Kontrola ze sociálky ve druhém týdnu

Od: Datum: 11.03.13 14:55 odpovědí: 8 změna: 12.03.13 07:09

Jsem na neschopence.

Vím,že 3 dny nedostanu žádné peníze,3 týdny platí zaměstnavatel a potom platí stát.

Kdy může přijít kontrola ze sociálky? Někde jsem slyšel,že už může přijít po 2 týdnech neschopnosti. To je přece ale nesmysl ne,když stát mě platí až po 24 dnech neschopnosti.

BTW:to že mě může zkontrolovat zaměstnavatel zde ted neřeším

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: zepe®
Datum: 11.03.13 15:20

http://www.cssz.cz/cz/o-cssz/…ce-neschopneho-pojistence.htm vše popsáno

doplněno 11.03.13 15:28:

V období prvních 21 kalendářních dnů dočasné pracovní neschopnosti kontroluje dodržování režimu dočasně práce neschopného pojištěnce kromě okresní správy sociálního zabezpečení i zaměstnavatel.

Od: laybor*
Datum: 11.03.13 15:41

Neschopenka jde na sociálku ihned , tak můžou kontrolovat - hlásit zaměstnavateli.

Datum: 11.03.13 15:45

To by mě zajímalo, kdyby mě chytli třeba 2. den nebýt doma a 3. den bych se nechal uschopnit, co by mi mohli...:-P

Od: flip
Datum: 11.03.13 15:51

Co se týká zaměstnavatele, mohl vám dát výpověď například... :) http://www.epravo.cz/top/clan…i-lecebneho-rezimu-81230.html

Od: kemo®
Datum: 11.03.13 19:29

Pochopil sem to správně tak,že sociálka může ke mně přijít na kontrolu v době do 21 kalendářních dnů pouze na pohnutech ošetřujícího lékaře nebo zaměstavatele?

Datum: 11.03.13 19:54

NE, mohou namatkove zkontrolovat kohokoliv. A kdykoliv.

Od: kemo®
Datum: 11.03.13 21:36

"NE, mohou namatkove zkontrolovat kohokoliv. A kdykoliv"

.A co je sociálce do toho jestli sem v prvních 21 dnech doma? Platí mě zaměstnavatel a ne stát.

Od: zabu
Datum: 12.03.13 07:09

Ano platí, jestli se nepletu až od určitého počtu zaměstnanců. Ale zaměstnavatel na to má daňové úlevy. Takže potom nemocného platíme všichni prostřednictvím daní.

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.