Vymahaci dluhu- platit nebo ne?

Od: Datum: 06.03.13 08:40 odpovědí: 21 změna: 06.03.13 20:01
Mela jsem sjednane pojisteni po telefonu, kde mi bylo receno, ze zrusit se da ,kdyz 2x nezaplatim. To jsem po case udelala.Prisla mi jedna upominka, druha a treti (ve smlouve to take bylo psano, ze kdyz 2x a vice nezapkatim, prijdou 3 upiminky ktere kdyz nezaplatim,smlouva zanikne).Ve treti upomince chteli uhradit dluh, a kdyz do mesice neuhradim,muzou to podat k soudu.(jsem to neuhradila,protoze uhrazenim by ni smlova dal trva a nerusila by se).pote jsem poslala radsi i pisemnou vypoved,ale to je vedlejsi.
Ted,o 3 mesice pozdeji mi do schranky prisel dopis i vymahani dluzne castky+ poplatek za administrativu vymahacske firmy.
MUSIM PLATIT VSE,NEBO STACI KDYZ ZAPLATIM DLUH POJISTOVNE A BUDU DELAT MRTVEHO BROUKA,ZE MI OD VYMAHACU NIC NEPRISLO?Obyc dopis se muze preci zatoulat.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: gagina
Datum: 06.03.13 08:46
...jde mi hlavne o to, jesti kdyz nezaplatim te vymahacske firme, jestki na me pak muzou.Jestli muzou ty penize po me chtit,kdyz dopis zapru.To se bezne takove dopisy posilaji obycejnou postou? Cekala bych ,ze se to posila doporucene.
Datum: 06.03.13 08:49
avatar

Gagino, dělat mrtvého brouka nedoporučuji. Už Vám poslali dost upomínek, všechny se jistě zatoulat nemohly...Tedy jste si dobře vědoma, že dluh po Vás vymáhají. Dejte si pozor, za čas může přijít platební rozkaz, pak exekuce...A dluh se Vám navýší o dost velké náklady...Domluvte se na zaplacení. To je moje rada..

doplněno 06.03.13 10:05:

Zda zaplatíte vymahačské firmě její náklady, záleží jen na Vašem vědomí a svědomí. A na tom, zda chcete riskovat případně soudní cestu. Vy chcete popřít, že Vám od nich přišla upomínka a přitom ona Vás přiměla k tomu, abyste začala reagovat a zaplatila dlužnou částku...Předešl upomínky od věřitele jste nechala bez povšimnutí...To vše se může obrátit proti Vám. Pokud nezaplatíte náklady spojené s vymáháním, bude na nich, jak se k tomu postaví a aby svůj nárok prokázali jako oprávněný. Riskujete, že pokud se vydají soudní cestou, může Vás to stát více peněz, než doposud. Bylo by tedy nezodpovědné Vám radit, abyste nezaplatila celou dlužnou částku tedy...Jednejte dle svého uvážení. Já doporučuji zaplatit a neriskovat další navýšení dlužné částky. Vy jste si dobře vědoma toho, že práci odvedli a pošta se nezatoulala, tak nezkoumejte, jak to popřít a obejít. Nemuselo by se to vyplatit...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: duke*
Datum: 06.03.13 08:47

No těžko říct, ale určitě bych pojistné pojišťovně ihned doplatil a čekal co se bude dít.

doplněno 06.03.13 08:50:
A myslím, že vymahači si svoje penízky taky pohlídají a budou je chtít.
Nevím, jak a kdo Vám řekl, že se pojištění dá zrušit, když 2x nezaplatíte? Máte to na papíře? Pochybuju... jsou to všechno šmejdi, nakecají lidem něco jiného než je realita. Možná by nebylo na škodu zde uvést, která pojišťovna (agent) má tyto praktiky.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: artik*
Datum: 06.03.13 08:48

dlužíte tak musíte zaplatit všechno . Ve smlouvě se určitě nepíše, že nebudou dluh vymáhat .Mrtvého brouka bych fakt nedělal, jim je to jedno a dluh se bude zvětšovat

