Urazove pojisteni - co je vazna choroba?

Od: Datum: 14.03.13 11:02 odpovědí: 4 změna: 14.03.13 14:00

Dobry den,mam uzavrenou urazovou pojistku u CSOB jsem pojisten i na važné choroby.Behem ledna jsem prodelal Enterovirovou meningitidu(zanet moz.blan) Chtel bych se zeptat jestli to muzu jako vaznou chorobu narokovat? dekuju.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.03.13 11:19
avatar

Nárokovat to určitě můžete. Pokud to neuznají, musejí to zdůvodnit oni. Nicméně ve smlouvě budou nějaké podmínky jako třeba doba hospitalizace, trvalé následky, co já vím, přečtěte si je, i to co je drobným písmem. Taky budete zřejmě potřebovat potvrzení od lékaře, zjistěte si, co konkrétně pojišťovna požaduje potvrdit, a počítejte s tím, že za vydání potvrzení budete u lékaře platit, podle jeho ceníku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.13 11:23

Pojištění vážných chorob se vztahuje na vyjmenované choroby uvedené ve smlouvě. Přečtěte si smluvní ujednání nebo kontaktujte pojišťovnu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.03.13 12:10
avatar

skočte do pojišťovny a nárokujte. Co pojišťováci považují za vážnou chorobu, to vám najdou v nějakém jejich seznamu.

Ale dobře vám radím, nenechte se odbýt.

Pojišťováci jsou totiž neřádi. Když vás chtějí ulovit, mastí vám med kolem všech tělních otvorů a když mají platit, kroutí se jak přišlápnutá žížala. Nepochybně na vás vytáhnou nějaký odkaz na nějakou prováděcí směrnici, který máte ve smlouvě někde dole na předposlední straně. Já jsem se takhle dozvěděl, že otevřená zlomenina není těžké zranění, protože léčení trvalo méně, než 6 týdnů. *bum*

Takže nárokujte. V nejhorším případě vám nic nedají. Pak bych ale uvážil, zda takovou pojistku nevypovědět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.13 14:00

Když už budete studovat Vaši smlouvu, podívejte se, jestli nemáte pojištěny denní dávky (pracovní neschopnost i z důvodu nemoci) a pojištění pro pobyt v nemocnici. Jestli ano, nárokujte. Hlášenku pojistné události najdete na stránkách pojišťovny nebo na pobočce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.