Jak zapomenout a přestat milovat

Od: Datum: 07.03.13 01:04 odpovědí: 28 změna: 30.09.13 07:26
Ahoj vsichni.
Prosim o radu kohokoliv kdo byl nestastne zamilovany a dostal se z toho. Jak jste dokazali zapomenout a prestat milovat ( i nenavidet). Dekuju moc za Vase zkusenosti!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.03.13 01:11

Čas všechno vyřeší. Všechno spojené s minulou vyházet, zrušit veškeré kontakty. Následně udělat 2 věci. Zaprvé začíst se zabývat čímkoliv časově náročným aby nebyl čas se utápět ve vzpomínání a přehodnocování. A začít aktivně hledat jinou.

Ohodnoceno: 1x

Od: krkovicka*
Datum: 07.03.13 03:25
Zapomenout a přestat se uzirat.Dostat vztek a za vším udělat tlustou čáru.Začít od znovu a hlavně u sebe.Zničit všechno co mi jej připomíná.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.03.13 04:41
Ale toto ne , za MHD a zenskou se nebeha ani netrapi ... protoze za 5minut tu je dalsi. Kazdy to prozil a patri to k zivotu , jenze je potreba zapomenout a jit dal... a prijde lepsi zenska , tomu ver!

Datum: 07.03.13 05:08

hlavne se s tim smirit... zadne hmotne veci za to nemuzou, tak proc by to mel vsechno likvidovat a palit mosty, tak to holt nevyslo boze no :) slunko kvuli toho svitit neprestane, slozenky se vesele cervenaji ve schrance dal jakoby se nechumelilo atd.. A nenavist mezi gentlemany nema co delat, za co nenavist, ze to neciti stejne jako vy?

Datum: 13.08.13 13:41

Joudic: *palec* zřejmě patříte mezi gentlemany. Chci dát bodík, ale nemám tu "zelené kolečko+dobrá odpověď ". Není to u starých odpovědí, u nových to je, nechápu. Tak aspoň paleček ;).

Datum: 07.03.13 07:54

pokud si nezustal s detmi jako ja tak si muzes gratulovat,zenskych je hafo jen si vybrat tu spravnou tech ale moc neni

Datum: 07.03.13 10:32

Ahoj, nechtěl jsem, ale musím přispět. Vzhledem k předešlým odpovědím, nelze zapomenout a nelze přestat milovat, vždyď to by nevznikly mnohá umělecká díla a podobně. Domnívám se, že lze vytěsnit, odsunout do pozadí, přestat o ní častěji mluvit, ale nelze zapomenout. Říkaj o mě, že jsem snílek a nenapravitelný romantik...

Datum: 07.03.13 11:27

Pokud se jedná o "nešťastné zamilování", člověk pravděpodobně nezapomene nikdy. Jediná možnost je zaměstnat mozek něčím jiným, co by to "přebilo" - alespoň částečně.

Ale nejlepším lékem je láska nová...

Ohodnoceno: 3x

Od: vlasatec*
Datum: 07.03.13 12:32
Důležitý je pořád mít co dělat a mít kolem sebe lidi.

Datum: 07.03.13 12:45

Jedině čas všechno spraví. I když se třeba úplně neodmiluješ, tak ale zapomeneš a už se tím nebudeš tak trápit. A pak se snad objeví nějaká lepší slečna. Nejhorší je překonat to období čerstvě po rozchodu nebo odmítnutí. Každýmu pomáhá něco jinýho. Někdo chce bejt sám, někdo se obklopuje lidma. Ale možná až si na to po čase vzpomeneš, tak se tomu i zasměješ

Od: taz
Datum: 07.03.13 13:18

Cs, snad můžu poradit a zčásti shrnout, co psali ostatní. Sry, že je to tak dlouhý, ale snad si najdeš čas to přečíst.

Je několik proměnných:

1) Intenzita zamilování, situace - buď jsi s ní chodil a rozešli jste se, nebo jsi do ní byl jen zakoukanej a třeba se i o něco pokusil, ale nic nebylo

2) Délka zamilování - týdny, měsíce nebo déle?

3) To nejdůležitější - Ty - v tomhle bodě můžeš ovlivnit nejvíc. Do problému ses dostal beztak hlavně proto, že máš v tomhle bodě rezervy, proto se zaměř na řešení sebe.

