Jak jsem zaspal do školy

Od: Datum: 15.03.13 11:16 odpovědí: 7 změna: 15.03.13 19:27

Dobrý den, zbývá poslední hodina a spolužáci půjdou domů, zatím co já tu píši, že jsem dnes zaspal do školy. Nemyslete si, že jsem nějaký šprt, nebo milovník školy, ale jde o to, že jsem měl dneska psát velkou písemku z angličtiny. Včera jsem se učil několik hodin, byl ještě v posilovně s kámošem a šel asi ve 23:00 spát. No a co se týče předešlých dnů, tak z úterka na středu jsem šel spát ve 4 a probudil se v 6 ráno, ve škole dobrý, aji doma, ale večer jsem byl strašně unavený. Už jsem chtěl jít spát, ale zjistil jsem, že něco máme mít do školy, tak jsem šel spát zase až kolem 4, probudil se v 6 ráno a šel do školy, to už byl čtvrtek. Včera ve čtvrtek sem také nebyl unavený, šel jsem do posilovny, což mě úplně vyčerpalo. Doma jsem se k večeru učil na dnešek a šel spát kolem jedenácté, pro mě je to strašně brzo. Dal jsem si budíka na 6 a usl jak dudek, pak se probudím krásně vyspaný a přišlo mi to divné, tak jsem se podíval na mobil a bylo 10:48, budík mě nevzbudil, akorát tata mě něco říkal kolem paté ráno, že jde zařídit něco s internetem (chodí do práce na 6) a to je vše. Myslíte, že byla chyba v budíku? Nebo si organismus řekl, že musí dospat to co jsem "provzpózel" večer? Díky za odpověd.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.03.13 11:34
avatar

Chyba v budíku určitě nebyla, nashromážděné nevyspání si vybralo svou daň...:)

Říká se, že chybějící neprospané hodiny se už dospat (např. o víkendu) nedají. Tak si dávejte na spánkový režim pozor. Pokud člověk nenechá svůj organizmus náležitě odpočinout, klesá pak např. imunita, a chytne se Vás kdejaký vir...

Tak to nepodceňujte, a snažte se chodit spát nejpozději do půlnoci. Správně byste měl spát ve Vašem věku minimálně 7 hodin, lépe však 8.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 15.03.13 11:34
avatar

Do tvého budíku zcela jistě nevidíme,to by sis měl zkontrolovat sám*zed*A co se týče toho ostatního,myslím,žes měl obyčejný deficit,tzn.žes to musel dohnat,tělo si vždy řekne samo,co cítí a vyžaduje.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: krkovicka*
Datum: 15.03.13 11:40
Vy jste se probudil a vymáčkl jste budík.Jen si to bohužel nepamatujete.Poslední dobou mám dost kolísavou práci a její dobu.Takže jeden den spím 4h a druhý třeba 3h v noci a dvě hodiny dopoledne.A řeknu vám že když přijde po tomto kolotoči vikend,tak usnu v devět večer a v deset ráno vstanu,nevyspala a ještě na 3h odpoledne spočnu.Jakoby se tělo snažilo všechny ty nedostatkove hodiny spánku vynahradit.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 11:40
avatar

Dobrý den. Obojí je možné. Budík vyzkoušej, zda funguje, nebo jsi ho jen neslyšel. A Ty si lépe zorganizuj čas, abys neponocoval a nechodil spát unavený. Zaspat se podaří snad každému v životě, jde o to, aby se Ti to nestávalo často, nebo téměř pravidelně. Zkus si lépe rozvrhnout čas na záliby i na učení. Dostatek spánku je důležitý a tělo si určitě o své potřeby řekne...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.03.13 11:46
avatar

To je jen příprava na "dospělý" život. 5 dní po sobě vstávám mezi 2 30 - 4 00 a večer to nikoho nezajímá. Ani ženu ani děti. Takže si zvykejte. Bude hůř. Časem se naučíte odpovědnosti že nelze zamáčknout budík a spát dál. Já si vždy aspoň sednu na posteli a probouzím se. Vím že pokud nelehnu, tak už neusnu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 14:23
avatar

Zajdi hned zítra před vyučováním za angličtinářkou, omluv se jí, že Tvá nepřítomnost nebyla úmyslná a navrhni jí, zda by sis mohl písemku napsat sám, třeba po vyučování. Že jsi s písemkou počítal, připravoval ses a takhle to dopadlo.

Uvidíš, že tvůj přístup ocení. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 19:27
avatar

Tohle mě pobavilo :) Pro jistotu sem ale fakt najel myší k hodinám a kouknul na den.. kdyby se tam byl skutečně objevil čtvrtek, asi by mě trefilo :D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.