Co je potřeba pro nakupování v Makru?

Od: Datum: 14.03.13 12:40 odpovědí: 10 změna: 15.03.13 08:59

Dobrý den,

chtěl bych se poradit co je všechno zapotřebí pro to abych mohl nakupovat v Makru? Jak se tam registruji a co potřebuji?

Měl jsem dříve ŽL, ale nyní ho mám pozastavený, mohu se registrovat?

Poradí mi někdo?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 14.03.13 12:50

Pokud si dobře vzpomínám - stačí IČO, DIČ a občanka, ŽL nebo výpis z obchodního rejstříku. Myslím, že pozastavené podnikání Makru nevadí.

Registrovat se můžeš na http://www.makro.cz/public/Domu/Zadost-o-registraci a nebo osobně v některém z marketů.

doplněno 14.03.13 12:52:

Jen - mimochodem - už dávno neplatí, že v Makru je všechno ´levnější´ a pozor na to, že prodej-koupě neprobíhají podle občanského, ale obchodního zákoníku (zejména je potřeba koukat na podmínky záruky - reklamace).

doplněno 14.03.13 12:55:

Zabu - někdo z Makra ověřuje, zda má živnostník pozastavenu činnost? - nerejpu, jen se ptám (a považuju to předběžně za nesmysl - Makru jde o prodej, ne právo).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.13 13:40

No, když si tak vzpomínám tak v Makru snad nikdy nebylo nic výrazně levnější. Jen lidi trpěli utvělou představou, že co si koupí v Makru tak si "mohou dát do nákladů" a odečít DPH a u toho co koupí v sousedním Tescu to nejde ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 14.03.13 12:50

Nemůžete se registrovat, v době kdy máte pozastavenou živnost. Pokud stihnete registraci hned, tak kartičku dostanete, a chodíte nakupovat i když ji potom pozastavíte. Jak jednou máte kartičku, je to už jedno. Kocourkov, bohužel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 14.03.13 15:46

Registrace jde i na popzastavený ŽL. Nevím zda platí ještě podmínka určitého obratu za čtvrtletí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarm®
Datum: 14.03.13 17:49
avatar

Souhlasím, že registrace může být i na pozastavený ŽL. Nikdo to nezkoumá - kamarád se také tak zaregistroval začátkem ledna. Bílá kartička platí celý rok, pokud se nakoupí každé pololetí - tuším za 2tis bez DPH (přesnou částku nevím, ale je to tak málo). Potom je stříbrná karta a zlatá karta, tam je daleko vyšší obrat. Podotýkám jen, že Makro shání zákazníky, protože jich ubývá. Já mám zlatou kartu a už jsem 1,5 nic nenakoupila a pořád mi platí - jen jsem tam brala benzín.

Makru ubývají zákazníci, protože dnes už je 90% zboží, které je dražší než ve slevách v supermarketech. Známá si mi posteskla, že jedno kilo mouky tam měli za 13,20 bez DPH. Když DPH připočtete a dáte svoji marži, tak je výrobek neprodejný. Levnější bývá drogerie když je v akci, ale to je asi tak všechno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 14.03.13 18:05

Uska: Není pravda co tvrdíte. To co píšu výše, je cca dva měsíce stará osobní zkušenost z Makra v Liberci. Ještě mi poradili, ať si půjčím kartu od někoho kdo ji má. Jak říkám: Kocourkov. Spouštíme s manželkou živnost, tak nás zajímaly ceny. No a dopadli jsme na tvrdo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 14.03.13 18:39

zabu - nemám zájem se s vámi přít a psát vám, že nemáte pravdu. Mám opačnou zkušenost a jarm to také potvrdil. Asi jste se moc ptali ... jinak pracovnice v informacích VŮBEC nezkoumá platnost ŽL a ani nemá zájem. CHce ŽL + občanku, toť vše.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 14.03.13 20:33

jdi do Tesca a jemu podobnému obchodu a nakoupíš vše levněji a nemusíš brát po kartonech, i když už dost věcí prodávají po kusech oproti dřívějšku. Makro už není to Makro co bývalo

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 08:27

Já tam byl poprvé před nějakými 12 lety a ani tehdy se mi to globálně nezdálo nějak levnější. To jim jen plno lidí skákalo na to že velké ceny jsou bez DPH a proto se vše zdá levnější než jinde ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 08:59
avatar

V Makru bylo levno, když začínalo v ČR. Dnes se dá spousta věcí koupit jinde levněji. Dá se udělat registrace i na pozastavený ŽL. Nikdo to nezkoumá. Nesmí tam děti do 12 let. Alespoň to tak bylo, my už tam dost dloho nebyli, neb to není výhodné. Ubývají jim zákazníci.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.