Dluh na sociálním a zdravotním pojištění

Od: Datum: 08.03.13 13:13 odpovědí: 10 změna: 09.03.13 09:26

Dobrý den, ahoj,

kamarádce se snažim sesmolit dipis pro sociální a zdravotní pojisštění. Má tam dluh z dřívějších dob už jí byl jednou vystaven splátkový kalendář ten se snažila splácet néé však pravidelně jak jsem pochopila a přišel jí další dopis, že pokud nezaplatí do 15 dnů částku 27 tis. Kč půjde to k exekuci. Chtěla jsem jí pomoct a napsat za ní dopis pak jí ho jen vytisknout a ted nevim kde začít. (pravda byla ta že jsem nevěděla, že už jednou ten splátkový kalendář byl vystaven a pak mi bylo hloupí už jí říct, žře takhle nevim co s tím) Je to samoživitelka má 3 letého kluka dostává rodičák 3800,- a nějaké příspěvky na bydlení a nájem. Je možnost nějak ještě reagovat, aby jí ta exekuce nezačla?

děkuji moc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.03.13 13:20

Nechápu, proč si to Vaše kamarádka nevyřídí sama. Proč to za ní děláte Vy... Nebo to je Váš problém a stydíte se to zde napsat sama za sebe?

Každopádně by Vaše kamarádka měla osobně zajít na ČSSZ a na svou pobočku své pojišťovny, a OSOBNĚ požádat o nový splátkový kalendář.

Takový "průser" už se nedá řešit nějakým dopisem. Tam jí poradí, jak má postupovat, a jak má formulovat event. žádost.

Mimochodem, nikdo jí tam neukousne, takových lidí se stejnými problémy je "hafo"...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.03.13 16:50

vsechno lze vyresit po telefonu, tohle neni "zadny" pruser ale bezna agenda ustavu...

Od: zaza®
Datum: 09.03.13 09:21

Prý tam volala a má přijít zaplatit aspoň 2 tis.Kč jinak to půjde exekutorovi.

Datum: 09.03.13 09:19

Děkuji za odpověd,

není to můj problém. Já jsem 4 rok oddlužněná a už se za to nestydím ;) . Kamarádka si s tím nevěděla rady tak jsem jí chtěla pomoct, aby se nedostala do nějakého průšvihu. Paní jí postrašila exekutorem a ona je ted vyřízená, bojí se tam i jít. Ale máte pravdu nikdo jí neukousne-pošlu jí tam.

Datum: 08.03.13 13:34

jestli jí chcete pomoc tak to za ní zapla'tte a ona vám to může splácet . Nikdo už jí splátkovej kalendář nedá

Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.03.13 16:40

Jestli je to VZP tak ti exekutorem strasi uz v prvnim dopisu a neni to pravda, minule jsem se s nimi rozciloval. Proc sesmolit dopis, hned tam zavolat telefonem! Je to platebni vymer nebo je to platebni prikaz? Nebo je to jen vyuctovani + uhradte to ted hned nebo exekutor (VZP). Ja platim co pulroku nebo rocne naraz.

Datum: 09.03.13 09:22

Já jsem ten dopis neviděla, ale je tam to co píšete uhradte i exekutora

Datum: 08.03.13 21:32

Dluh na sociálním pojištění mohl vzniknout pouze v případě, že kamarádka podnikala. Jinak má dluh pouze na zdravotním pojištění.

Jestli kamarádka už jednou splátkový kalendář nedodržela, není pravděpodobné, že by jí někdo povolil další.

Kromě toho stejně nemá z čeho splácet, protože nemá žádný příjem (ze sociálních dávek tak tak vyžije, na splácení prostředky nemá).

___ PS: Budete-li psát dopis na zdravotní pojišťovnu (případně i na OSSZ), doporučuji korekturu textu někým, kdo umí dobře česky (nespoléhat na automatické opravy pravopisu).

Ohodnoceno: 0x

Od: uska®
Datum: 08.03.13 22:46

@ivzez - myslíte si, že když žádost nebude perfektně česky, že se s ní zabývat nebudou a hodí jí do koše? Nebo proč ta Vaše poznámka? Už vidím paní s dluhem na pojištění, že platí za korekturu textu ... hmmm

Datum: 09.03.13 09:26

*sok*Nejsem teda přeborník v češtině, ale debil nejsem. Pospíchala jsem a nepřečetla jsem si to po sobě, ale děkuji za upozornění

doplněno 09.03.13 09:29:
PS: PRO ivzez

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.