Penzijní pojištění

Od: Datum: 01.03.13 13:18 odpovědí: 16 změna: 04.03.13 10:48

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit, zda byste mi napsali vaše názory a rady ohledně penzijního pojištění.Zajímá mne, zda by bylo pro mne výhodné vstoupit do II pilíře.Penzijní spoření si spořím 16 let a je mi 36 let.Měsíčně si spořím jen po 200 kč.Také mne zajímá, kdybych vstoupila do II pilíře a byla bych nezaměstnaná.Moc Vám všem děkuji za Vaše příspěvky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: penze
Datum: 01.03.13 13:32
Nezaměstnaný nepřispívají do II. pilíře. Budou však o to kráceni na důchodu z II. pilíře.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kristynaw
Datum: 01.03.13 13:35

Děkuji za odpověd.Tak to není moc výhodné.Uvažuji tak, že do důchodu mám hodně daleko a dnes práci mám a zítra ji mít nemusím a peníze našetřené nebudu mít žádné.

Od: pet23
Datum: 04.03.13 10:48

No není to moc přesné: nezaměstananý/nemocný neplatí ani do státního důchodu ani do 2.pilíře, takže vždy to ovlivní výši budoucího důchodu, průmšr a splnění odpracované doby atd. A zpravidla si nespoří ani jinak, peníze chybí všude. To by nemělo znamenat nevýhodnost 2.pilíře. Podle mne se to vyplatí prakticky vždy, já nevěřím ani na ekonomický zázrak ani na politickou kulturu. Pro mne je srovnatelně nedůvěryhodný i stát a státní důchod. Řešení je možná sbalit kufry...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: jirbar*
Datum: 01.03.13 13:37

Při částce 200 Kč snad od 1. ledna ani nevznikne nárok na státní příspěvek

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 01.03.13 13:45
avatar

Záleží kolik vyděláváte. Pokud je to víc, tak byste musela i víc připlatit.

Já bych do toho nešel. Navíc ty peníze nejsou moc jištěné. Klidně o ně můžete špatnou strategií fondu přijít.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ladaadal*
Datum: 01.03.13 13:51

Já jsem jen zvědav, jak se za 15-20 let budeme my nepojištění smát těm pojištěným. Holou pr...el budeme mít všichni, ale my si budeme pískat, že nás nikdo neokradl. Víš kolikrát to ještě změní? Stačí pozjišťovat, kolikrát se to změnilo od revoluce a kolik lidí už o peníze přišlo. Myslím, že v budoucnu se nic nezlepší, naopak.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: kristynaw
Datum: 01.03.13 13:57

V dnešní době pojištovací agenti jen přemlouvají, at se necháme pojistit proti všemu možnému, že to je výhodné.Peněz moc nevydělávám hrubé 15000kč.To si budu raději peníze ukládat na účet.

Od: ladaadal*
Datum: 01.03.13 14:00

To zní rozumně. Pojišťováky ženu od baráku klackem. Prodali by i vlastní mámu, aby měli provizi z prodeje a ukecali by i mrtvýho, aby se pojistil proti dětské obrně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.13 15:28
avatar

To zase ne, zvedněte si to, ale nechoďte do II. pilíře. Teď o prachy přijít nemůžete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 01.03.13 19:47

Ringo "teď o prachy přijít nemůžete" - jak jsi na tohle přišel? Po revoluci jsme si taky mysleli, že si nikdo nedovolí rozprodat republiku, vytunelovat, co se dá, okrást koho může a hle. Pár let a koukáme jak veverky do voříšku. Počítám, že v dalších 20ti letech lehne popelem vše, co ještě zbylo. Tvrdit něco tak jistě - ty máš křišťálovou kouli?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sevo®
Datum: 01.03.13 14:05

Druhý pilíř je určený pro toho, kdo miluje nezávazné sliby a rád podléhá např. sňatkovým podvodníkům, podomním prodejcům a podobné verbeži. Výpovědní lhůta pro Vás 30 let, záruka žádná, sliby výnosů na úrovni vlezlých prodejců zázračných hrnců. Doporučuji spořit v MSD, v současnosti nejlepší úrok, pobočka ale jen v nejlepších městech, po internetu nelze ukládat ani vybírat, jen pasivně sledovat účet. Ale do 100 000 eur je pojištěný vklad, nulové riziko, výpovědní lhůta buď nulová či krátká zcela podle Vaší volby. (Pro toho, kdo věří jen velkým bankám a malým bankám a kampeličkám nevěří: riziko pádu velké banky je samozřejmě menší. Ale když padne malá banka či kampelička, je to dnes 100% pojištěné a i současné rezervní peníze na malou banku či kampeličku postačí. Kdyby ale padla velká banka, jako KB apod, tak peníze v zajišťovacím fondu nebudou stačit.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kristynaw
Datum: 01.03.13 16:26

Všem Vám velice děkuji za názory a rady.

