Křivé obvinění ze znepřístupnění bytu

Od: Datum: 07.03.13 11:45 odpovědí: 5 změna: 09.03.13 13:03

Bratr se rozváděl. Manželka bouchla klíči na stůl a odešla k milenci. Po čase ho nařkla, že jí nechce pustit do společného bytu, že vyměnil zámky atd. Proběhl trestní soud, který bratr na celé čáře vyhrál, neboť ze švagrové vypadlo, že nechala klíče na stole. Na dotaz soudce jak tedy může vědět že vyměnil zámek nebyla schopna odpovědět. Bratr byl zbaven obvinění v plném rozsahu. Jenže opět začala jiným způsobem vystrkovat růžky a dělat mu naschváli v zaměstnání. Může na ní podat žalobu za křivé obvinění a po jak dlouhé době? Kolik je promlčecí lhůta?


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: xxxx*
Datum: 07.03.13 12:27
 

I kdyby nechala klíče na stole, do společného bytu ji pustit musí. Nakonec na to stačí přivolat hasiče. Takže buď je ten příběh pomotaný, nebo musel mít soudce upito.

 
Datum: 07.03.13 12:29
 
avatar

Podat žalobu může kdokoliv na kohokoliv. (pokud to není přezdívka)

kde je pravda?

 
Od: john53let
Datum: 07.03.13 12:41
 

Ale ona netvrdila, že ji nepustí. Žaloba byla založena spíš na tom, že vyměnil zámek a ona se nedostala domů. Jestli mi nevěříte, ofotím rozsudek a začerním osobní údaje. Jde o to, že už je to nějaký měsíc a kdy je tedy promlčecí lhůta.

Datum: 09.03.13 13:03
 
Ohodnoceno: 1x
 
Od: wogoos*
Datum: 08.03.13 11:57
 

Pokud ho to nějak poškodilo-což se dá říct vždycky, tak určitě podat žalobu může, ale jaké jsou promlčecí lhůty to netuším.

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.