Věkový rozdíl pro vztah

Od: Datum: 12.03.13 20:23 odpovědí: 12 změna: 13.03.13 07:39

Ahoj,
je mi 17 a mám přítele, jsme spolu skoro 2 roky, jen to prostě není jako dřív a on mi začal kontrolovat mobil, facebook apod. Když jsme byli kdysi na svatbě, seznámila jsem se tam s jedním "klukem" tenkrát měl 25 a já byla ještě malé 12-ti leté dítě, ale strašně se mi líbil, ale u toho to samozřejmě zůstalo. Jenže on mi tedka nedávno napsal, jak se mám a začali jsme si spolu psát a je to fajn. Pak se mě zeptal, jestli jsem ve vztahu spokojená. Já mu na tuto otázku nedokázala odpovědět. Nevím proč. Tedka na něho pořád myslím a každý den si píšeme. Jenže on má přítelkyni, já přítele. Jemu je 30 a mi 17. Jaký máte na to názor?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.03.13 20:26
avatar

Názor není nijak složitý, v lásce na věku nezáleží.

Otázkou je jestli on podstoupí to že se vzdá přítelkyně a bude raději s tebou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.13 20:27
avatar

Kontrolovat email, mobil apod. je naprosto proti morálce. To si líbit nenechte. Věkový rozdíl ve vašem věku je značný. Já bych do toho nešel. Každý máte jiné priority. Něco jiného by bylo, kdyby vám bylo 32 a jemu 45.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.13 20:29
avatar

V 17ti máte přítele a nejste spokojená. Co vám brání najít si nového? Na toho 30ti letého kamaráda co má přítelkyni a patrně by si chtěl trošku užít bych ale nemyslela. Ten věk nevidím jako problém ale to, že nemá vyřešený vztah a možná ani nechce aby vy jste se stala jeho partnerkou, to jako problém vnímám.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.03.13 20:31
avatar

Od člověka, co ti kontroluje mobil a facebook, utíkej co nejrychleji. Nevěří ti a i kdybys stokrát nic nedělala, stejně ti věřit nebude. A bude hledat záminku, proč je jeho jednání "oprávněné". A pokud nejsi ve vztahu spokojená, není co řešit.

Je ale třeba si uvědomit, jestli nejsi nespokojená právě proto, že ono 30-letého muže vidíš jako únik z všednosti, ze vztahu, který se nikam neposouvá. Vidíš nové možnosti. Také to, že si za zády své přítelkyně píše s jinou holkou (a také záleží, co si píšete, že), není zrovna nějak super. Představ si, že dělá to samé za pár let tobě, píše si s jinou, mladší, třeba krásnější. A také si představ, jaké by to bylo, kdyby se ti přítele, kterého miluješ, snažila odloudit jiná žena. Asi by ti moc fajn nebylo, nemyslíš? |Už jen to, že je zadaný, by pro tebe mělo být tabu. A nedej se nalákat na klasické řečičky jako "už si dávno nerozumíme" apod. Navíc, vzhledem k tomu, že je starší bude chtít, ženu, která mu uvaří, uklidí, umí se postavit k domácnosti. Zvládneš to třeba v 19 letech?

A abych taky zodpověděl otázku, rozdíl to sice je, ale v dnešní době docela normální.

doplněno 12.03.13 20:57:

Tak čtu, jak ti přítel změnil heslo a všechno si přečetl. To je ale pěkněj kretén.

Čím dřív od něj odejdeš, tím lépe. Tohle do vztahu opravdu nepatří, a to ani z legrace a ani omylem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.13 20:45
avatar

Proč jsi příteli dovolila, aby se ti hrabal v mobilu, e-mailu a Facebooku (dovolí si pouze to, co mu dovolíš ty sama)?

Věkový rozdíl ve vztahu nemusí hrát (téměř) žádnou roli.

V tomto případě ale nejde o žádný vztah. Ten třicátník si i podle mne jenom chce užít "mladé maso".

Záleží na tobě. Buď máš vztah s přítelem a chceš s ním zůstat. Nebo s ním zůstat nechceš a hledáš si k tomu zástupné důvody.

"Kontrolu" jsi mu umožnila ty sama - bez tvého souhlasu by se nedostal ani do tvého mobilu, ani na e-amil či FB.

