Firemní název vs OSVČ

Od: Datum: 08.03.13 13:11 odpovědí: 6 změna: 09.03.13 04:04

Zdravím, podníkám na živnostenský list - na jméno, mám dotaz jde podnikat jako osvč na živňák i na název např. Stolárna prase? jedná se o to že když někde i na faktuře píšu název firmy tak píšu jméno a příjmení ale chtěl bych místo toho psát název firmy, a nechtěl bych aby jej někdo kopíroval - prostě aby ten název byl jen můj. pro příklad: chtěl bych prostě název firmy jaký mají s.r.o. třeba Poradte s.r.o., ale abych mohl podnikat na živňák. Když by to šlo musí se někde registrovat? popř kde? a kolik by to stálo?(uvedené názvy jsou jen jako příklad, omlouvám se pokud jsem někoho poškodil) Díky za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.03.13 13:36

když nechceš zakládat společnost , tak to ofigo nejde , ale já normálně píšu název firmy a pak jméno . Ale jen název uvádět nemohu .

Ohodnoceno: 0x

Od: vlasatec*
Datum: 08.03.13 16:25
Přesně tak já mám s.r.o. s divnym názvem tak pridávám i název domény, která charakterizuje mou činnost.

Od: lotrec
Datum: 08.03.13 18:03

takže vpodstatě je nejjednodušší založit si sro s názvem mé firmy, uvažuji o tom již dlouho ale odrazuje mě podvojné účetnictví, jelikož si účtuji sám bylo by to asi složitý

Datum: 09.03.13 04:04

na fakture uvadim vseobecne znamy nazev firmy i sve jmeno, nikomu to nevadi ani pri kontrole na zivnostaku... sro nemam

Datum: 08.03.13 22:12

Já vystupuji pod svým jménem a pod značkou. Značka je vymyšlená (zcela no name) - vystupujeme pod ní 3 lidi. Do budoucna by se mohlo jednat o s.r.o., zatím se nám to nevyplatí, takže všude uvádím Jméno Příjmení - ZNAČKA. Na faktury a veškeré záložitosti používáme hlavičkové papíry s logem.

Od: uska®
Datum: 08.03.13 22:27

Jako osoba OSVČ musíte uvádět napřed jméno a za jméno můžete cokoliv např Jaroslav Novák- Stolárna prase.Vy ovšem neovlivníte, aby Stolárna prase si dala za své jméno jiná OSVČ např Vít Matějíček - Stolárna prase. Jako OSVČ si nikde patentovat název firmy nemůžete.

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.