Kamarádka dřív brala drogy - co čekat?

Od: Datum: 17.03.13 14:58 odpovědí: 8 změna: 19.03.13 11:10

Dobrý den mám kamaradku a dřív brala drogy nevim přesně jaké ale už je nebere co od takové člověka čekat?Máte někdo zkušenost jak se k těmto lidem chovat i když je někteří už odepsali


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.03.13 15:05
avatar

Chovej se k ní úplně stejně, jako ke každému jinému člověku.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 17.03.13 15:12

Žloutenku typu C. *pivo*

Pokud je to opravdová kamarádka a né jen přetvářka, tak viz. první rada.

doplněno 17.03.13 16:33:

Myslím, že ptát se na to není vhodné, pokud ji nechcete jako kamarádku ztratit. *stop* Svízelná situace. *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.13 15:17

určitě se zeptám

Datum: 17.03.13 15:21

Naprostý souhlas s ohneta,

myslím, že takoví lidé potřebují hlavně zapomenout na svou minulost, takže je nejlepší se k nim chovat, jako ke všem ostatním.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: marenka*
Datum: 17.03.13 16:57

To je otázka, jako kdyby jste poznal marťana. ;) Co od takového člověka čekat? To co od všech ostatních, drogy zas tak člověka nezmění, pokud se bavíme o minulosti. Važte si její důvěry, svěřila se. Jinak opravdu, není jiná než ostatní holky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.03.13 17:35
avatar

Záleží na tom, jakou drogu a jak dlouho brala. Některé drogy mohou psychiku ovlivnit více a rychleji, jiné ménbě a až za delší dobu užívání.

Záleží také na době abstinence. U narkomanů se se dobrá prognóza do budoucna předpokládá až po 3_5 letech úplné abstinence.

Pro zajímavost: U závislých na alkoholu lze slušný výsledek očekávat už po jednom roce abstinence. Je to právě kvůli rozdílnému působení drog a alkoholu na psychiku.

doplněno 17.03.13 20:43:

Kdyby to z mé odpovědi nebylo zřejmé:

Já nikoho neodsuzuji, pouze cituji terapeuty z oblasti závislostí.

Neumím posoudit, nakolik si kamarádka druhou šanci či pomocnou ruku zaslouží, protože ji neznám. Každopádně to však bude záležet na ní.

Tazatelce bych doporučila jednat s kamarádkou stejně jako s ostatními a k tomu i trochu ostražitosti (opatrnosti). Obzvláště pokud nemá se závislými zkušenosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.13 18:21
avatar

Dobrý den. Myslím, že i takoví lidé si zaslouží dostat šanci na normální život, důvěru a třeba i podanou pomocnou ruku. Proč se točit zády a lámat hůl nad někým proto, co je již jeho minulostí? Není třeba hned vzít škatulku a zařadit si tam člověka proto, co bylo a co dělal...Chovejte se k ní tak, jak si zaslouží nyní. Bez ohledu na to, co dělala v minulosti. Pokud je to již za ní, pak si zaslouží podržet, ne odsoudit...Jen můj názor.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.03.13 11:10

zkušenost s těmito lidmi nemám opatrnost je asi na místě ale já se kní chovám jako ke každé jiné holce ani sem to oní nevěděl až to potom řekla docela měto teda odradilo ale né každý je svatý a každý může šlapnout natu špatnou cestu to znás nikdo neví.Jde třeba poznat že to naní něco nechalo ale umí se radovat s maličkostí *smich* a dá se sní otevřeně mluvit ,bavit se

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.