Zvýšení dlužné částky za soudní řízení?

Od: Datum: 05.03.13 08:44 odpovědí: 5 změna: 05.03.13 19:38

Dobrý den, s přítelem jsme se dostali do finanční tísně a už nějakou dobu se to s námi táhne. S banka je bohužel těžká domluva :(

nyní přítelovi přišel dopis od právního zástupce, která zastupuje jednoho z věřitelů. Dluh by měl činit 7500,- , ale advokátní kancelář nám napsala, že nyní je dluh bez pár korun 22000,- včetně nákladů již zahájeného soudního řízení a v případě, že neuhradíme dluh dobrovolně, tak to budou vymáhat exekučně a že náklady na exekuční řízení by nás mohli stát více jak 36000,- Ale že i přes zahájené soudní řízení si klient přeje abychom se domluvili mimosoudně sjednáním splátkového kalendáře u notáře. Zajímalo by nás zda právní kancelář má nárok o tolik zvýšit dlužnou částku a co vlastně teď s tím máme dělat. Máme přistoupit na ty splátky nebo nechat rozhodnout soud? Máme dvě malé děti a protože se s námi nikdo s věřitelů nechce rozumně dohodnout na splátkách, které bychom mohli splácet, tak se naše dluhy neustále navyšujou o soudní poplatky a poplatky za advokáty a protože pobírám jen rodičovský příspěvek, tak se obávám, aby jsme se z těch dluhů vůbec někdy dostali :( předem děkuji za odpovědi :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.03.13 08:52
avatar

Určitě se zkuste domluvit na splátkách. Doložte své příjmy a ukažte jim, že prostě nejste schopni splácet víc než /suma kterou si určíte/. Existuje nějaké životní minimum pro 4 lidi, takže úplně na dně nebudete.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.03.13 08:59
avatar

Dobrý den. Pokud právní kancelář odvedla svoji práci, má samozřejmě nárok na to, aby za ni dostala zaplaceno. Pokud proběhne soudní řízení, pak soud náklady přizná v plné výši, je-li žaloba oprávněná. Až rozsudek nabyde právní moc, pak přijde na řadu exekuce a další náklady s tím spojené navíc. Pokud přistoupíte na splátkový kalendář sjednaným notářem, pak je třeba si uvědomit, že stačí jednou splátku nezaplatit a výhody splátek ztrácíte. Pak je to kratší cesta k exekuci. Vaši věřitelé Vám nebudou moc vděčni, ale co se rozhodnout pro osobní bankrot? Je to podle mne jediná možnost, jak se dostat z dluhové pasti...Pouvažujte o tom, abyste se vyhli exekuci a dalšímu navýšení dluhu...

doplněno 05.03.13 19:28:

Petro, doporučuji, abyste se obrátili bezplatně pro info, posouzení vaší situace a nelezení nejvhodnějšího řešení sem:

http://www.financnitisen.cz/

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.03.13 17:29
avatar

Osobní bankrot mne napadl také. Ovšem nejsem si jista, zda by jej soud povolil v případě, že je v rodině jenom rodičovský příspěvek (tazatelka jiný příjem nezmiňuje).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: petraska
Datum: 05.03.13 18:59

přítel má příjem, ale já mám jen rodičovský příspěvek. Ale nemáme ani potuchy jak se o osobní bankrot žádá ani zda bychom měli žádat společně nebo zda by měl žádat jen sám za sebe.

Datum: 05.03.13 19:38
avatar

Pokud za dluhy odpovídáte společně, je lepší požádat společně i o osobní bankrot (oddlužení).

K tomu, aby soud povolil oddlužení formou splátkového kalendáře, je potřeba doložit příjem. Soud může oddlužení povolit, pokud formou splátkového kalendáře (nesměli byste vynechat ani jednu splátku) splatíte alespoň 30 % svých závazků.

Se sepsáním žádosti o oddlužení Vám pomůže právník.

Určitě nedoporučuji žádnou "oddlužovací společnost", s tou byste spadli z bláta do louže - byli byste na tom hůře, než nyní, protože byste navíc dlužili i té společnosti.

Podívejte se na odkaz níže, který vede na portál Justi.cz (najdete v něm vše podstatné k oddlužení).

Pokud se zde zaregistrujete, můžete po pročtení napsat zprávu (odkaz "Vnitřní pošta" v horní oanžové liště) uživatelce Sebod, která se touto problematikou zabývá, a má v ní mnohem větší zkušenosti a více informací než většina z nás.

Osobní bankrot, oddlužení

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.