Výpočet předčasného duchodu

Od: Datum: 09.04.13 09:59 odpovědí: 2 změna: 09.04.13 11:34

Dobrý den. Je mi 58let . Když vyberu podporu v nezaměstnanosti to je 11měsícu. Tak mi bude 59let. Nárok na duchod mám v 63letech jsem ročník 1955. Práci nebudu moci sehnat při ukončení doby dávek na uřadu práce: Jaké doklady budu potřebovat když při této sitvaci zažádám o předčasný duchod a kdo mi jej vypočítá? Taktéž vím že mi již duchod bude trvale krácen. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.04.13 10:34
avatar

Je-li Váš důchodový věk 63 let, můžete o předčasný důchod požádat až od 60 let.

Zajděte si na místně příslušnou OSSZ, kde zjistíte, co vše má OSSZ doloženo, a poraďte se tam, kdy je pro Vás odchod do důchodu nejvhodnější.

doplněno 10.04.13 11:52:

Reakce na Atrama (9. dubna v 11.34):

Požadavky na to, co doložit, nezávisí na kraji (bydlišti žadatele), ale na tom, co už má OSSZ za předcházející roky doloženo (to, co už je na OSSZ jednou z dřívějška doloženo, se při podání žádosti o důchod nemusí znovu dokládat).

Další rozdíl/y se mohou projevit ve způsobu dokládání předchozích zaměstnání, a to v zá vislosti na tom, zda/jak žadatel může doložit zaměstnání u zaniklého zaměstnavatele v případě, že tato zaměstnání bývalý zaměstnavatel ČSSZ nedoložil.

Opět to nezávisí ny bydlišti, ale na tom, jaké podklady (ne)má ČSSZ a/nebo žadatel k dispozici.

___ Odkazy:

Co se dokládá k žádosti o starobní důchod K žádosti o předčasný důchod se dokládá totéž. Navíc bude potřeba přiložit potvrzení zaměstnavatele (případně ÚP), že ke dni předcházejícímu datu, od něhož má předčasný důchod přiznán, bude ukončeno zaměstnání (případně o ukončení evidence na ÚP).

Tiskopisy ke stažení (web ČSSZ)

Informace o IOLDP plus o náležitostech písemné žádosti o zaslání IOLDP

doplněno 10.04.13 11:58:

___ Oprava: ... a to v závislosti ... Opět to nezávisí na bydlišti, ...

___ Ještě jeden odkaz: časté dotazy k důchodům (web ČSSZ)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.04.13 11:34
avatar

Je dobré si zažádat do Prahy na ČSSZ o informativní list o odpracovaných letech a placení pojistného. Informujte se na vaší pobočce OSSZ, co vše máte doložit, bývá to v každém kraji jiné. Moje sestra je z jiného kraje a právě teď to řešila, tak jsme se shodli, že to je různé, ale na socciálce jí vše řekli, co si má sehnat a donést.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.