Datum: 01.03.13 19:20
avatar
Druhy pilíř je takový tunel teto vlády. Nejvíc na tom vydelaji fondy, člověk navíc nemá garanci pro případ, ze fond někdo vytuneluje. Pokud fond vydrží, ale člověk se duchodu nedozije , ma to výhodu, ze se to dědí.. Ale sníží se mu v současnosti čistá mzda o dve procenta.
Z prvniho pilíře se nic nedědí, takze člověk, který se nedozije , nikdo po něm nic dědit nebude. Jestliže platíte 200 Kč, musíte zvednout na 300kc, abyste dostala prispevek od státu, takže si to rychle zvedněte. Nejlepší řešení je spořící účet, člověk má peníze stále k dispozici, dědí se a nikdo mu je nevytuneluje. Pro finančně zdatnější jsou pak jiné způsoby, jak se na stáří zabezpečit.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 01.03.13 20:07

Zvedl jsem si na 1000 Kč, II nevěřím když jsou to soukromé společnosti a bylo by úúžasné svinsto, kdyby jim ručil stát. Ale v tomto bordelstánu s protilidovou vládou se není čemu divit. No ale když si to necháme...
200 Kč je k ničemu, nic od občanů nedostanete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.13 23:44
avatar
Busi nevidím to az tak růžově. Od občanů nic nedostaneš ani tak. Taky stát změnil podminky a nikde neni psáno, ze je nezmění do budoucna. Od letoska je nutné platit minimálně 300kc, aby mel člověk státní prispevek. Ten ale zároveň klesl ze 120 Kč na 90kc při stejné ulozce . Vyšší prispevek je az od 700kc nahoru. Stát tedy nutí lidi vydávat vyšší částky, které si nemohou vybrat, jinak příspěvek nedostanou. Vybrat můžeš část nejdříve po 15 letech. Navíc ani příspěvek 230 Kč z tisícovky ani tak nezaručí slušný důchod. Tyto peníze budou mít za třicet let ani ne poloviční reálnou cenu. Poloviční je ještě přehnané slovo. Proto se jakékoliv dlouhodobé spoření nevyplatí. Vyplatí se investovat do komodit, nemovitostí atd, jak psal kolega níže, treba právě do toho majetku. Úrokové sazby hypoték jsou na minimu a vzhledem k inflaci jsou tohle dost levné peníze a cena majetku se navíc o tu inflaci zhodnocuje , takže co preplatim navíc v urocich , mám v majetku, jehož reálná hodnota roste.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.03.13 01:07
avatar

2. pilíř se vyplatí pouze pojišťovnám - nikdo neví, jaké ještě přijdou krize, jestli nebude hyperinflace.

Jestli se chcete zajistit na stáří, je asi nejlepší začít postupně něco budovat. Něco, co Vám po odchodu do důchodu maximálně sníží životní náklady. Náklady na jídlo a budoucí daně nesnížíte, ale můžete snížit náklady na energie a hlavně na bydlení. Pokud budete před důchodem v nájemním bytě, při předpokládané výši důchodu vypočítaného z 15 tisíc hrubého skončíte obrazně řečeno "na ulici".

Já mám ve svém okolí 3 příklady zcela odlišného chování lidí v podobných letech jako jste Vy nebo já.

První rodina bydlí v nájmu. Platí kolem 12 tisíc za byt. Ze 2 platů jim nezbyde nic, neušetří ani korunu.

Druhá rodina má na hypotéku byt. Takže splácí vysokou hypotéku a k tomu provozní náklady bytu a fond oprav. S penězi taky vychází jen tak tak.

Třetí rodina to vymyslela nestandardně. Koupili si prakticky ve městě zahradu s chatou. Tu pomalu svépomocí přestavují. Už teď je celoročně obyvatelná. Za energie dají míň než ti v paneláku. Pozemek v kolonii byl celkem levný, náklady na přestavbu chaty taky celkem jdou. Bydlí v přírodě, ve svém a s minimálními náklady. I když moc nevydělají, ušetřili si na nové auto. A až se jednou jejich děti odstěhují a oni budou v důchodě, klidně v té chatě můžou dál bydlet s náklady, které utáhnou i z nízkého důchodu. Takže i když nespoří v žádném pilíři, na důchod budou asi nejlépe připravení :)

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.