Cestovní pojištění/ odhlášení z VZP

Od: Datum: 09.04.13 19:06 odpovědí: 1 změna: 13.04.13 12:24

Dobrý den,

v pátek odjíždím minimálně na 6 měsíců jako au-pair do Anglie. Cestovní pojištění, které si chci uzavřít a kterým mám po návratu zpětně dokazovat, že jsem byla v zahraničí pojištěna (účast na zdr. pojištění chci v ČR odhlásit) se dá uzavřít jen na půl roku nebo na celý rok, nic mezi tím a já nevím ještě přesné datum návratu - nebude to při odhlašovaní nebo opětovném přihlašování na VZP vadit? Dále mi není jasné, jak je člověk chráněn mezi jeho návratem do ČR a dnem, kdy se opět přihlásí ke své pojišťovně - co když se něco v tomto rozmezí stane- nehoda, nemoc? Dá se zřídit na těchto pár dnů nějaké dodatečné pojištění? Cestovní pojištění přece neplatí na území ČR...

Děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.04.13 12:24

Proč se odhlašovat ze zákonného pojištění u VZP? Domníváte se, že pojistné bude v Anglii nižší? Pokud zůstanete u VZP, bude Vám hradit veškerou případnou léčbu v Anglii.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.