Řešení:

Dej si dohromady informace, co máš. Jistě víš, jaká je situace (bod 1) a jak dlouho jsi ji měl rád (bod 2). Hodnoť to za sebe, ne za ni, buď egoista. Zhodnotit sám sebe je těžký, ale je to nejdůležitější, jak už jsem napsal (bod 3). Tady bych radil následující:

- primárně neudělat žádnou blbost (tzn. nijak si neubližuj, sám víš, že by to nemělo smysl)

- hlavně v začátcích nebýt sám někde zavřenej - raději vyrazit do společnosti (hospoda, klub, kino, koncert, kamkoli ven...) s kamarádama a zkusit přijít na jiný myšlenky nebo naopak s nima probrat, cos prožil, ať ti k tomu řeknou svůj názor. Třeba se něco dozvíš, nebo se aspoň vypovídáš.

- vědět, že to bolí kvůli tomu, že se máš stát silnějším, ne aby tě nějaká ženská zlomila. Bolest je dobrá, má tě posílit, učinit tě lepším. Neber ji tak, že tě ničí. Chce, aby ses s ní popral a přemohl ji.

- jako klukovi mi hodně pomohla fyzická zátěž - zkus pravidelně posilovat, i blbý běhání na autobus pomůže. Když jsem dělal karate, bylo to taky super, je to na tobě, co zvolíš. Navíc tím můžeš být pro holky jedině přitažlivější a tobě to zvýší sebevědomí. A tohle holky cítit nemůžou do tý míry, co kluk - opojný vědomí fyzický síly a moci vlastního těla:) Ale zas všeho s mírou:)

- aktivita obecně - i kdybys měl jít sbírat smetí do parku, něco dělej. Pokud už máš školu za sebou nebo jsi na VŠ, pracuj, prachy se ti budou vždy hodit, třeba pro další ženskou, i když teď žádnou jinou nechceš. Aktivita je obecně znak života, když se nehejbu, mám pocit, jak když nežiju. Ideálně se věnuj tomu, co rád děláš. Dobrý je taky začít dělat něco, cos už dlouho chtěl. Na vejšce jsem měl učitele, který se vždy, když mu nějaká holka zlomila srdce, začal učit nový jazyk. Stal se multilingvistou x)

- mít trpělivost, postupovat ve všem po malých krůčkách, nechtít vše naráz, vychutnávat si tu cestu!

- současně pracovat na vlastní psychice - tady se dostáváme k tomu nejtěžšímu, ale dle mého jen tím se úplně vyléčíš; to předtím jsou podružnosti:

Zkus si říct, proč jsi ji měl rád a jestli to pořád platí. Pokud je to nešťastná láska, která netrvala dlouho, měl by stačit na vyléčení čas (ale nemělo by to trvat moc dlouho, jinak se trápíš zbytečně). Čím to bylo kratší, tím rychleji by to mělo odeznít. Proti trápení aplikuj ty výše psaný body. Pokud to pro tebe byla fakt ta pravá, bohužel si to myslíš jen ty a ne ona (pokud sis to fakt ověřil, např. se jí zcela na féra zeptal :) a ona tě odmítla). Pak si to převrať na sebe, buď egoista a řekni si, že jsi pro to udělal vše, co šlo. Zvyš si tím svou osobní odvahu a hrdost. Chce to vidět souvislosti. Jak psali ostatní, buď to vyléčí čas nebo další láska. Kdyby ani jedno, musíš vyléčit sám sebe vlastním seberozvojem.

Shrnutí:

Přestůj prvotní nápor a nic si neudělej. Zbytečně se nelituj a neponižuj, to není pro holky sexy. Buď aktivní, fyzicky i obecně - s přáteli do hospod, vydělávat prachy v práci, vyřezávat pádla, hrát na kytaru atd. Vymluv se z toho. Buď trpělivý. Pracuj s tou bolestí, udělej z ní motivaci ji překonat, nezlom se, naopak nad bolestí zvítěz. Tak se staneš postupně chlapem, že tě nic nezlomí. Tudíž - pracuj na sobě! Ženský to oceňujou. V ksichtu to není, je to v přístupu. Vrhni svý aktivity energii, per se s tím, ale ideálně aspoň trochu s lehkostí. Je to těžký, taky v tom nejsem zdaleka odborník, ale držím nám oběma palce, že to dáme.

Dej vědět, jestli ty rady k něčemu byly :)

Od: naivnidebil
Datum: 07.03.13 14:57
Rady jsou to hezky a pravdivy... Neveril bych kolik lidi to bude taky resit. Dekuju Vam vsem! Snad tak za 10 let zapomenu a Vy taky
Datum: 02.04.13 16:09

Pokud jsi zamilovanej závislák, tak je to blbý - jen tak se z toho nedostaneš - ale pokud jsi mladej a nemáš jinou šanci - tak to trápení musíš nějakou dobu vydržet - zkus jiný holky, třeba časem najdeš tu pravou - ale napoprvé to asi nebude - budeš pořád srovnávat - chce to čas. Taky jsem byla v takové situaci - ale nakonec jsem potkala partnera, s kterým jsem teď hodně šťastná - takže ani nechápu, jak jsem mohla být kdysi zamilovaná do někoho jiného.

