Vlní se nehty na rukou

Od: Datum: 03.03.13 09:42 odpovědí: 4 změna: 05.03.13 07:55

Dobrý den,

začínají se mi vlnit 2 nehty na prstech ruky. Chtěla bych se Vás zeptat, jetsli někdo netuším čím to může být?

Děkuji Vám


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: sisinka*
Datum: 03.03.13 12:15

Nehet by mohl být napaden plísní!Budto vyhledal kožního lékaře,nebo se poradit v lékárně,a tam určitě doporučí volně prodejný lék.V poslední době je velmi propagovaná a opravdu účinná tzv.CHytrá houba proti plísním.Doslova sežere a vyhubí nežádoucí plísen a vymizí.Je volně prodejná jak pro lidi,tak pro zvířátka,já s ní mám zkušenosti při ošetřování kúže našeho pejska.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.03.13 14:16
avatar

Drážky či rýhy bývají znakem poškození zárodečné nehtové vrstvy. Pokud byla dlouhodobě poškozena, objevuje se na nehtech drážka podélná. Příčná drážka hovoří spíše o krátkodobém narušení,nebo po sundání umělých nehtů.

Takzvané podélné drážky na několika nehtech lze hodnotit jako známku špatné činnosti zažívacího systému, bývají ale i důsledkem horečnatého onemocnění, úrazu nebo otravy.

Drážky na palci jsou časté u kuřáků. Vlnité příčné rýhy vznikají následkem vyššího obsahu zplodin v organismu. Příčná, vodorovná drážka se vyskytuje při závažnějších onemocněních, jako jsou spála nebo tyfus.

Objevují-li se vám na nehtech spíše drobné tečkovité dírky, jde možná o lupénku, která se může projevit i tímto způsobem. Toto kožní onemocnění napadá nejčastěji část hlavy s vlasy, lokty, kolena, bedra a hýždě.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: magdalenka4
Datum: 03.03.13 19:53

Dobrý den,

žádné drážky na nehtech nemám, žádné umělé, gelové nehty jsem neměla. Pouze se mi dva znich zvlnily, takové vlny jsou to nynich. Neporadil by mi někdo co může být příčinou?

Od: cobrak*
Datum: 05.03.13 07:55

Napadá mě nedostatek nějakého vitamínu. Ale popravdě netuším, jakého, nejsem chemik. Možná nedostatek železa třeba, vyzkoušejte to!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.