Ohodnoceno: 1x
 
Od: gagina
Datum: 06.03.13 08:58
Sjednala jsem to po telefonu. Melo to byt ve spolupraci s O2. Jedna se o Chartis Europe-pojisteni pri hospitalizaci nasledkem urazu. Do telefonu mi rekl, ze nezaplacenim 2 plateb se smlouva rusi. A ve smlouve nic o sankcich nebo necem podobnem neni zadna zminka.Jen, ze mi prijdou 3 upominky, a pote se smlouva rusi.Pokud zaplatim, smlouva trva.
3 upominky prisly, 2 obyc a treti doporucene, v ktere tedy psali, ze pokud dluh neuhradim, muzou vymahat soudne.
Jinak vypoved se ma podavat pisemne a smlova se zrusi do 6ti tydnu.
Od: artik*
Datum: 06.03.13 10:15

o jakých sankcích to mluvíte? Vy jim dlužíte peníze, nechtěla jste zaplatit a tak se to předalo na vymáhání . Kdyby jste napsala výpověď tak za 6 týdnů máte pokoj ( to jsou nejsou ani 2 platby) a vy jste raději 2x nzaplatila ( to jsou dvě platby ) . Nechápu včem je lepší si nechat zrušit smlouvu neplacením

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.03.13 08:57
avatar

Ano pojistka zanikne ale až ke dni doručení druhé upomínky tedy pořád dlužíte za dobu která uplynula mezi zaplacenou dobou a druhou upomínkou, po tu dobu také pojištění běželo. Na toto se nereagovat nedá a je třeba zaplatit nebo se pokusit pokud se jedná o větší částku na splárkovém kalendáři. Dluh v tonto případě do doby umoření narůstá o příslušnství a to nejsou zrovna zanedbatelné částky. Nenechal bych to dojít k soudu protože tam se náklady firmy ještě prudce zvednou.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.03.13 09:06

tak tak.. ono to podobně funguje i povinného ručení.. pokud se nezaplatí tak zaniká.. akorat nevim ke kteremu dni, jestli ke konci zučtovaciho období nebo ke dni té upomínky... je třeba se na to nejprve zeptat a pak něco podnikat... ale tak další příklad lidské blbosti..

Ohodnoceno: 1x
 
Od: gagina
Datum: 06.03.13 09:11
A myslite tedy, ze nestaci treba jen zaplatit dluh pojistovne?
Musim i te firme co to po mne vymaha? Vemte si, ze by mi to opravdu nekdo ze schranky vzal nebo to proste nedorazilo.Bych pak treba koukala tuplem az by mi zacali uctovat dalsi poplatky. :(
Ja jsem fakt husa, ze jsem neco sjednala po telefonu.
Datum: 06.03.13 09:22

Na vymáhání dluhu dávají pojišťovny dluhy z již ukončených pojistek. Při nezaplacení pojistného Vám přijde upomínka, že dlužíte x peněz a nezaplatíte do určitého data, tak smlouva zanikne. Smlouva po tomto datu zanikne a vy dlužíte za dobu od začátku pravidelné splátky do ukončení smlouvy. Tuto dobu jste byla pojištěna, ale neměla jste zaplacené pojistné. Na tuto částku Vám pošlou další upomínku (smlouva je již ukončena) a pokud nereagujete a nezaplatíte, předají dluh vymahačské firmě. Teď zaplaťte, nenechte to dojít až do exekuce.

Pro úplnost. Zákon 37/2004 paragraf 20 Zánik pojistné smlouvy, nezaplacení postného

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gagina
Datum: 06.03.13 09:40
Takze mam zaplatit celou castku, jakou mi vymahac poslal?:(
mimochodem jsem na netu nasla temer shodnou smlouvu, jakou mam ja. http://www-111.chartisinsuran…e.com/2010/cis10558/JNC_4.htm
Datum: 06.03.13 10:25
avatar

V té smlouvě je jednoznačně uvedeno, jak jste měla pro ukončení smlouvy postupovat (písemná výpověď s výpovědni lhůtou 6 týdnů).

Chybou nebylo ani tak sjednání po telefonu, ale nedodržení postupu pro ukončení pojistné smlouvy.

