Změna jména - příjmení

Od: Datum: 08.03.13 17:47 odpovědí: 12 změna: 09.03.13 07:04

dobrý den,

zajímá mně takový dotaz.
co kdybych chtěla změnit svému 14ti letému dítěti jméno.
co mám pro to udělat?
blbé kecy si nechte, jen mně to zajímá

děkuji

Upozornění od sys hejkal 08. 03. 2013 19:28:45
Pokud možno dohlédněte prosím, , aby z Vašeho počítače nevycházely "blbé kecy", jako např. autor: cammmmmmmmmmmm Datum: 08.03.13 17:56 Předmět: HTC-pc49100 problém display text příspěvku, který porušil pravidla, už byl smazaný...
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 08.03.13 17:51

zavolejte na matriku

doplněno 08.03.13 17:52:

doporučuji jméno Traktor nebo Sovchoz, a pro dceru Kolektivizacija nebo Elektrifikacija,tato jména byla v 50 letech hitem v ZSSR:-P

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.03.13 21:54

Dá se změnit samozřejmě jméno i příjmení nebo jen jedno:)

U 14 letého dítěte je nutný souhlas obou rodičů, u 15 letého taktéž + souhlas dítěte. Co se týče ceny, někde se platí 1 000 kč, u hanlivých jmen je to zadarmo.

Já jsem si nechala v 16 změnit křestní jméno a neplatila jsem vůbec nic, ale bylo mi řečeno, že změna je nevratná. Potřebovala jsem souhlas obou rodičů (stačí ověřený podpis), ale i tak to byl problém, v péči mne měla mamka a otec k nedohledání...Nový rodný list jsem obdržela ještě ten den, kdy jsem donesla formulář s ověřenými podpisy a starý rodný list. Potom jsem musela měnit všechny doklady, kromě lítačky vše absolutně zdarma

doplněno 08.03.13 21:55:

Když je příjmení hanlivé, urážlivé nebo sprosté, je to 100% zdarma, jinak se to různí matrika od matriky...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.03.13 17:53

Jmono se změnit nedá pouze příjmění a to v pří=adech, že je hanlivé nebo posměšné.

Ohodnoceno: 0x

Od: android*
Datum: 08.03.13 17:54

děkuji jméno je dobré, ale právě to příjmení... :D

Datum: 08.03.13 18:10

V tomto případě by musel souhlasit i otec dítěte.

Datum: 08.03.13 17:56

Jméno se určitě dá změnit v případech změny pohlaví, dokonce dvakrát (na nějaké neutrální a pak na konečné).

Datum: 08.03.13 18:22
Nesprávná informace od albatrosa
Jméno se dá změnít! Info na http://www.mvcr.cz/clanek/zmena-jmena-a-prijmeni.aspx
Ohodnoceno: 2x

Od: ddasa*
Datum: 08.03.13 18:37

dobre radi-hejkal zmenit se da jmeno i prijmeni *palec*

Od: wamp®
Datum: 08.03.13 18:42

Blbé kecy!?*bzum*Tak proč sem vlastně chodíte?!Přece "blbci" jako my absolutně nic nevědí*nevi**zed*

Ohodnoceno: 5x

Datum: 08.03.13 22:00

musí s tím souhlasit oba rodiče tedy otec + matka . ovšem je to vcelku přísné a důvod proč chcete jméno změnit musí být opravdoví a ne že jste si teď po 14 letech vzpoměla že mu chcete změnit jméno. Pokud se jmenuje Penis Uzadek tak nebude problém pokud Jan Novák tak problém bude často se dělá že se přejmenuje tak že se přídá další jméno tedy se bude jmenovat třeba Jan DOMINIK Novák a jako své jméno bude používat Dominik a ne Jan. Ovšem na uředních listinách musí být uvedené celé.

doplněno 08.03.13 22:05:

Často si nechavají měnit příjmení podnikatelé s nevhodným příjmením protože nedělá dobré image. protože třeba Jan Zloděj , Jan Zničil , Jan Ďábel a podobně a někteří naopak dělají s tohoto hlavní výhodu a potom můžete vidět reklamy typu "trubky které vymění sám Ďábel Instalatérstvý Jan Ďábel" ( toto jsem opravdu viděl) *smich* Napřed bych si ty změny dobře promyslel neuškodilo by kdyby jste napsala jaké jméno chcete změnit.

Datum: 08.03.13 23:20

Není pravda, že příjmení musí být hanlivé. Sama jsem právě před vyřízením první občanky změnu podstoupila a důvody byly - řekněme "rodinné". :) Bylo s tím spoustu papírování, shánění otce (po patnácti letech), aby vydal souhlas, dokonce k nám přišla sociálka, přičemž pracovnice měla tak zkreslené a mylné informace o případu, jako bychom to půl hodinové zdůvodňování vykládali klice od dveří... *zed* Ale rozhodně mi to stálo za to.

Datum: 09.03.13 07:04

Evidentně nevíte, co vlastně chcete. Jen místo poděkování rádce už předem parádně urazíte.

Píšete v nadpisu: Změna jména.

Ovšem zakrátko se dozvíme, že jméno je dobré, ale to příjmení...:D

Takže dřív, než začnete zdejší rádce uráže, uvědomte si, co vlastně chcete. Něco jiného je jméno a něco jiného je příjmení. KAPIŠTO?

Pro odlehčení - jeden vtip, který byl populární před mnoha lety - za 2. světové války:

Přijde pán na matriku a říká: Chtěl bych změnit své jméno.

A jak se jmenujete?

Adolf Prdel!

No, to opravdu není pěkné jméno. A jak byste se chtěl jmenovat?

Josef! *smich*

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.