Exekuce vs. trvalé bydliště

Od: Datum: 02.03.13 00:43 odpovědí: 14 změna: 17.03.13 11:15

Zdravím, kamarádovo bratr má dluhy a nevypadá to, že se je chystá v nejbližší době uhradit. Bydlí teď na Novém Zélandu, takže jemu osobně nemůžou nic, ale má hlášené trvalé bydliště u jeho mámy. Pokud mu jeho máma odhlásí trvalé bydliště z jejího bytu, může i přesto exekutor z nějakého důvodu sebrat její věci? Na dluhu už mu naskakují úroky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.03.13 00:52
avatar

Pokud máma tvýho bráchu odhlásí, tak exekutor její věci sebrat nemůže. Aspoň ne oprávněně. Ale pro jistotu mámě řekni, ať si sežene papír-kupní smlouvu, že zrovna včera všechny věci koupila. Od známýho například.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nicozjb*
Datum: 02.03.13 00:55
bohužel pokud by se domníval že se tam zdržuje může nejlépe odhlásit a pokud přijde jakýkoli dopis od exe kontaktovat a ohlásit že se zde již nezdržuje a odkázat na NZ
Ohodnoceno: 2x
 
Od: danecekdan*
Datum: 02.03.13 01:15

Bohužel, exekutor může zabavit vše v trvalém bydlišti dlužníka bez dotazů. Má důvodné podezření, že ta či ona věc náleží jemu. Matka pak bude muset složitě prokazovat, že konkrétní zabavené věci patři jí. Inu náš právní stát...*zed*

Doporučuji vyhrabat smlovy ke všemu, co může exekutor zabavit, ale musí být na jméno. Je mi jasný, že asi žádná taková není. Takže ke všemu, co má cenu a po čem jdou, ať matka sepíše kupní smlouvy se zpětným datumem - třeba s Vámi, kolegou, kamarádkou... (dne toho a toho jsem zakoupila TV, pračku, auto, atd. od toho a toho za cenu tu a tu...) Pak na to ty hyeny nemůžou.

Ale ze všeho nejdřív se zbavte zlata a hotovosti v šuplíkách apod. - to je první, co je zajímá.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: ddasa*
Datum: 02.03.13 01:31

"danecekdan" odpovedel spravne! neni k tomu vic co dodat *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.03.13 01:43
avatar

No a když tam dlužník trvalé bydliště mít nebude? O tom je dotaz...

Vyhrabávat smlouvy není potřeba. Stačí sepsat na jednu A4 seznam věcí, prodávající, kupující, datum, podpis. Doložit fotografiemi. Datovat ku dni nejbližšímu dnešnímu. Toto je jednoduché prokázání vlastnictví věci.

doplněno 02.03.13 01:46:

Ještě bych doporučil onu smlouvu o koupi uzavřít na magistrátu-ověřování podpisů a máte to i s úředním kulatým razítkem.*palec*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: danecekdan*
Datum: 02.03.13 01:58

Vámi doporučovaná "klička" s největší pravděpodobností bude posouzena jako účelová a nebude uznána.

Přeci jenom nemůže nikdo napadnout 2,5 roku starou kupní smlouvu na pračku od kamaráda, rok starou na TV od souseda, 4 roky starou na třeba auto od kolegy - než dva dny starou smlouvu na vše najednou od jedné osoby.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 02.03.13 02:09
avatar

Ehm. Nějaký precedent, který neuznává kupní smlouvu na více než jednu věc, uzavřenou například před hodinou?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: apa*
Datum: 02.03.13 05:57

Exekutor postupuje podle platných zákonů: 99/1963 Sb., 120/2001 Sb., Vyhláška č. 418/2001 Sb. Doporučuji nahlédnout tazateli, ale i předchozím rádcům danecekdan®, ernie® K čemu tady nabádáte? Přesvědčujete se navzájem jak sepsat, kdy datovat "kupní smlouvy" a přijde Vám to jako normální a ne podvod?
Zkuste si to představit, že jste to VY, kdo je na místě oprávněného! Prostřednictvím soudu, exekutora se musí domáhat svých financí. A pro ně má danecekdan výraz hyeny?
Běžné je totiž dluhy platit a splatit, když už si je někdo nadělá.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: olaf71*
Datum: 02.03.13 07:04

souhlasím. nasekat dluhy a neplatit, to je nová česká hra. je sice smutné, když se někdo vlivem svého bližného stane obětí exekutora, ale co věřitel?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: danecekdan*
Datum: 02.03.13 08:57

Já nenabádám k podvodu, ale k tomu, jak nepřijít o své věci, když já žiji řádný život a nikde nic nedlužím. Věřitel ať je uspokojen, ale pouze z majetku dlužníka.

Zažil jsem případ, kdy exekutor navštívil i rodinu, která s rodinou dlužníků neměla vůbec nic společného - bohužel měli dům rozdělen na dvě ideální polovony a ne bytové jednotky (tedy obecně z každí cihly půlka).

A oprávněnými často bývají společnosti s lichvářskými úroky, které využívají krize osob a spíš než jestli je schopen splácet je v první řadě zajímá, jestli má dotyčný dům, chatu apod.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nicozjb*
Datum: 02.03.13 10:53
nevidím na tom nic protizákoného když člověk chrání svůj majetek bohužel zákon dává větší pravomoce exe.můj přípat otec kterého jsem viděla od svých 13 let 3 krát dluží všude různě včetně mě ještě alíky jakej je důvod abych to cálovala já? bohužel byt kde bydlel je jěště ve vlastnictví naší rodiny.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.13 18:20
avatar

Nabádám k tomu, aby o majetek nepřišel ten, kdo nedluží. To není v pořádku? Jo, přijde mi normální se bránit, když chce exekutor, který se neumí živit jinak, sebrat věci někomu kdo nic nedluží. Fajn, podle tebe musí dluh platit ten, kdo jej neudělal? Co to meleš?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 02.03.13 12:11
avatar

Pokud jeho rodiče exekutorovi prokážou doklady o vlastnictví že věci patří jim a ne synovi tak by jim ty věci zabavit neměl ale kdo si nechává na účtenky psát svoje jméno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gregi
Datum: 17.03.13 11:15

Všem zákonům je nadřazena Ústava České republiky a článek 12 Listiny základních práv a svobod, která je součástí ústavy, říká:
(1) Obydlí je nedotknutelné. Není dovoleno do něj vstoupit bez souhlasu toho, kdo v něm bydlí.
(2) Domovní prohlídka je přípustná jen pro účely trestního řízení, a to na písemný odůvodněný příkaz soudce. Způsob provedení domovní prohlídky stanoví zákon.
(3) Jiné zásahy do nedotknutelnosti obydlí mohou být zákonem dovoleny, jen je-li to v demokratické společnosti nezbytné pro ochranu života nebo zdraví osob, pro ochranu práv a svobod druhých anebo pro odvrácení závažného ohrožení veřejné bezpečnosti a pořádku. Pokud je obydlí užíváno také pro podnikání nebo provozování jiné hospodářské činnosti, mohou být takové zásahy zákonem dovoleny, též je-li to nezbytné pro plnění úkolů veřejné správy.
Proto se zákon č. 120/2001 Sb. o soudních exekutorech a exekuční činnosti, jakož i další zákony směřující proti zájmům občanů České republiky, ruší.

avatar
Upozornění od sys clayman 17. 03. 2013 12:03:50
bobane, zustan u jedno jmena, kdyz uz si na neco chces stezovat. Snizuje to duveryhodnost.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.