Registrace na úp a hmotná nouze

Od: Datum: 07.01.13 09:08 odpovědí: 5 změna: 08.01.13 13:26

prosím,uměl by někdo poradit?Nevím,jak je to s registrací na úp a s dávkami hmotné nouze...byla jsem s nemocnou dcerou doma,měla příspěvek na péči v 1.stupni,nyní nám ho sebrali,podala jsem odvolání,ale tam ho zpět nepřiznali...na městě,kde mě doplácejí do životního minima mi paní řekla,že pokud nám ho nepřiznají v odvolání,musím na úp.Jenže ve školce není místo,plně obsazeno,takže nevím co dělat,protože je to prý podmínka vyplácení pro vyplácení hmotné nouze.Dcera dostala odklad a do školy půjde v září...ale co mezi tím,když nemám nikoho na hlídání a pracák mě bude hledat práci...nemáte některá zkušenost...jinak mám dvě děti do 15 let a do teď jsem byla hlášená na zdravotní pojišťovně,kvůlu tomu,aby mi hradili alespoň zdravotní pojištění..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.01.13 14:40
dojdete nahlásit změnu na pojišťovnu do 6let dítěte pokud nechodí do školky za vás hradí pojištění stát je to celodenní péče o dítě , na up si zajděte nedělejte si iluzí že vám tam najdou práci hned , pak okamžitě zajděte na hmotnou nouzi podat papiry . jestli jste sama máte možnost odmítnout práci kterou vzhledem k péči o děti nemůžete vykonávat , zajděte na ospod vysvětlete vaší situaci jsou schopni vás protlačit do školky pokud tam prokazatelně bude dítě které ma matku na mateřské .
doplněno 07.01.13 14:43: Nejsem rasista ale je to častý nešvar romských matek kdy dávají děti do školek a jsou doma .
Ohodnoceno: 0x

Od: zorba
Datum: 08.01.13 07:07

mimochodem,vy jste mě někdy viděl/a?Nebo z čeho usuzujete,že mám romské předky?Jsem maminka dcery,která se narodila s tolika diagnózami,že se stěží vešly na A4,vážila půl kila.Takže si svoje úvahy nechte pro jiné...nikde jsem nepsala,že jsem byla na mateřské a díky tomu bordelu v našem státě,který zázračně uzdravuje nemocné teď musím řešit tuto věc...

Datum: 08.01.13 12:27
Nebylo to vztahováni na vás jen jsem podotkla jak je to u nás matky rom. na md dávají dítě do školky pokud znáte alespoň jednou která ve vaší školce je dá se na ospodu na to poukázat . jinak toto mi poradila romská kamarádka která mě zaměstnávala.
doplněno 08.01.13 14:42: A k odpovedi níže jelikož jsem nějakou dobu byla v podobné situaci máte možnost přihlásit se na up a k práci kterou vám tam nabídnou je možno ji odmítnout odůvodněně nepsala jste jestli jste sama , já osobně odmítla práci kterou jsem vzhledem k době školky nemohla vykonávat , školka u nás konci v 15:30. jestli je dcera v předškolního věku jdete na ten ospod mě takhle teť řeší přestup na jinou školu .

Od: zorba
Datum: 08.01.13 13:26

ano,máte pravdu...cikánské děti tam chodí všechny a vždy se tam dostanou...protože kdyby je do školky nepřijali,byla by to diskriminace...i když je tady zákon,že předškolnímu dítěti musí být poskytnuta předškolní péče,tak jelikož tam je tolik potřebných 3 letých,tak pak nemá šanci...

Datum: 08.01.13 04:19

Stát hradí zdravotní pojištění za rodiče pečujícího celodenně o jedno dítě do 7 let nebo o dvě děti do 15 let (vždy jenom za jednoho z rodičů).

Dítě samozřejmě může chodit na dopoledne do školky, podmínku byste nesplnila pouze v případě, že byste je ve školce nechávala i na odpoledne.

Obdobně smí starší dítě chodit do školy, ale nemůže po skončení vyučování navštěvovat školní družinu. Může ale navštěvovat zájmové kroužky.

Tolik k podmínkám, za nichž stát za rodiče hradí zdravotní pojištění.

___ ÚP eviduje pouze uchazeče o zaměstnání - tedy ty, kdo mohou třeba hned druhý den nastoupit do zprostředkovaného zaměstnání. Nemáte-li zajištěno hlídání, neměl by Vás ÚP zaevidovat jako uchazeče o zaměstnání.

Pokud Vás ÚP přesto zaeviduje, budete muset plnit povinnosti uchazečů o zaměstnání.

Budete si muset sama hledat práci a dokládat, že si ji hledáte, chodit na pohovory a výběrová řízení, absolvovat schůzky se zprostředkovatelkou, navštěvovat podniky, na něž od ÚP obdržíte doporučenky, ...

To vše samozřejmě bez dítěte/dětí. Registrace na ÚP má smysl až poté, co si zajistíte hlídání.

doplněno 08.01.13 04:26:

Ještě pár odkazů:

Za koho hradí zdravotní pojištění stát?

Státní sociální pomoc

Pomoc v hmotné nouzi

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.