Pojišťovat dál nebo se na to vykašlat?

Od: Datum: 15.03.13 20:36 odpovědí: 5 změna: 16.03.13 10:13

Začala jsem pracovat jako pojišťovák, ale čím dál tím více zjišťuji, že to asi není práce pro mě. Když pominu tu buzeraci ohledně výkonu, tak mi asi nejvíc vadí, jak do toho vrážím svoje prachy (telefony, cestovné) a výsledek nic moc. Spíš tedy je to velmi slabé, sotva přežívám. Nemám žaludek na to, v této dost blbé době pro hodně lidí, jim ještě vnucovat nějakou pojistku. Je to nějaká přechodná krize z práce, která mě přejde, nebo se mám na tu práci vykašlat? Přijde mi to hodně na nervy, pořád nějaké schlůzky domlouvat, teďka ty lidi nic nechtějí, tak se k nim vnutit, pak jim tam něco klápat a oni stejně nic nechtějí a tak pořád do kolečka. Když toho nechám, budu úplně bez peněz. Tak nevím, co dělat. Můj sen je mít vlastní obchůdek třebas virtuální někde na handmade webu s mými vlastními výrobky, které ve volném čase vyrábím - ale to mě asi neuživí, že. Fakt mám z toho hlavu v pejru a příšernou depku. Mám v tom pojišťování pokračovat a třebas se to vše zlepší, nebo toho úplně nechat? Poradíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: laybor*
Datum: 15.03.13 21:48

Kdo má peníze tak už pojištěný je,

kdo peníze nemá tak se nepojistí , jedině když kápnete na nějakého moulu,kterého ukecáte,

Já bych asi pokračoval (aspon nějaký příjem),ale hledal dále něco jiného,

Třeba se to zlepší - to nikdo neví - uvidíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axlik*
Datum: 15.03.13 23:04

Když sem začínal hledat práci tak jsem odpovídal na kdeco a pod skyrými názvy se skrývali právě pojišťováci. Když jsem byl na dvou schůzkách dvou různých společností a bylo mi vysvětleno o co jde, už jsem se jim ani neobtěžoval dát vědět jak jsem se rozhodnul protože mi tahle práce příjde jako prasečina, ty podmínky pro ty lidi co to dělaj jsou děsný..Například u český pojišťovny člověk pracuje buď na ŽL, čili si sám vyřizuje daňový přiznání, sám si platí ZPSP, ale dostane 15 000,- měsíčně, pokud zvládne uzavřít nějakých 100 smluv nebo co :D a nebo na pracovní poměr ale dostane minimální mzdu :D no prostě je to trapnost a né práce, proto jsem radši dalších X měsíců hledal něco poctivýho, než se namočit do takové nechutnosti ;) a osobně, kdyby mi někdo zavolal jestli nechci něco pojistit, tak ho pošlu do ... Auto pojištěný mám, kdybych si chtěl pojistit ještě něco, najdu si to na internetu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.13 08:51

Vykašlat. A hlavně když někdo přestane platit tak musíte vrátit provizi. Známá takhle pojistila naše zaměstnance (životka kooperativa), dostala provizi cca. 120 000,-, za 3 roky firma přestala platit a musela to vrátit. Peníze už samozřejmě neměla. Průšvih jako prase.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ifkali*
Datum: 16.03.13 09:58

Zdravím,

jsem se dočetla, teda nevím jestli to ještě platí, ale asi jo, že :


Pojišťováci za svou práci ručí až tři roky, svou provizi musí vracet

Zdroj: http://finance.idnes.cz/pojis…aspx?c=A110203_101207_poj_hru

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ifkali*
Datum: 16.03.13 10:13

Když dojde k nějaké ujmě na majetku, nebo zdraví, či životu tak to jde většinou k soudu, vše právní cestou a hlavnou roli hraje pojištění. I firmy, nemocnice, zaměstnavatelé...-všude se vše snaží hradit z pojistek v případě škody a pojištění je v podstatě všude..

Vznikne škoda a už se to valí zda byla pojistka.

Pojištovna neprofituje z toho, že vyplácí peníze na škody, ale z toho, že má hodně klientů a hodně zisku z jejich plateb na pojištění. Když dojde ke škode, tak na to mají svoje praktiky a hlavně kapacity , které hledají , někdy doslova detektivně)) jak nevyplatit, nebo pustit co nejméně žílou pojištovně do kapes klienta.O jejich smlouvách nemluvě.

Zatím novou práci nemáte, být Váma dokud´ nemáte jistou novou práci tak bych to nepouštěla, ačkoliv to není zrovna příjemná práce.

doplněno 16.03.13 10:17:

http://poradci-sobe.cz/diskutujeme/

doplněno 16.03.13 10:22:

Vložila jsem Vám link, je to diskuse pojištováků , poradců z jakýma problémama se potýkají a podobně.Sama za sebe můžu říct, že bych asi takovou práci nevzala, nemám nato oslovovat lidi a nabízet jim produkt doma, na ulici a podobně a sama mít o dané nabídce popchybnosti.

Ale nikdy neříkej nikdy...))Z nečeho žít musíte a je na lidech zda daný produkt a smlouvu s pojištovákem podepíšou, nebo ne, to je taky pravda, nikdo je nenutí.Přece vím co chci))

Hezký den všem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.