Bolesti kloubu

Od: Datum: 11.03.13 18:04 odpovědí: 6 změna: 12.03.13 12:46

Dobrý večer. Je mi 58let. Měl jsem uraz v práci kolene to mi bylo 28let. Koleno mi při pádu vyskočilo a nazpět se vrátilo ale bolest opuchnutí a v nemocnici mi z kolene vícekrát řeknu po svém vodu ale nepomohlo to tak mne vzali na laparoskopickou operaci. Nohu do sádry po odstranění chuze o berlích atd. Chci se zeptat ted když jsem třeba na posteli a ohýbám nohou tak slyším lupání v koleně které bolí. Existuje více léku i bez předpisu po kterých se zlepší stav a bolest kolene. Čtl jsem letáček o Condrosulf 400. Je to vhodný lék na muj problém? Nebo je jiný vhodnější? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.03.13 18:53
avatar

Tohle bych asi konzultoval s lékařem ne vše co uvádí reklama musí být dobré.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 11.03.13 22:33
Hodně gumových medvidků . Před větším rozhodnutím určitě vyslechnout více doktorů.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: reznik
Datum: 12.03.13 10:07

S gumovými medvídky bych to zase tak nepřeháněl, pokud si navíc nechcete přivodit obezitu a s ní spojené přetěžování bolavého kloubu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: reznik
Datum: 12.03.13 10:06

Osobně si myslím že se jedná o mechanický problém, který by měl rozpoznat Váš ortoped po případném RTG kolene. Condrosulfem asi nic nezkazíte, obávám se ale že ani s ním nedosáhnete výrazné změny. Jedná se sice o jediný uznaný "lék" coby antiartrotikum, ale seriozních studií prokazujících jeho účinnost se člověk těžko dohledá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.13 11:39
avatar

condrosulf je registrovaný lék, což zaručuje neměnné sožení a taky jako jediné chondroprotetikum ho lze napsat na recept a pojišťovna připlácí, ale spoluúčast je stejně dost vysoká. (Ale k dostání je i bez receptu, ale taky tím pádem bez příspěvku od pojišťovny, samozřejmě.) Další "léky" tohoto typu nejsou registrovány jako lék a oficiálně jsou vedeny jako potravinové doplňky, což neznamená, že jsou špatné, ale pojišťovna vám nic nepřiplatí (GS condro, Artenal - ten je se zázvorem, a jiné.) Je to víceméně výživa chrupavky a prevence jejího opotřebování (gonarthrozy a arthrozy vůbec), měly by tyto léky a "léky" přinášet i úlevu od bolesti, ale asi nevyléčí již vzniklé škody. Rozhodně máte-li na něj, neublíží, ale je otázka jestli artrosa je právě váš hlavní problém. (Pokud ne, bude to, po tom úraze váš problém v delší perspektivě.) Ale zkoušel jste nějakou rehabilitaci? Na tu by vás mohl (a vlastně měl) poslat váš ortopéd, používá se ultrazvuk, magnety a co já vím co ještě, a může to mít pozitivní výsledky. Pak lze používat různé masti a podobně, dobrý je Voltaren v dostání v každé lékárně, já mám dobré zkušenosti též s krémem Profi chondro original, je to ovšem s kafrem, pokud vám to nevadí, ale nevím, kde byste ho koupil, já si ho koupil přímo u ortopéde za dvěstě pade, ale asi bysto ho vypátral na webu.

No a jako poslední šance je výměna koleního kloubu, ale ten vám nevydrží věčně, dnes se počítá s výměnou tak po dvaceti letech. A mysím si, že zatím tato výměna není indikována.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.13 12:46
avatar

Už Švejk si mazal koleno Opodeldokem. Ještě dnes je v prodeji v lékárnách..O opravdu pomáhá i na jiné klouby.Jsou ho dva druhy Extra silný a Refit

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.