Prace realitniho maklere

Od: odpovědí: 2 změna:
Dobry den,nastupuji na pozici realitniho maklere a chtela bych se zeptat jestli nemate nejake rady a tipy ohledne toho jak najit klienty. Jak s nimi jednat po telefonu co treba rici kdyz najdu klienta a dovolam se mu. Dekuji moc predem vsem za radu a postrehy
2 odpovědi na otázku

 

 


0x
avatar iz
Já bych to nenazývala prací, nýbrž podnikáním. Do začátku bych doporučila nekontaktovat lidi, kteří o to nemají zájem (většinou to uvádějí ve svých inzerátech). doplněno 09.04.13 15:15: Nerespektování mého přání vyjádřeného v inzerátech mne postupně dovedlo k naprosté nedůvěře k realitkám i k realitním makléřům. Spíše než kontaktovat inzerenty (prodávající a kupující) by pro Vás mohla být lepší vlastní inzerce v realitních portálech, v inzertních portálech, v Annonci a v regionálním tisku.

 


0x
avatar megacruiser

V realitce budou mít postupy na získávání klientů a naučí Vás to. Bohužel, většinou jde o otravování lidí, kteří jakoukoliv nemovitost sami inzerují. Budete je přemlouvat, aby s vámi podepsali exkluzivní smlouvu a když to udělají, budete je potom odírat z kůže. Ty lepší realitky provádí nábor nemovitostí i jinak. Uvidíte, jak se Vám to bude líbit. Spíš ale asi zkuste udělat třeba zkoušky na odhadce nemovitostí, nebo vydávače těch nedávno uzákoněných ekoplaket, je to jistější živnost.

Osobně nemám realitky rád, protože tam dělá kdejaký negramotný amatér, který ani neumí sepsat řádnou smlouvu. Za nic neručí, žádnou přidanou hodnotu klientům nepřináší ale minimálně 5% provizi si vezmou vždy. Btw. pár podmazaných poslanců navrhovalo, aby byla povinnost prodávat nemovitosti jen přes realitky. Zatím taková blbost naštěstí neprošla.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]