2013/

Životní a existenční minimum zde: http://www.mpsv.cz/cs/11852

Ohodnoceno: 2x

Od: perajda*
Datum: 18.03.13 08:22

ještě jsme se chtěla zeptat jestli mám náký nárok na sociání dávky mám odpracováno OD 15.10.12 DO 4.1.2013 těď jsme přihlášená na úřadu práce jako nezamněstnaná ,jsem v 3 mněsíci těhotenství a do práce mně níkam nevemou mám náký nárok na státní podporu?nebo náké dávky

Datum: 18.03.13 08:42

Co se týče Vašeho těhotenství, máte především právo na příspěvek od otce dítěte. To Vám nejspíše řeknou všude...:

Příspěvek na výživu a úhradu některých nákladů neprovdané matce

Otec dítěte, narozeného svobodné matce, musí matce dítěte po dobu dvou let přispívat na její výživu a musí jí poskytnout i příspěvek na náhradu nákladů spojených s těhotenstvím a porodem. Soud může rozhodnout o povinnosti zaplatit tyto náklady i před narozením dítěte, je-li otcovství konkrétního muže pravděpodobné. Příspěvek na výživu neprovdané matky je určen přímo pro matku dítěte. Výživné pro narozené dítě je určováno samostatně v rámci vyživovací povinnosti rodičů.

doplněno 18.03.13 08:45:

Takže se především obraťte na otce svého dítě a žádejte, nač máte právo. Pokud to nepůjde dobrovolně a dohodou, musela byste si své právo vydobýt soudní cestou, aby svoji povinnost vůči Vám plnil..Je to jeho povinnost, ne státu...

doplněno 18.03.13 08:58:

Příspěvek na bydlení by se Vám osobně posuzoval společně s Vaší matkou. Protože u ní máte trvalé bydliště. Kdybyste měla trvalé bydliště u matky Vašeho přítele, počítaly by se do toho příjmy všech členů, žijících v jedné domácnosti, dle toho by se posuzoval nárok na tuto dávku...Viz. mé odkazy výše. Mrkněte do nich.

Ohodnoceno: 0x

Od: perajda23
Datum: 18.03.13 08:50

otec je známí ale je to student, máme společne náký nárok na dávky nebo jenom on má nárok na něco žijeme už rok u jeho mamky je možno odstat náký příspěvěk na bydlení nebo nákpou pomoc

Datum: 18.03.13 09:31

Nějak tomu přestávám rozumět. Když jste se nepohodla s mamkou, myslela jsem si, že svojí.

Ale Vy najednou píšete, že žijete už rok u jeho mamky.

Tak to máte o to jednodušší. Vraťte se ke svým rodičům, pokud jste se nepohodla s jeho matkou. A od tatíka studenta koukejte vyzískat to, na co máte Vy i vaše děcko nárok. Jaga.

Ohodnoceno: 0x

Od: perajda23
Datum: 18.03.13 11:45

nepohodla jsem se se svojí matkou a přítelova maminka n¨mi nabýdla že mužu bydlet u nich spolu s přítelem ,

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.