Zkažený kamarádství, vztah

Od: Datum: 14.03.13 19:27 odpovědí: 14 změna: 15.03.13 20:42

Dobrý den,

potřebuju poradit. Je mi 13 let

Před rokem jsem se kamarádil s jednou holkou ze třídy. Ačkoliv jsem ve třídě málo oblíbený, bral jsem to jako "něco víc". Bohužel jsme se s tou holčinou pohádali, nemluvili jsme o tom spolu až do dneška.

Omluvil jsem se jí už alespoň 5x, že jsem udělal hovadinu a mrzí mě to. Že bych s ní rád kamarádil normálně, jako kamarád. (v minulosti).

Dnes sem jí napsal na FaceBook, jestli je pořád ještě naštvaná a ona napsala že není, že se se mnou prostě nechce bavit.

Nemůžu ji nutit aby se se mnou bavila, napsala že ani v budoucnosti ne z čehož neusuzuji nic, budoucnost je dlouhá.

Ale, jak bych se k ní měl chovat, zdravit jí asi jo, ale jestli se s ní nějak nepokoušet bavit třeba když dostaneme písemku, tak se jí zeptat jak se jí povedla..

Poraďte prosím.

Jsem z Třebíče


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.03.13 19:35
avatar

Zdravím. Pozdrav je slušnost a ještě nikoho neurazil, takže zdrav určitě. Jinak se jí nevnucuj, chovej se k ní kamarádsky, nevyžaduj si její pozornost. Mohla by se zatvrdit ještě víc. Ono jí to časem třeba přejde a zase budete kamarádi. Ono se kamarádství opravdu vynutit nedá, ale nemá cenu se ani vnucovat, když o zájem z Tvojí strany prozatím nestojí. Nic si z toho nedělej, to se stává a leckdy to časem opravdu toho druhého přejde...;)

doplněno 14.03.13 19:48:

PS: Proč nejsi ve třídě oblíbený? A děláš něco proto, aby se to změnilo?

doplněno 14.03.13 20:01:

Přestaň se snažit o něčí přízeň, když víš, že o Tebe ten druhý nestojí. Zbytečně trápíš sám sebe. Už jsi zkoušel zapracovat na svém sebevědomí?

doplněno 14.03.13 21:48:

Ona Ti přece napsala, že na Tebe naštvaná není. Ale že se s Tebou nechce bavit. Nikoho nelze nutit do hovoru, když nemá zájem. Pochop, že s tím prostě neuděláš nic...Neměl bys to řešit a pitvat pořád dokola, když vidíš, že to stejně nikam nevede. Děvče si trvá na svém, tak ji nechej žít...Soustřeď svoji pozornost spíše na to, jak se chováš a proč...Musíš začít sám u sebe, chceš-li, aby druzí měli chuť do hovoru s Tebou...Najdi si jiného kamaráda, či kamarádku, kteří se s Tebou budou chtít bavit. Změň své chování, abys druhé zaujal a chtěli se s Tebou kamarádit. Snaž se trošku...

doplněno 15.03.13 10:58:

Už jsme to zde s Tebou řešili, pořád nechceš pochopit, že Ty chceš, aby se s Tebou bavila, ale ona prostě nechce. A nedáš si vysvětlit, že jí máš dát pokoj, když nemá zájem o kamarádství s Tebou. Prostě jsi jí zklamal asi hodně a chce se od Tebe držet co nejdál. Proč jí nenecháš být, když vidíš, že je každá Tvoje snaha marná? Zatvrdí se ještě víc a opravdu to může být nepříjemné, když je někdo neodbytný a otravuje pořád dokola...Zamysli se nad svým chováním a dej ji prostě pokoj...Nejde o to, co cheš Ty, ale o to, co chce ona. A řekla Ti to jasně již hodněkrát...

doplněno 15.03.13 20:00:

Tak ještě jednou to zkusím...Já Tě chápu, přesto nemůžeš nikomu vnucovat to, oč nestojí. Všiml sis toho, jak často používáš - já chci..? V tom bude Tvůj problém nejspíše. Nejsi schopen respektovat to, co chce druhý. Chápu, že máš špatné svědomí, ale ona nestojí o to, abys jí cokoliv vysvětloval. Nechce se s Tebou o ničem bavit, nechce to slyšet. Je mi líto, ale smiř se s tím. Nebuď tak umanutý a zamysli se na tím svým - já chci...Nevnucuj jí žádná vysvětlení, když o ně prostě nestojí...

doplněno 15.03.13 20:02:

Pokud chceš někomu něco dokazovat, tak především sám sobě. Že dovedeš respektovat názor druhého. Bude se Ti to hodit celý život...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: criss
Datum: 14.03.13 19:50

To bohužel nevím, někdo mě bere celkem v pohodě, někdo zas vyloženě nesnáší a zase někdo se mě vyloženě štítí :(

Od: criss
Datum: 14.03.13 21:37

Nejde tu jenom o tu přízeň, mě mrzí co jsem udělal a nechci aby na mě byla naštvaná

Od: criss
Datum: 15.03.13 18:06

Chci ji aspon dokázat, že nejsem takový "hulvát", jak si o mě myslí.. :(

Od: criss
Datum: 15.03.13 20:04

Přesto je pro mě těžký se s tím smířit, že je rok potom a prostě.. Snad mi rozumíte..