Nyní už musíte zaplatit vymáhací firmě, a to včetně jejích poplatků.

doplněno 06.03.13 10:27:

Viz: Počátek a konec pojistného

doplněno 06.03.13 10:28:

Poslední odstavec pod tímto bodem (Jak ukončit toto pojištění)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 06.03.13 10:09

Máte studovat smlouvy, nabídky. Zaplaťte si zkušenost!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gagina
Datum: 06.03.13 10:17
Jenze ja jsem tu smlouvu pochopila tak, ze nezaplatim a je smitec(odstavec-platba pojistneho), i do telefonu mi to rikali :(. kdybych to po 3ti upomince zaplatila, tak by se mi smlouva nerusila.
Datum: 06.03.13 12:00
avatar

Je to pro Vás zkušenost (i když dost drahá), že nic nemáte sjednávat po telefonu, a hlavně podmínky si máte ověřit na více místech. Mně také nedávno jedna slečna v České pojišťovna ujistila,že stačí zaplatit důchodové připojištění na pokladně do konce měsíce, a když jsem to šla zaplatit, tak mi pokladní řekla, že to mohu zaplatit pouze do 15. v měsíci, abych nepřišla o státní příspěvek... Takže ode dneška si informace ověřuji několikrát na různých místech... A Vy zaplaťte ihned celou částku, jinak se Vám bude navyšovat a může Vám pak hrozit i exekuce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 06.03.13 12:43

Dlužíte pojistné za dobu pojištění až do ukončení pojistky (byla ukončena 30 dnů po doručení 3. upomínky). Vzhledem k tomu že jste nezaplatila, tak to pojišťovna předala vymáhací firmě, dále pokud nezaplatíte tak bude soud, platební příkaz, pokud nezaplatíte ani potom tak exekuce.

= zaplatit musíte včetně poplatku vymáhací firmě, nedělejte mrtvého brouka nebo to bude ještě dražší a to o hodně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iddah
Datum: 06.03.13 13:52
A co tohle? http://www.rozumimepenezum.cz…jaka-opravneni-maji-vymahaci/
Já se v tom nevyznám, ale třeba stačí zaplatit věřiteli a vymahačům ne. Každopádně by to chtělo asi s nima řešit písemně. Ono v tomhle státě se prostý občan hned zalekne a vše platí.Ale nevím.
 

 

Od: zabu
Datum: 06.03.13 13:55

Předem přiznávám že nechápu. Mohl by mi někdo z rádců vysvětlit jak to funguje? Vyrozuměl jsem z dotazu, že když třikrát po sobě nezaplatí, tak smlouva končí. Je to tak i ve smlouvě. Nerozumím tomu, přiznávám, ale nějak mi to Vaše rady, nedávají smysl. Na základě čeho po ní vymáhají nějaký dluh? Kde vznikl?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gagina
Datum: 06.03.13 15:22
Vymahaji dluh za ty mesice, ktere jsem neplatila. Ja si ten dluh i s urokama klidne zaplatim, jen nechapu, ze ta vymahacska firma chce po mne 1000 Kc za administrativu (za to, ze mi poslala obycejny dopis hozeny do schranky)
Datum: 06.03.13 19:57
avatar
To ze jste nezaplatila sice může znamenat ukončení smlouvy, ale TEN DLUH ZA TY DVA MĚSÍCE MUSÍTE ZAPLATIT, protože jste byla stále pojistena.
Další věc - pojišťovna nemůže vymáhat menší částky než tisíc korun, proto dluh "prodala" vymahacum. Vymahaci nemusí posílat do vlastních rukou, je jim to jedno, pac jestli nezaplatíte dají to právníkovi a soudu, kde shrabnou mnohem vetší odměnu. Pro vás by soudní proces znamenal cca 6500 právník, soudní poplatek 4-6% z vymáhané částky, úroky z prodlení. Leda ze by na vás tri roky zapomněli, pak by byl dluh promlčeny .
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.03.13 20:01
avatar

Evidetně stále nechcete pochopit, že chyba je na Vaší straně. Neprostudovala jste řádně podmínky a postupy zrušení smlouvy. Ono "myslet si, že je to tak" už stálo peníze hodně lidí. A protože jste se na placení vykašlala, byl dluh postoupen vymahačské firmě, které teď také musíte zaplatit. Čím dřív, tím líp.

Známému se z dluhu 1500,-kč u T-mobile stala exekuce na 20 000,-.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.