Co je potřeba pro nakupování v Makru?

Od: Datum: 14.03.13 12:40 odpovědí: 10 změna: 15.03.13 08:59

Dobrý den,

chtěl bych se poradit co je všechno zapotřebí pro to abych mohl nakupovat v Makru? Jak se tam registruji a co potřebuji?

Měl jsem dříve ŽL, ale nyní ho mám pozastavený, mohu se registrovat?

Poradí mi někdo?

Děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 14.03.13 12:50

Pokud si dobře vzpomínám - stačí IČO, DIČ a občanka, ŽL nebo výpis z obchodního rejstříku. Myslím, že pozastavené podnikání Makru nevadí.

Registrovat se můžeš na http://www.makro.cz/public/Domu/Zadost-o-registraci a nebo osobně v některém z marketů.

doplněno 14.03.13 12:52:

Jen - mimochodem - už dávno neplatí, že v Makru je všechno ´levnější´ a pozor na to, že prodej-koupě neprobíhají podle občanského, ale obchodního zákoníku (zejména je potřeba koukat na podmínky záruky - reklamace).

doplněno 14.03.13 12:55:

Zabu - někdo z Makra ověřuje, zda má živnostník pozastavenu činnost? - nerejpu, jen se ptám (a považuju to předběžně za nesmysl - Makru jde o prodej, ne právo).

Datum: 14.03.13 13:40

No, když si tak vzpomínám tak v Makru snad nikdy nebylo nic výrazně levnější. Jen lidi trpěli utvělou představou, že co si koupí v Makru tak si "mohou dát do nákladů" a odečít DPH a u toho co koupí v sousedním Tescu to nejde ;)

Od: zabu
Datum: 14.03.13 12:50

Nemůžete se registrovat, v době kdy máte pozastavenou živnost. Pokud stihnete registraci hned, tak kartičku dostanete, a chodíte nakupovat i když ji potom pozastavíte. Jak jednou máte kartičku, je to už jedno. Kocourkov, bohužel.

Od: uska®
Datum: 14.03.13 15:46

Registrace jde i na popzastavený ŽL. Nevím zda platí ještě podmínka určitého obratu za čtvrtletí.

Od: jarm®
Datum: 14.03.13 17:49

Souhlasím, že registrace může být i na pozastavený ŽL. Nikdo to nezkoumá - kamarád se také tak zaregistroval začátkem ledna. Bílá kartička platí celý rok, pokud se nakoupí každé pololetí - tuším za 2tis bez DPH (přesnou částku nevím, ale je to tak málo). Potom je stříbrná karta a zlatá karta, tam je daleko vyšší obrat. Podotýkám jen, že Makro shání zákazníky, protože jich ubývá. Já mám zlatou kartu a už jsem 1,5 nic nenakoupila a pořád mi platí - jen jsem tam brala benzín.

Makru ubývají zákazníci, protože dnes už je 90% zboží, které je dražší než ve slevách v supermarketech. Známá si mi posteskla, že jedno kilo mouky tam měli za 13,20 bez DPH. Když DPH připočtete a dáte svoji marži, tak je výrobek neprodejný. Levnější bývá drogerie když je v akci, ale to je asi tak všechno.

Od: zabu
Datum: 14.03.13 18:05

Uska: Není pravda co tvrdíte. To co píšu výše, je cca dva měsíce stará osobní zkušenost z Makra v Liberci. Ještě mi poradili, ať si půjčím kartu od někoho kdo ji má. Jak říkám: Kocourkov. Spouštíme s manželkou živnost, tak nás zajímaly ceny. No a dopadli jsme na tvrdo.

Od: uska®
Datum: 14.03.13 18:39

zabu - nemám zájem se s vámi přít a psát vám, že nemáte pravdu. Mám opačnou zkušenost a jarm to také potvrdil. Asi jste se moc ptali ... jinak pracovnice v informacích VŮBEC nezkoumá platnost ŽL a ani nemá zájem. CHce ŽL + občanku, toť vše.

Od: olaf71*
Datum: 14.03.13 20:33

jdi do Tesca a jemu podobnému obchodu a nakoupíš vše levněji a nemusíš brát po kartonech, i když už dost věcí prodávají po kusech oproti dřívějšku. Makro už není to Makro co bývalo

Datum: 15.03.13 08:27

Já tam byl poprvé před nějakými 12 lety a ani tehdy se mi to globálně nezdálo nějak levnější. To jim jen plno lidí skákalo na to že velké ceny jsou bez DPH a proto se vše zdá levnější než jinde ;)

Datum: 15.03.13 08:59

V Makru bylo levno, když začínalo v ČR. Dnes se dá spousta věcí koupit jinde levněji. Dá se udělat registrace i na pozastavený ŽL. Nikdo to nezkoumá. Nesmí tam děti do 12 let. Alespoň to tak bylo, my už tam dost dloho nebyli, neb to není výhodné. Ubývají jim zákazníci.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.