Nedoslýchavý řidič kamionu

Od: Datum: 07.03.13 14:19 odpovědí: 3 změna: 07.03.13 17:02

Dobrý den,

chtěla bych se na něco zeptat snad někdo s tím má zkušenost či mi poradí. Přítel je nedoslýchaví jezdí kamionem už hromadu let nikdy neměl žádný problém až nyní. Měnil zaměstnání teda lépe řečeno šel z jedné kamionové dopravy do druhé (chtěli jsme se stěhovat) jenže u té nové dopravky nastal problém ta doktorka co tam dělá přijímací prohlídky začala mít problém s jeho nedoslýchavostí. Byl poslán na foniantrii tam po přezkoušení a dohodě pod podmínkou naslouchátka může řídit. Jenže když dostal povolení od doktorů, kteří ho znaj prakticky od začátku jeho problému tak se do toho vetřela ta doktorka, která dělá vstupní prohlídku k té nové dopravce. Nevím co se stalo, ale když si šel pro naslouchátko do Č. Lípy tak mu bylo řečeno(napsáno do lékařské zprávy), že naslouchátko sice dostane, ale že prostě jezdit nemůže ani jako profesionál ani jako lajk. Nerozumíme tomu jedni řeknou ano a ti druzí po telefonátu té doktorky nám řeknou ne. Takže místo nové práce skončil na úřadu práce. Poradíte mi někdo co s tím? Kam jít co zařídit atd? Moc Vás prosím jaké je východisko z téhle situace. Strašně moc děkuji za odpovědi. Jo a ještě jedna věc co nechápu na netu co jsem hledala jsem našla jednoho pána, který je úplně hluchý a i přes tenhlo si dokázal udělat všechny skupiny řidičáku včetně profesáku a jezdí kamionem úplně v pohodě už 9let. Vážně tomu nerozumíme a nevíme co s tím


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.03.13 14:36
avatar

Pro pána je to nepříjemné, chápu. Ale může nastat tragédie, když třeba bude mlha a on přeslechne auto na hlavní. Nebo vlak na přejezdu bez světelné signalizace.

Znala jsem strojvedoucího, kterému dělali v asi ročních intervalech prohlídky, přičemž na zrak a sluch kladli ten největší důraz. A profesionální řidič to je něco podobného. To naslouchátko není také řešení, někdo je špatně snáší či nepřivykne vůbec. Příkladem je moje tchyně, stálo to plno peněz a má to v šuplíku. Prý ji s tím bolí hlava.

Takže by to opravdu chtělo změnu práce na takovou profesi, kde není sluch až tolik důležitý. Kéž by ovšem práce byl dostatek a mohli jsme si vybrat. To je ale už o něčem jiném. Jaga.

doplněno 08.03.13 11:24:

Jak píšete, "vetřela se do toho doktorka". Ono je její povinností třídit vhodné a nevhodné uchazeče. Kdyby pustila na silnice nedoslýchavého a pak se stala nějaká tragická nehoda, první půjdou po ní, jak to, že ho s tou vadou pustila za volant. A tak si chrání svou práci a svou kůži. A nikdo z nás se jí kvůli tomu nemůže divit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.13 14:46
avatar

jo toto ma i treba masinfira nebo ridic busu , jakmile oci nebo sluch jsou spatne , tak ma smulu bohuzel...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirik22*
Datum: 07.03.13 17:02

zdravotní způsobilost je jednoznačně dána. najdete ji ve vyhlášce 277/2004 Sb.- příloha. jde o skupinu 2- řidiči z povolání. je potřebné orl byšetření, audiogram a pak:

Nemoci, vady nebo stavy sluchu, které ovlivňují bezpečnost provozu na pozemních komunikacích a u kterých je zdravotní způsobilost k řízení motorových vozidel podmíněna odborným vyšetřením, a to zejména a) nemoci středního ucha nebo bradavkového výběžku, pokud omezují schopnost řídit motorové vozidlo, nebo

b) stále se zhoršující poruchy sluchu znemožňující komunikaci hovorovou řečí nebo při audiometrickém vyšetření je celková ztráta sluchu vyšší než 20 % (dle Fowlera).

Během odborného vyšetření bude věnována zvláštní pozornost možnosti kompenzace poruchy sluchu.

takže záleží nejen na nynějším stavu sluchu, ale i na tom, jaký sluch byl dříve...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.