Ale není důležité, jak to vidím já nebo další zdejší uživatelé, nýbrž jak to vidíš ty.

doplněno 12.03.13 21:11:

(1) Soukromí:

I ve vztahu má každý z partnerů právo na své soukromí a druhý psartner toto soukromí nesmí narušovat. Takže vysvětli svému příteli, že takhle tedy ne.

Od e-mailu a FB si změň hesla, přístup do nastav pouze přes heslo, ... Ale hlavně přáteli sděl, že si žádné špehování nepřeješ.

(2) Kamarádství:

Na kamarádství samozřejmě nic špatného není.

Ale vážně věříš tomu, že třicátník, která má přítelkyni, a který se tě ptá, jak jsi spokojena ve vztahu, hledá kamarádku?

doplněno 12.03.13 21:13:

Oprava: ..., přístup do mobilu nastav pouze přes heslo, ...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: thekikoushek*
Datum: 12.03.13 20:54

Tak sms si přečetl, když jsem byla ve sprše a facebook to samé, jelikož jsem mu nechala svůj ntb. Potm změnil moje heslo a následně mi ho nechtěl říct. Až když si přečetl všechny moje konverzace.
Máte pravdu, nad tímto jsem vůbec nepřemýšlela a abych řekla pravdu nad ničím jsem nepřemýšlela. Asi se mi jen líbí, že se mi věnuje chlapík, který se mi jako malé holce líbil. Ale na kamaradském vztahu nevidím nic špatného. Jen snad to z moji strany nepřeroste v něco víc.

Od: kemo®
Datum: 12.03.13 21:51

Změnil vaše heslo na fcb a nechtěl vám ho říct?

To mi přijde jako dosti trapný žert u pubertáka natož u 30 letého chlapa.

Pošlete ho hnedka k vodě!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: thekikoushek*
Datum: 12.03.13 21:53

To udělal můj přítel, kterému je taktéž 17.

Od: hop®
Datum: 12.03.13 22:04
avatar

To není přítel, to je nemocný a zákeřný žárlivec, rychle od něj.

A s tím starším nečekejte asi žádnou trvalou budoucnost, ale pokud je Vám s ním dobře, určitě byste s ním pár hezkých chvilek zažít mohla. Jen jde o Vaše "svědomí" vůči jeho přítelkyni, ale podle mne Vy nebudete dělat nic špatného když budete "volná". Takže jde tedy především o jeho svědomí. A navíc, pokud on od své přítelkyně "uteče" za Vámi, s největší pravděpodobností brzy Vám uteče za jinou, to si uvědomte, s tím počítejte...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: thekikoushek*
Datum: 12.03.13 22:00

Asi jsem to špatně vyložila. Myslím, že to, když se mě zeptal jak jsem spokojena ve vztahu bylo ve smyslu, jaký mám vztah, jestli mám hezký vztah apod. Jde spíše o to, že já nemůžu říct, jesti je náš vztah hezký, nebo nejsem spokojena. A možná proto hledám zálibu v jiném muži i když to není správné.

Datum: 12.03.13 22:11
avatar

Jestli tě současný vztah neuspokojuje, můžeš jej ukončit. A teprve pak se pohlédnout jinde.

Jinak by to nebylo fér ani k tvému příteli ani k případnému dalšímu a vlastně ani k tobě samé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.13 07:39
avatar

Pokud si se svým chlapcem nerozumíte, není důvod spolu být. Kontrolování mobilu by se mi taky nelíbilo, není to člověk, ke kterému bych měla důvěru.

Proč se ale ptáš na věkový rozdíl? Uvědom si laskavě, že objekt Tvých tužeb má svou dívku. To je chceš od sebe rozeštvat? Kvůli sobě zničit vztah jiné dívce?

Přestaň být sobecká. Pokud chceš, se svým dosavadním chlapcem se rozejdi, pokud Ti nevyhovuje. Pokud chceš, najdi si jiného chlapce. Ale toho 30 letého nech na pokoji, ten už svou dívku má a pokud jsou spolu šťastni, nemontuj se jim do toho.

Najdi si prostě jiného kluka a nebudeš muset řešit věkový rozdíl. Na toho třicátníka zapomeň. navíc se mi věkový rozdíl v tomto věku opravdu moc nezamlouvá. Něco jiného by to bylo třeba ve 40 a 53 letech. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.