Zablokování vjezdu

Od: Datum: 09.04.13 20:39 odpovědí: 6 změna: 13.07.14 22:11

Dobrý den.

Chci se zeptat, je-li možné ,aby obec vybudovala čekárnu na autobusové zastávce, která by byla přímo před vjezdem do dvora rod.domu.( je to obecní pozemek)

Sice je zde i druhý vjezd z boční strany, ale ten není tak praktický, kvůli obtížnějšímu couvání. Lze se tomu nějak bránit, pokud by nebyla možná obyčejná dohoda o jiném umístění čekárny?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.04.13 21:01
avatar

Obávám se, že bude možná pouze dohoda, jak je patrno tak ve vjezdu na váš pozemek vám to nebrání / druhá možnost vjezdu /. Čekárna stojí na pozemku obce a tak v tomto směru je to ze strany obce v pořádku. Tedy zkuste se dohodnout.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.04.13 22:51
avatar
Ano lze se bránit a to tak že člověk chodí na obecní schůze a proti takovému plánu se ozve hned když z chorého úředníkova mozku vypadne hloupá myšlenka. Jenže to by člověk asi nedělal nic jiného než chodil po schůzích.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.04.13 23:11
avatar

Pokud je někde dlouhodobě vjezd, můžete stav zdokumentovat a zkusit to uhrát na vydržení věcného břemena. No ale úspěšnost takového postupu si netroufám odhadnout a nebylo by to zadarmo. S obcí komunikujte v této otázce zásadně písemně doporučenými dopisy, ústní nesouhlas se záměrem nebo ústní jednání bez zápisu je k ničemu.

Celkově platí, že když se záměru jasně postavíte, nemáte co stratit - buď vyhrajete, nebo bude výsledný stav stejný jako kdybyste neodporovali. Někdy stačí jen dostatečně hlasitý odpor ke zvrácení něčeho takového. Pokud z Vaší strany žádný odpor nezazní, budou to všichni brát jako souhlas se záměrem. Přístup na pozemek obec tímto určitě zhorší, takže je možná přesvědčíte, aby čekárnu posatvili o kousek vedle - nástupní místa pro autobus bývají dlouhá. Nedovedu si ale podle popisu představit, jak to tam vypadá a tedy jaké jsou v místě možnosti - možná by nebylo na škodu vložit malou orientační mapku.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.04.13 06:23
avatar

No, taky si nedovedu představit zastávku (její čekárnu) PŘÍMO před vjezdem do dvora.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 09.04.13 23:15

Ano, je to možné. Ale... je třeba jednat, když se začne stavět, a o tom se snad nevědělo? Někdo to schválil i od P ČR. Zajit na obec a nahédnout do dokumentace.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.14 22:11

Po čase, bych ještě chtěl jen doplňující otázku. Je nějaké ochranné pásmo okolo domu, např. 2 m , nebo pod. , kde by nemohl být postaven přístřešek ( tzv. čekárna)?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.