Lázně a plavání

Od: Datum: 15.03.13 08:54 odpovědí: 5 změna: 15.03.13 16:40
avatar

Moje kamarádka pojede do lázní - poprvé v životě v 58 letech. Neumí plavat a asi se to už nenaučí, má jakousi fóbii z hlubší vody... Jak to bude v lázních, když bude mít třeba cvičení, či plavání v bazénu? Dostane náhradní procedury? Má někdo zkušenosti, jak to chodí? Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: laybor*
Datum: 15.03.13 09:10

V lázních hlubší voda není, cvičení se dělá v bazenech kde je max 1.20 vody.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 09:35
avatar

Správně a i kdyby jí napsali plavání v bazénu, tak jí nikdo do hloubky honit nebude. Jsme dospělí lidi ne?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: andrea1*
Datum: 15.03.13 09:41

Vaše kamarádka se nemusí obávat. Bazény, ve kterých se cvičí, nejsou hluboké. Chodí do nich všelijak pohybově omezení pacienti Kdo chce plavat, tak jde do jiného bazénu, kde je větší hloubka, ale ten všechny lázně nemají. Procedury přiděluje lékař a ten, kdyby přesto nechtěla, jí dá samozřejmně proceduru náhradní.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.03.13 14:17
avatar

Při cvičení v bazénu mi voda dosahovala asi 15 cm nad pas. Takže se paní rozhodně bát nemusí. Kolem bazénu byla nerezová tyč - zábradlí a toho jsme se při cvičení držely. Takže by ani uklouznout neměla.

Do bazénu na plavání ji jistě nutit nebudou, když je neplavec.

Takže pokud se vody nebojí, není problém v mělkém bazénku cvičit. Tchyně měla jiný problém - nevlezla do vody hlubší, než kousek nad kotníky. Kolena už nepotopila. Tvrdí, že se jí dělá špatně, že se jí točí hlava a mazala ven. Ta by ani do toho bazénku nemohla cvičit. Ale myslím si, že to je jeden člověk z tisíce a že Vaše kamarádka to zvládne.

Cvičení ve vodě je prima, blahodárně působí na klouby, pokud ho paní bude moci beze strachu absolvovat, bude to pro ni dobře. Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.03.13 16:40
avatar

Tak ve Vráži u Písku je rehabilitační bazén s madly kolem a i my nechodící to zvládneme a na plavání kde pouší jakési proti proudy a tam bych se já utopila a tak tam nelezu a nenechávám si to napsat. Moje zkušenost je, že když nechci např. plynové injekce ale chci parafín, masáže tak mi je doktor napíše a nenutí mě to co nechci. Mezi námi, nejraděj píší skupinové cvičení, ráno na balonech a odpoledne na žíněnce, podle mě je to levné a tak to šoupnou všem. Kamarádka jede do lázní prvně tak hlavně ať myslí na to, že si jede odpočinout a mnohdy taky zvednout sebevědomí, ne že poveze jako já poprve já kufr knih (ani jednu jsem neotevřela, nebyl čas) a kufr úžasných hader do společnosti to jsem zase psala manželovi aby poslal tenisky a teplákovku. A´t si to užije, ne jen léčení těla ale i duše, je to super a závidím jí.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.