Od: marnee
Datum: 01.04.13 01:02
Az zjistis jak na to dej vedet.. nasel sem si hodne zajmu ktere me bavi ale ta chut do toho neni kdyz porad myslim na ni.. proste uz nvm jak na to.

Od: naivnidebil
Datum: 07.04.13 12:59
Dekuji za rady. Ale stale nic. Jedine ceho jsem zatim dosahl je, ze jsem dotycne prestal psat a zacal se radovat z beznych veci. Potiz je v tom, ze miluji opravdu vyjimecnou zenu na kterou jsem cekal cely zivot, ale nevim jak ji ziskat zpatky. Povedlo se Vam to nekomu? Ze by jste si lasku vybojovali i kdyz o Vas prestala jevit zajem?
Od: taz
Datum: 07.04.13 14:03

Nikdy, když jsem o holku bojoval, jsem ji nevyhrál. Můžu být špatnej bojovník, ale říká se, že je to častý - dáváš do toho moc snažení, který není hezký a tu holku to spíš odpuzuje. Okolo sebe mám několik kluků, který říkali víceméně to samý - až když přestali bojovat a stali se kamarádama, teprve TO jejich holku přitáhlo. Když se vzdáš představy, že ji musíš mít a nic jinýho nesleduješ, o nic Ti pak vlastně nejde, tudíž nejsi přemotivovanej ani stresovanej a jsi nenucenej, což má obrovský vliv na to, jak Tě okolí a hlavně ona vnímá. Takže moje rada - pokud ji máš stále ve svojí blízkosti, je tu šance, že ji získáš, ale musíš se přestat chovat tak, že ji za každou cenu chceš, a chovej se jako Ty. Buď sám sebou, sleduj vlastní cíle a koníčky, tj. neměj ji jako střed svýho světa, buď středem Ty sám. A třeba ji to přitáhne zpět. Ale třeba ne, a tohle musíš přijmout. Pak to přitáhne jinou. Taky jsem v tom s jednou byl až po uši, ale vždy to holt nevyjde...

Datum: 18.04.13 13:41

Jediná možná rada ( alespoň podle mne) - pokud Tě přítelkyně nechce takového, jaký jsi - musíš se prostě změnit! - jiná image, nové znalosti a dovednosti - a hlavně pracovat na svém sebevědomí - myslím, že sebevědomí dělá hodně. Jinak, každá rada drahá.

doplněno 18.04.13 14:04:

Všímej si např. herců - když mají hrát troubu, tak jako troubové vypadají, i se tak chovají - ale stačí se narovnat, vylepšit účes, oblečení, ale hlavně sebevědomí - a je to jinej člověk!

Píšeš, že Tvoje přítelkyně je vyjímečná žena - v čem je vyjímečná tak, že bys to nemohl dokázat i Ty?! Žádná normální ženská Tě nebude milovat jen ze soucitu - leda stará a ošklivá. Tak přemýšlej - a pokud na to máš - dej se do toho a přestaň brečet.

Od: petrko
Datum: 12.05.13 01:02

Jsem zde jen náhodou, patřím na svěřovací stránky a ne na tyhle radící.

Vím co prožíváš, taky jsem si to několikrát prožil a naštěstí se i úspěšně odmiloval, jde to a je to v podstatě velmi jednoduché, pořiď si reiki 2. stupně a v pohodě to zvládneš sám na sobě.

Nebo si najdi někoho kdo používá techniky reiki 2 a požádej ho o pomoc.

Jo a tohle se nelíbí náboženským fanatikům.

Měj se

Od: jurik
Datum: 16.05.13 03:57

Ahoj také jsem to zažil a zažívám. Už je to tři měsíce. Horší je to v tom, že já dal konec. Některé kroky mě mrzí. Horší je, že občas bývám v depresích. Můj život se propadá ke dnu. Velmi často si vzpomenu na nějaké situace z toho vztahu ale snažím se hned zapomenout jenže se to nedaří. Trápím se. Na to že jsem chlap tak hodně pláču při vzpomenutí si na časy minulé a na vše dobré a i zlé. Ano vím, plno z vás si řekne, že jsem bačkora a že chlapi nepláčou. Co mám dělat? Užírá mě to. Ano na tu "hloupost"jsem pomyslel již mnohokrát. Dokonce už jsem skoro byl na pokraji konce. Nebojím se smrti. Bojím se toho přechodu mezi životem a smrtí. Až to překonám možná to bude ready.