Datum: 14.03.13 19:36
avatar

Pokud to zničila jedna hovadina, tak se o žádné velké kamarádství nejednalo. Na druhou stranu zase záleží, co jsi jí udělal, že se s tebou kvůli tomu už rok nebaví. Některé věci jdou přejít, jiné zapomenout, ale některé se neodpouští.

Když se s tebou nechce bavit, nevnucuj se. Pozdrav, klidně se jí zeptej i na tu písemku. Podle toho, jak ti odpoví, uvidíš, zda má smysl se s ní bavit. Když odpoví jednoslovně, úsečně, bez zájmu - vykašli se na to. Pro jedno kvítí slunce nesvítí, navíc, pokud je to kvítí urážlivé:)

doplněno 14.03.13 19:49:

Že jsi ukázal své city, může být hodně nepříjemné, pokud o ně nestála, ale držky ostatních bych do toho nepletla. To je soukromá věc vás dvou, jak si to vyřešíte. Nicméně tím vnucováním - kdyby se mi někdo delší dobu vnucoval, taky se s ním nebudu chtít bavit - a určitě ani ty, kdybys to bral ze svého pohledu.

Ale holt se stalo a život jde dál, takže hlavu vzhůru a s úsměvem ji pozdrav. Bude na ní, zda už dokáže být velká holka a bavit se s klukem, který udělal chybu.

Na FB ji ale nekontaktuj.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: criss
Datum: 14.03.13 19:42

Jak sem řekl, nejsem oblíbenej ve třídě vůbec.

Asi sem dal nějak moc najevo, co k ní cítím a ostatní začali mít držky. Asi to pro ní bylo hodně nepříjemný.. Potom sem sem se dost vnucoval, další chyba... Ale už je to rovněž dost dlouho

Datum: 14.03.13 19:44
avatar

Co jsi jí udělal, že s tebou kvůli tomu už rok nemluví?

Jestli šlo o něco vážnějšího, nemusí omluva stačit (ani pětkrát opakovaná).

doplněno 14.03.13 22:40:

Možná, že se obává, abys v kamarádství přece jenom neviděl (nehledal) něco víc. Slovy ji nepřesvědčíš. Nevnucuj se jí, a když s ní budeš mluvit, zkus zachovávat určitý odstup.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: criss
Datum: 14.03.13 19:45

viz, příspěvek výše.

A co by tedy mohlo pomoci?

Od: criss
Datum: 15.03.13 06:40

Odstup, jak konkrétně? nějaký příkklad? Nechápu, prosím :(

Datum: 15.03.13 12:48
avatar

Prostě ji neotravuj a nevnucuj se. Až bude chtít, začne se s tebou bavit sama. To už snad chápeš, ne?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 15.03.13 20:23
avatar

Tak ji nápadně přehlížej a pokud v tom bylo z tvé strany zalíbení, možná to v ní vzbudí zvědavost. Jinak to není životně důležitá záležitost. Když, tak se bav i s jinými děvčaty, třeba si budeš s nimi rozumět. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: criss
Datum: 15.03.13 20:35

Možná jsem trapnej, možná ujetej, ale zkouším na ní teda zapomenout úplně... Tohle jsem napsal, chci to mít daleko další, je to kousek, ale úplně od začátku. Omluvte nějaký stylistický chyby, i gramatiku se snažím držet.

Možná se zbytečně užírám, nevím...

http://docs.google.com/file/d…1ajJESjlScW8/edit?usp=sharing

Nemusíte mi řikat, že to není nic moc nebo tak.. Snažil jsem se. Píšu to asi 2 hodiny, není to na úrovni spisovatele nebo takhle, ale snažím se zabrat důležité okamžiky v tom všem..

Stejně jí to asi nikdy neukážu, ale jen pro úlevu ..

Od: criss
Datum: 15.03.13 20:42

Ještě doplním, že si v tu dobu pamatuju skoro každý detail, v jaké lavici jsem seděl, kam nás přesunuli, v jaké třídě byla ta angličtina.. i ten sen v ten den, i když matně.

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.