Až mě skončí 5ti měsíční podpora?

Od: Datum: 04.03.13 08:27 odpovědí: 4 změna: 04.03.13 14:27

Co se mnou bude,když nenajdu prácic a mě skončí 5ti měsíční podpora na ÚP? Vyřadí mě z úřadu? Nabídnou mi rekvalifikaci? Budu si muset platit nějaké pojištětní? Jaký je další postup?
Děkuji za Vaše zkušenosti.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.03.13 08:42
avatar

Nevyřadí Vás. Zůstanete dál v evidenci a ÚP za Vás bude hradit zdravotní pojištění. Pokud byste se nechal vyřadit z evidence, musel byste si pojištění hradit sám. ÚP Vám bude dál nápomocen při hledání zaměstnání. Takže další postup je, hledat si i nadále zaměstnání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.13 09:20
avatar

Nestane se nic. Pokud dodržujete termíny návštěv, ÚP Vás nevyřadí. Musel byste se nějak kázeňsky provinit, nechodit tam, ignorovat je. Takže se nestane nic, budete nadále registrovaný, jen nebudete, bohužel, dostávat dávky. Budou za Vás i nadále platit zdravotní /1.080 Kč měsíčně/, pokud byste na ˇUP nebyl registrován, platil byste si to sám.

Rekvalifikaci Vám třeba nabídnou, můžete se sám rozhodnout, v jakém oboru byste se chtěl zdokonalit. Pak ji ale neodmítejte. A pokud byste ji dělal, patří Vám po tu dobu nějaké náhrady. Jinak dál budete mít schůzky a ty svědomitě dodržujte.

Práci si raději hledejte sám, přes net, přes známé, ti často dovedou pomoci, protože na ÚP se těch vhodných nabídek vyskytuje čím dál míň. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.13 14:27
avatar

Stát za své pojištěnce hradí (nemýlím-li se) jenom kolem 700 Kč.

Částka 1.080 Kč se vztahuje na OBZP a na zaměstnance s příjmem nižším než minimální mzda (těm se zdravotní pojištění dopočítává do výše minimální mzdy).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 04.03.13 09:28
avatar

Už Vám poradili rádcové nade mnou. ještě dodám, po dobrání podpory, Vás jistě pošlou na obec na sociální odbor, kde zjistí, zda máte nárok na nějaké sociální dávky. Možná máte a pak byste nezůstal/a bez prostředků. - pt

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.