Jedná se o zásah do soukromí?

Od: Datum: 12.03.13 04:47 odpovědí: 5 změna: 12.03.13 09:10

Může zaměstnavatel (ředitel školy) nařídit zaměstnanci (učiteli) odevzdat fotografii pro založení do osobní karty? Na visačce s jmenovkou údajně fotka (podobenka) být nemusí.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.03.13 06:02

Pokud to tak mají i ostatní zaměstnanci, tak v tom osobně nevidím problém ani nic protizákoného. Pokud by to však vyžadoval pouze po jednom zaměstnanci, tak už by to problém být mohl, ale stále si myslím, že nic protizákoného.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.13 06:08
avatar

Nevidím žádný právní problém tohoto požadavku, je zcela běžné, že osobní karta fotografii obsahuje a rovněž tak visačka se jmenovkou.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.03.13 08:01
avatar

Nevidím v tom logiku - pokud tvůj obličej je běžně viditelný, může být viditelná i podobenka na visačce. Pokud jsi muslimka a chodíš po škole v burce, tak se tak nech vyfotit i na visačku.

*bzum*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 12.03.13 08:06

Odevzdat fotografii. Jediné, co bych v tom viděl, že mi ji musí proplatit, když ji po mě chce, nebo si ji sami udělat, ale jinak taky nevidím problém. U nás má každý na visačce foto - fotí se už při nástupu právě kvůli nepřenositelnosti píchaček. A na serveru je seznam jmen s fotografiemi, aby se nově příchozí lépe orientovali mezi množstvím zaměstnanců.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 12.03.13 09:10

Dobrý den.

Je to běžná praxe. Zaměstnavatel fotografii založí do osobního spisu, v naší firmě ji ještě oskenujeme do mzdového a personálního systému. Pokud by fotografii zaměstnavatel chtěl použít k jiným účelům, musel by mít Váš písemný souhlas.

Většinou se neodevzdává fotografie, ale stačí oskenovaná kopie.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.