Jak zjistit bydliště

Od: Datum: 16.03.13 10:42 odpovědí: 8 změna: 16.03.13 15:13

Poradíte někdo? Vím sice, pro kterou firmu pracuje člověk, který mi nevrátil půjčené peníze. Potřebuji zjistit jeho bydliště, které jeho zaměstnavatel samozřejmě zná, ale pokud se dojdu přímo na firmu, pro kterou jezdí, zeptat, tak mi je nesdělí. Jakým způsobem tu jeho adresu zjistit, třeba i pomocí nějaké okliky nebo finty, dá se něco dělat? Chtěl bych mu písemnou upomínku s výzvou k zaplacení dluhu poslat doporučeně na adresu, ale jak? Pořád totiž ještě věřím, že dříve než částku začnu vymáhat soudně, že bych jej tímto způsobem mohl snad k zaplacení nějak přimět. Případně osobním pohovorem. On totiž spoléhá na to, že jeho nynější bydliště neznám a tak telefon nezvedá a na meil neodpovídá. Pokud by věděl, že jeho adresu znám, necítil by se tak jistý a třeba by přestal dělat mrtvýho brouka a dalo by se s ním ještě mluvit. Poradíte jak na to? Dík


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.03.13 11:41
avatar
Co tak zkusit poslat mu doporučený dopis do vlastních rukou na adresu firmy?
Nebo ho sledovat od firmy až po barák?
Nebo doručením "výzvy" pověřit osobu s vyšší postavou, hmotností, důrazem...
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 16.03.13 11:48

zkusila bych to přez soc. sítě, občas člověk zjistí, že má společné přátele. Pokud bych neuspěla, požádala bych známého, který by ho sledoval při cestě z práce domů. Jinak bych poslala doporučený dopis s výzvou o zaplacení klidně na adresu pracoviště. Přeji hodně štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 16.03.13 12:04

Toto mi zrovna včera přišlo z MěÚ, takže pro vás tudy cesta nevede, přikládám jenom pro informaci.

Poskytnutí osobních údajů z informačního systému upravuje s účinností od 1.7.2000 zákon č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel Podle tohoto zákona můžeme poskytnout osobní údaje další osobě jen pokud tak stanoví zvláštní právní předpis Údaje o jiné osobě ohlašovna sdělovat nemůže, porušila by tím platný zákon.

Máte však možnost obrátit se na Ministerstvo vnitra ČR s žádostí o zprostředkování kontaktu. Tuto žádost naleznete na jeho stránkách http://www.mvcr.cz/, konkrétně na odkazu: http://www.mvcr.cz/clanek/formulare-ke-stazeni-736999.aspx?q=Y2hudW09Ng%3d%3d

Podpis na žádosti musí být úředně ověřen Za žádost se platí 500,-Kč, nejlépe vylepením kolkové známky přímo na žádosti.

MV po obdržení žádosti provede šetření v registru obyvatel a zašle hledané osobě informaci o vás, vaší adrese atd.. Žadatele vyrozumí písemně pouze v případě, že se osobu nepodaří v informačním systému evidence obyvatel najít. MV vyrozumí pouze kontaktovanou osobu, na které pak dále je, bude-li se chtít s osobou, která ji hledá, zkontaktovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 16.03.13 12:30
avatar

Dobrý den, je jen jedna kategorie osob, která má o adresách nejlepší a aktuální informace a i zároveň mohou tyto informace poskytovat - záleží, ovšem, jen na jejich ochotě. Jsou to poštovní doručovatelky.

Pokud znáte alespoň město, kde by hledaná osoba měla bydlet, tak se spojte s vedoucí pošty. Ta bude informovat své doručovatelky a ty už budou vědět, která této osobě doručuje poštu. Pokud vysvětlíte, proč tu adresu potřebujete, tak by to mohlo vést k úspěchu. Já jsem jednou takto adresu získal. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.03.13 12:40
avatar

Existuje ještě jedna kategorie a tou je zdravotní pojišťovna. Tam ale taky nesmí sdělovat adresy a zaměstnavatele, ale znáte to ...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.03.13 12:58
avatar

Musím oponovat. Dnes již ani poštovní doručovatelky nemohou tyto informace vykládat každému na ulici. Všeobecné info, třeba kde najdete nějakou firmu v ulici ano, ale toto je zakázané.

Může se stát, že se v dobré víře pomoci prokecne, ale správně by tuto informaci, kde, kdo bydlí neměla poskytnout.

doplněno 16.03.13 12:58:

reakce na bena

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.03.13 13:45
avatar
Mě se na hledání osob osvědčil web spoluzaci.cz podle jména vám vyleze pár záznamů a rok narození přibližně odhadnete. Pak stačí napsat do třídy vzkaz že člověk hledá bývalého kamaráda a nějaká dobrá duše s adresou poradí. I když dneska internet vyplivne údaje na počkání. databáze podnikatelů, telefonní seznam atd atd.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: kopr
Datum: 16.03.13 15:13

napište jeho jméno sem,třeba ho někdo zná...já bych ho asi sledovala ze zaměstnání až do bydliště.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.