PS: expřítelkyně chtěla být dále jako kamarádka tak nějak to napůl trvalo jenže pak se odmlčela a tím utnula vše dobré co jsem si o ní myslel a můj stav se akorát zhoršil

I teď co to píšu jsem se rozplakal protože jsem si bohužel zase vzpoměl na kroky které jsem učinil špatně a kdyby šel vrátit čas okamžitě bych to změnil aby se toto co se stalo nemohlo stát, velmi mě to psychicky namáhá. Mám sousedy manžele v mém věku. Mají se velmi rádi a hodně mi připomínají naši lásku s mou EX. Chodívám k nim velmi často na návštěvy trochu mi pomáhají zapomenout na vztah. Avšak když se třeba políbí nebo si říkají něžná slovíčka mám co dělat abych se tam nerozplakal. Mají také děti. A my s EX chtěli mít děti, plánovali jsme mnohokrát plány změnili a vše a vše se zhroutilo. Proč jen musela být taková jaká byla, proč mi to udělala. Já takový nejsem ani do hospody nechodím. Opilec a výtržník také nejsem.

Byla moje láska, opravdu jsem ji velmi vroucně miloval, dokonce jsem učinil kdysi i velmi velký krok který pak změnil zejména její život od základu ale pak i můj k dobru to bylo jen ale do určité doby pak se ta změna začala obracet proti nám. Ale o tom se rozepisovat nechci. Chci zapomenout.Ano přál bych si abychom se k sobě zase vrátili ale to už nemůže být nikdy reálné to může být jen snem, pohádkou navždy. Mnohokrát jsme se rozešli a zase sešli jenže toto bylo konečné.

Plno lidí mi pořád říká, že se to zlepší, že si najdu jinou atd. Jenže třeba už neví to, že já se bojím se zase zklamat, že třeba mám obavy z toho, že budu myslet na svojí lásku, že se třeba prořeknu a nové přítelkyni řeknu jménem své bývalé. A při sexu totéž, že mě to bude pronásledovat. Říká se láska je jen jedna a to ostatní je už jen nutnost aby člověk nezůstal sám a neutrapil se k smrti.

Od: vigond*
Datum: 08.09.13 19:39

tak jsme na tom podobně. Po 7 letech jsme se vzali. Ted je to 12 let co jsme spolu, ale před více než měsícem to začalo---našla sio zajíčka, kterej jí dal něco nového a mě bere jen jako kamaráda. Strašně moc jsem ji miloval, teď už ji jen miluju a čekám, že to vymizí. Jen bude horší si najít jinou. Jelikož ona tenkrát ulovila mě a byla moje první (a to i v sexu) a já nemám zkušenosti jak na to. Ale zkus bejt pár dní bezcitnej parchant a uvidíš, že to trošku pomůže.

Datum: 30.09.13 07:26

To jsem zkoušel být hnusný akorát jsem si tím ale rozhodil dlouholeté kamarádství s jednou dříve moc hodnou dívkou, která na moji ukrutnost doplatila, hodně jsem jí ublížil a hodně mne to mrzí. Teď ona se mnou přestala komunikovat, tvrdě mne trestá svou mlčenlivostí. Proto jsem se odmlčel i jí a ostatním kamarádům. Horší je, že si někteří jen na kamarády hráli. Jsem totiž založen na komunikaci a mlčení mne ubíjí. Ex mne to naučila, změnila i mé city(dříve při sledování smutného filmu jsem skoro neplakal a teď zažívám peklo). Dověděl jsem se například, že ta kamarádka i kvůli mne plakala ale byli jsme jen kamarádi přes internet nikdy jsme se naživo neviděli i když bydlíme hodně k sobě blíže cca 40 km. Za celé měsíce sjem od ní neodstal ani jednu aspoň sms nebo zprávu na facebooku s otázkou zda se aspoň nějak mám dobře. Dříve byla vůči mě milejší. Teď je chladná, vůbec jí to asi netrápí, že já se trápím nejen rozchodem ale i tím zničeným kamarádstvím. Moje "hnusota" zasáhla i jiné lidi.

Už je to 7 měsíců a já se stále trápím. Co myslíte není už to nutné pro psychologa nebo raději psychiatra?, pomůže mi nějak a jak? Nebo je to zbytečné?

Asi už dlouho nevydržím ten tlak, a rezignuji na život. Žití života.

