Bolest pravé končetiny, sedací nerv

Od: Datum: 16.03.13 17:49 odpovědí: 4 změna: 16.03.13 19:13

Dobrý den. Nemáte někdo zkušenosti s podobným zdravotním problémem? Už cca jeden měsíc mě bolí pravé stehno a odtud celá končetina až po nárt. Nejvíce po tom když déle sedím a zvednu se. To potom nemohu na pravou nohu ani došlápnout. Bez pokrčení v kolenou se nemohu ani kousek ohnout jak to bolí. Když ležím nebo déle chodím bolest ustává. Hodně to také bolí při kašli nebo prudších pohybech. Nevím zda se jedná o natažený sval nebo zda je to od páteře či prochladnutí atd. Také jsem se doslechl, že by to mohl být ischias podle příznaků. Ale nevím čemu mám věřit, proto se chci odborně poradit. Předem děkuji za rady a doporučení. Jan Chalupa

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 16.03.13 18:07

Pane Chalupa, já se bojím doktorů a nerada chodím po vyšetření. Možná jste odvážnější a k lékaři si zajdete. Ale k té noze, vypadá to na zánět sedacího nervu nebo na Ischias. Já mám něco obdobného, neli stejného v levé noze. Lékařka mi napsala Novalgin tablety a jeden zdejší rádce mi poradi B - komplex Forte a ještě jsem si koupila B - 12 v tabletkách. Tato kombinace mi pomáhá od boesti. Ale také jsem od zdejšího rádce dostala radu, koupit si ovčí rouno, už ho mám v posteli a ležím na něm v zimě v létě. Cítím, že teplo mi dělá dobře. Můžete také vyzkoušet, ale alespoň k obvodnímu si zajděte. Přeji zdraví. - pt

Ohodnoceno: 1x

Od: nemamnick*
Datum: 16.03.13 18:16

Já bych šla k doktorovi, může se to zhoršit, může to začít bolet tak, že se nepohnete, nebo vám pak za půl roku najdou něco hroznýho a řeknou"měl jste dojít před 6 měsíci"

Ohodnoceno: 0x

Od: pooky*
Datum: 16.03.13 18:57

Dobrý den pane Chalupa.
Jsou to tři roky co jsem měl stejný problém.
Věřte že až CT ukázalo že jde o blokaci sedacího nervu.
Léčba neexistuje.
Doktor navrhl operaci,kterou jsem však odmítl kuli ryziku invalidity.
Navrhuji léčbu kterou si ordinuji sám.
Vím jaká bolest a omezení to je.
Nesmíte se namáhat aby jste to nestrh.
Omezit fizickou zátěž a námahu.
Záda držet v suchém teple a při propocení obléct do suchého.
Navrhuji lehké procházky.
Co se spaní tíče, tam taky jistě máte bolesti,zkuste na tvrdé matraci spánek na zádech,mě to pomohlo.
Když už bolest je nesnesitelná zkuste Nimesil,je to sypky prášek na předpis a pomáha při bolestech.
Návštěvu u lékaře radši podstupte,ale nenechte se zasypat lékama za stovky korun,stejně Vám nepomohou.
Přeji brzké uzdravení.
Pocnar

Ohodnoceno: 2x

Od: wamp®
Datum: 16.03.13 19:13

http://www.patakyovi.cz/clanky.php?idc=2

doplněno 16.03.13 19:16:

Toto je opravdový zázrak,pomůže Vám,věřte mi!Využila jsem těchto praktik v rodině.Dejte prosím posléze vědět,jsem zvědavá*hej*

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.