Dala jsem výpověď - nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Od: Datum: 06.05.13 12:28 odpovědí: 4 změna: 06.05.13 21:05

Zdravím,sama jsem dala výpověd -dohodou v zaměstnání,kde jsem pracovala dva roky,budu se stěhovat-mám nárok na podporu-__?díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.05.13 12:34
avatar

Samozřejmě, že ano, budete mít podporu, dle věku. Vaše podpora bude ve výči 45%

s pordravem FidoNet

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.05.13 12:56
avatar

Také zdravím. Na podporu v nezaměstnanosti nárok mít budete, jestli-že jste za poslední 2 roky získala alespoň 12 měsíců důchodového pojištění (což předpokládám, že ano).

- Pokud máte v dohodě o ukončení pracovního poměru uvedeno jako důvod ukončení stěhování, podpora v nezaměstnanosti se Vám krátit nebude. Stěhování je akceptováno jako vážný důvod na straně zaměstnance k ukončení pracovního poměru. Pokud důvod uveden nemáte, pak se podpora krátí (jak je uvedeno výše) na 45%.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: pt®
Datum: 06.05.13 14:20
avatar

Klidně napište ještě dodatek k výpovědi, že důvodem je stěhování, pokud to nemáte ve výpovědi. Tuto výpověď, popř. i dodatek si okopírujte a vemte s sebou na ÚP až půjdete do evidence. - pt

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.05.13 21:05
avatar

"Výpověď dohodou" neexistuje. pracovní poměr jste dobrovolně rozvázala dohodou.

Není-li v písemné dohodě uveden vážný důvod podle zákona o zaměstnanosti (podle mých zkušeností ÚP žádné dodatečné dohody ani dodatky neakceptuje), budete mít po celou podpůrčí dobu nárok na podporu ve výši 45 % čistého příjmu.

___ Viz: Vážné důvody (zákon č. 435/2004 Sb. o zaměstnanosti, § 5 písm. c)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.