Datum: 16.05.13 06:39

Je to jen o čase ;) a pokud opravud chceč zapomenout, tak jí prostě vymazat ze života... netrápit se společnýma fotkama, nejlépe uklidit někam hodně hluboko, (neříkám vyhodit, ptž je to určitá část života a určitě by to byla škoda), hlavně ji nevyhládávat, nepsat, nevolat, nic... prostě sejde z očí sejde z mysli... A až si najdeš novou známost, tak bude vyhráno... Chvilku to trvá to mi věř, ale za určitý čas s ní klidně zajdeš na kafe a láska anii nenávist už v tobě nebudou...

Datum: 16.05.13 10:45

No právě fotek a všeho mám plno a právě, že se na ně nedívám protože to bych se asi zbláznil. Prstýnky a dárečky, přáníčka to vše jsem dal do krabice a uložil co nejdál ode mne. Na fotky se vůbec nedívám avšak občas na nějaké náhodně narazím ale neotevírám jen výjímečně. Nejlépe mi pomáhalo když jsem si v duchu na ni nadával a nenáviděl ji. Ano nejlépe mi bylo když se na čas komunikace přerušila ale jakmile se objevila a něco napsala tak jsem zase propadl v hluboké deprese a někdy i lítost nad koncem. Pak se jí něco stalo, do dnes nevím co přesně ale začala se ke mě chovat nějak divně jakoby mě neznala což mi zasadilo velmi hlubokou ránu do srdce(někteří mí kámoši si myslí, že to hraje, že mi hraje na city a schválně trápí a že mě jen využívala atd.). Pak se odmlčela úplně(částečně si za to můžu i sám protože jsem něco špatně udělal a odřízl mezi námi jedinou komunikační větev, protože SMS se už nepsaly respektive mi nedala na sebe nové číslo, emaily přestaly též, to samé ICQ, Gtalk, Skype a některé online hry - tam jsem odřízl mou vinou poslední komunikaci kdy se se mnou aspoň trochu bavila i když prazvláštně ale bavila. Jde o to, že bych si s ní rád popovídal jen tak o životě jak se má, zda už je na tom lépe se zdravíčkem ale nemám jak. Na jednu stranu je to možná dobře ale na druhou mi to trhá srdce a duši. Ani její příbuzní neměli asi ani odvahu mi napsat co se jí skutečně stalo. Její matka mě nenáviděla a nenávidí od okamžiku kdy mě spatřila. Otci to bylo šumák. A ostatní se přidali. Kdežto má matka ji sem tam má ještě ráda a občas se jí i zastane a zastává. Já svoje chyby nepopírám ale "vina" je půl napůl.:(

Datum: 16.05.13 10:56

http://www.youtube.com/watch?…FuYT8&feature=player_embedded ;) Věnuj 10 minut svého času, vyslechni a zamysli se.

doplněno 16.05.13 10:57:

Proč mi to tak udělalo? Dala jsem jen odkaz. *sok*

Datum: 16.05.13 11:55

Prohlédnul jsem si to video a dodávám já k ní nechovám nenávist já jen jako v duchu jsem ji nenáviděl abych si pomohl zapomenout na lásku a chovat se k ní tak jak si přála jako kamarád. Jako láska už pominula už se rozpadla. K bejvalce nenávist necítím. Prostě mě mrzí to vše co se stalo a že jsme třeba plno věcí mohli změnit udělat jinak.

Už nemám jak se s ní spojit. Problém je, že bydlíme od sebe velmi daleko. Takže tady nehrozí to, že bychom se třeba za rok sešli na kafi v to nevěřím. Miloval jsem jí hodně dokonce se plánovalo, že za ní pojedu a v jejím bydlišti budu pracovat a že se ke mě pak přestěhuje měl jsem plno elánu měl jsem pro koho žít.

Datum: 17.05.13 11:53

Juriku, nechci být protivná a hádat se, ale buď jsi hodně mladý nebo hodně, řekněme, jednoduchý, když sis z celého videa zapamatoval pouze slovo "nenávist". Je to smutné. *sok* Kdyby sis uvědomil a došlo ti, co ten člověk říká, nikdy bys nemohl pouřít obrat: "pro někoho žít".

doplněno 17.05.13 16:18:

Nechtěj jednoduchý recept. Přemýšlej! ;)

Od: pavelo
Datum: 13.08.13 06:36

diky babkazov-pekny prispevek...nakonec dohodnuty svatby nejsou a nebyly zase tak uplne od veci...

Datum: 13.08.13 13:52

joudic, limoška, vlasatec *palec*.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.