Daňové přiznání

Od: Datum: 11.03.13 14:27 odpovědí: 6 změna: 12.03.13 00:36

Dobrý den potřebuji poradit. Dělám akorát přiznání a nejsem si jistej v jedný věci. Musím do přiznání započítat i firmu ve který jsem dělal přibližě 8 dní vydělal sem si asi 3000 tisíce a pak byl ve zkušební době propuštěn? Děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 11.03.13 14:33

Dobrý den.

Ano, pokud se jednalo o příjem zdaněný zálohovou daní (při nástupu jste podepsal prohlášení k dani - růžový dvoulist).

Ne, pokud jste prohlášení k dani nepodepsal - příjem do 5.000 byl zdaněn daní srážkovou, ta je konečná, do daňového přiznání již nevstupuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laybor*
Datum: 11.03.13 14:38

Daň z příjmů se musí platit ze všech příjmů, kromě těch, které jsou od daně osvobozené nebo z nich byla již odvedená srážková daň. Jako každoročně budou letos přiznávat daně všichni, kdo dosahují alespoň jeden z pěti druhů příjmů:


  1. Ze závislé činnosti a funkčních požitků (podle § 6)


  2. Z podnikání a z jiné samostatně výdělečné činnosti (podle § 7)


  3. Z kapitálového majetku (podle § 8)


  4. Z pronájmu (podle § 9)


  5. Z ostatních příjmů (podle § 10)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: panter284
Datum: 11.03.13 14:39

Aha díky moc za odpověď moc si mi pomohl jen jeste jedna otazka mozna vypadam jak uplny amater ale stimhle opravdu nemam zkusenosti a moc tomu nerozumim, ale kdyz si ted nejsem jistej jestli sem neco podepisoval nebo ne, jak to zjistim? Mozna napisete si zavolejte do te firmy nebo tak ale kdyz sem z ty firmy zrovna neodesel v pohode a volat tam no nwm :)

Od: ron*
Datum: 11.03.13 14:43

Nejjednodušší by bylo požádat si o vystavení Potvrzení o zdanitelných příjmech. Na tomto potvrzení bude uvedeno, jestli jste odvedl daň srážkovou či zálohovou. Stejnou informaci máte uvedenou i na výplatním lístku.

Při podání daňového přiznání se bez Potvrzení o zdanitelných příjjmech neobejdete.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jarmŽ
Datum: 11.03.13 22:07
avatar

RON má pravdu pravdoucí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.13 00:36
avatar

Dobrý večer, Pantere284, je jedno, jakým způsobem pracovní poměr skončil, zaměstnavatel přesto musí splnit své povinnosti.

Nevíte-li jestli jste prohlášení k dani u tohoto zaměstnavatele podepsal, sežeňte si formulář (buď na FÚ nebo si jej stáhněte z internetu), vyplňte, podepište a zašlete zaměstnavateli spolu se žádostí o zaslání potvrzení o zdanitelných příjmech.

Jestli jste prohlášení u zaměstnavatele podepsal, strhnul Vám zálohovou daň, jestli ne, můžete prohlášení podepsat dodatečně, což zařídíte tím zaslaným formulářem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.