Narok na socialni prispěvek

Od: Datum: 07.03.13 18:27 odpovědí: 2 změna: 07.03.13 21:49

Dobry den. Potřeboval bych poradit jestli mam narok na socialni přispěvek.Jsem po vyučeni 1 rok chvili jsem pracoval ale pak mi propustili.Ted mi skoncila podpora a na uradě mi řekli že nemam na nic narok a maji mě živit rodiče.Děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.03.13 19:27
avatar

Dobrý den. Tak to Vám podali špatnou informaci. Rodiče k Vám již nemají vyživovací povinnost. Jste vyučen, již jste se zařadil i do pracovního procesu, tedy jste schopen samostatně se živit. Pobíral jste podporu v nezaměstnanosti a pokud nemáte nárok na nic, pak se snažte, najít si zaměstnání, či alespoň brigádu. Pokud Vás rodiče budou živit, je to zcela na jejich dobré vůli, ale již to není jejich povinnost. Z evidence ÚP se však neodlašujte, hradí za Vás zdravotní pojištění. Musel byste si ho jinak hradit sám, aby Vám nevznikl dluh. Jinak o dávkách zjistíte více info zde:

http://www.mpsv.cz/cs/5

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.03.13 21:49
avatar

Na ÚP Vám podali správnou informaci, sociální příspěvek byl zrušen, (nemůže Vám již být přiznán).

Mohl byste mít nárok na některou z dávek státní sociální podpory nebo pomoci v hmotné nouzi.

Pro přiznání státní sociální podpory nebo pomoci v hmotné nouzi se však posuzují společně všechny osoby žijící ve společné domácnosti.

Pokud např. žijete společně s rodiči, kteří pracují, překročí pravděpodobně společné příjmy hranici, do níž se pomoc přiznává.

___ Projděte si níže uvedené odkazy a potom se zkuste se podívat na sociálního poradce, jestli byste splnil podmínky pro přiznání některé z dávek.

___ Odkazy:

Státní sociální podpora

Pomoc v hmotné nouzi

Životní minimum

Sociální poradce

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.