Kdy dostanu mateřskou?

Od: Datum: 08.03.13 06:14 odpovědí: 4 změna: 08.03.13 16:36

Zdravím,

tento měsíc mě čeká první mateřská (PPM) - kdy ji můžu čekat?
Je na to dáno nějaké datum nebo ji budu dostávat tak, jak jsem dostávala výplatu?

Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.03.13 07:50
avatar

Mně mateřská chodila v termínu zhruba jako výplata. Jak je to nyní nevím. Ale rodičovský příspěvěk si chodí, kdy chce. Někdy na začátku měsíce, jindy uprostřed, pak zase až na konci...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zaza®
Datum: 08.03.13 13:17

Mateřská by ti Vám měla chodit přibližně jako výplata, ale je moudré si vzít ten papír, který Vám přišel domů jako potvrzení, že už jste na mateřské a tam je přímo kontakt tak si tam zavolat. Oni jsou vstřícní a odpoví Vám na všechny Vaše otázky. Záleží také z jakého z jakého kraje jste;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pooky*
Datum: 08.03.13 13:48

a take zalezi na tom jestli vam to hradi zamestnavatel a nebo socialka podle toho se to take odviji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.13 16:36
avatar

Pokusím se odpovědět z pohledu OSSZ:

Peněžitou pomoc v mateřství vyplácí od prvního dne OSSZ, zaměstnavatel pouze dodá podklady pro výpočet. Když na OSSZ dorazí Žádost o PPM s podklady v průběhu měsíce, vždy se čeká až do konce měsíce a pak kolem 1.-4. dne (podle sobot a nedělí, to je zavřeno) se spočítá dávka ode dne přiznání do konce měsíce. Jinak to nejde, z logiky věci nelze poslat peníze HNED. Spočítanou dávku z nemocenského oddělení dostanou k aprobaci kontrolorky, ty ji ještě jednou přepočítají a předají k výplatě. Všechny kroky se dějí elektronicky, jenom při první dávce kolují i papírové podklady. Pak trvá asi týden, než je dávka odeslaná k výplatě.

Každý další měsíc se první den po skončení předchozího měsíce vyjedou jako první mateřské, aprobují se a pošlou k výplatě. Záleží taky na rychlosti bankovních převodů, ale na mateřských si správy dávají záležet nejvíc. Princip je ten, že nelze všechny dávky udělat naráz - takže mateřské mají přednost.

S termínem Vaší výplaty v práci nemá PPM nic společného.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.