Matka problém - jsem pod dohledem

Od: Datum: 04.03.13 21:30 odpovědí: 4 změna: 05.03.13 12:49

Dobrý den, je mi 17 let a studuji 3. ročník gymnázia, příští rok budu maturovat a potom pokračovat na vysoké. Mám prroblém s rodiči. Chci mít dobré známky a vzdělání, a proto se docela často učím, nebráním se domácím pracem, ale vadí mi, když se v pokoji učím a musím chodit každých 10 minut někde, abych ji vysvětlil, že opravdu nemám hlad. Mně to vadí, musím se učit v kuse.Ve škole máme system bakalari, nemáme žákovské ( známky se dávaji na internet). Dnes se mi třeba stalo, že tam moje matka zapátrala a uviděla tam 5 jedniček 3 dvojky a jednu 5. Tak ke mě přiběhla do pokoje co to má znamenat, vůbec jsem nevěděl co se stalo, myslel jsem si, že se stala nějaká katastrofa a ona že prej jaktože mám pětku tak se podívám a vidím ji, ale opravdu si nepamatuji z čeho to bylo tak řeknu nevím a ona začne řvat, že se pořád učím a žádné výsledky a že se chovám jak h*vado a takové kecy. Možná to vypadá, že se učím kvuli ní, ale není to pravda. Příští rok doufám odmaturuji a odejdu někde na vš, ale přece si takhle nenechám s*át na hlavu? Doma se učim dostanu 8x výborný ..chalitebný a ona se do mě začně navážet že se učím a žádné výsledky, asi vidí jenom tu pětku nebo co? Už jsem si zvykl a mé matce vysvětlit po dobrém nic nejde, tak prosím o radu, jak ji mám tu její náladu ještě co nejvíce znechutit? Samozřejmě, že se jí snažím vyhýbat a všímat si jí co nejméně a pokud možno promluvit na ní jen pár vět za den, ale chtěl bych nějakou radu, co mám říct, abych ji zasadil KO, až zase bude mít tendence mi něco vyčítat.

s pozdravem M.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.03.13 21:44

Jo, to je normální, že rodiče vidí jednu pětku a ne dvě dvojky a jedničku. S tím nic neuděláš:) Máma mi nejdřív rok povídala, jak se nedostanu na žádnou školu, se svými výsledky na základce, pak že neodmaturuju (což se skutečně stalo - mámina reakce byla!no, a teď abych chodila kanálama"), na výšku se nedostanu a kdesi cosi. Jedním uchem tam, druhým ven - jak sám píšeš, po dobrém to nejde, tak proč se vztekat? Když se budeš snažit jí dát k.o. a znechutit jí náladu, možná se to odrazí i na tobě. A co doma, pomáháš také mámě s něčím?

Pokud na mě jeden z rodičů bezdůvodně vyjíždí, říkám - "mami (tati), chápu, že jsi unavená z práce, ale to není důvod si to vybíjet na mně. Jestli jsi naštvaná, běž se projít, dej si vanu (a co mě zrovna napadne), a neřvi tady na mě."

Poté zavírám dveře od pokoje a vypínám sluch;)

Ohodnoceno: 0x

Od: uska®
Datum: 04.03.13 23:16

Děs - běs. Jak píše Martina, rodiče vidí to horší, je to normálka, také vás to potká. Mne zaráží, že se nesnažíte najít postup na dobré vycházení s matkou, která vás živí. Vy chcete pravý opak, zasadit ji k.o. no nevím, zda vám zde někdo dá návod.

A nevěřím, že přijdete ze školy a učíte se, učíte se a učíte se. Vy se zavřete v pokoji až přijde máma z práce, abyste se s ní náhodou nepotkal, nedej bože , aby po vás nechtěla nějakou práci. Nepíšete jaká je denně vaše povinnost pro chod domácnosti. Možná i tam je klámen úrazu. Problémy se mlčením a nezájmem sami nevyřeší, jen se stupňují. Popovídejte si s mámou, co jí štve, jak to napravit. Možná byste kulil očiska co se dozvíte.

Datum: 05.03.13 06:43
Myslim, ze obdobim buberty a vzdoru jsme si prosli vsichni.. Taky jsem se s rodici neustale hadala a nejlepe spolu vychazime az ted, kdyz nezijeme v jedne domacnosti.. Ale i tak jsem vzdycky vedela, ze rodina je to jedine co mam a poznate to nejvice az v tech nejtezsich zivotnich situacich jako je treba i umrti v rodine, coz nepreju nikomu, aby zazil..
Chcete zasadit Vasi mame K.O.? Az na Vas bude zase kricet, usmejte se na ni, obejmete ji a reknete ji, ze ji mate rad... Myslim, ze tim ji uzemnite uplne dokonale! ;)
Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.03.13 12:49

jj, znám. Úplně normální. Nejsi ještě k tomu z učitelské rodiny? Kdybys nosil samé pětky, pak si jedné další nikdo nevšimne. Ba naopak by byli v extázi nad jednou jedničkou.

Co poradit? Já jsem jednou našel školní vysvědčení svého otce a pak jsem je používal jako dusítko, aby mi nikdo nemohl nic vykládat.

Zkus to taky tak udělat. :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.