Společné jmění manželů

Od: Datum: 07.03.13 10:05 odpovědí: 3 změna: 07.03.13 11:19

Zdravím, mám dotaz - jsem majitelkou domu, který v současné době sice prodávám, ale obratem budu kupovat jiný a také se chystáme s přítelem vzít. Potřebovala bych poradit, jak by to bylo s případným společným jměním manželů.

Nastaly by pravděpodobně tyto 2 varianty:

1. dům prodám, koupím nový - pak svatba - do společného jmění dům nespadne - rozhoduje zápis na katastru, nebo datum kupní smlouvy?

2. vezmeme se, dům prodám, koupím nový - bude již součástí společného jmění rovnou?

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 07.03.13 10:23

Bez katastru ani ráánu OZ § 133.
SJM vzniká až maželstvím, co si vnesete, je vaše. logicky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.13 10:31
avatar

Také zdravím. Do společného jmění manželů nepatří majetek, který byl ve vlastnictví jednoho z manželů před uzavřením manželství, ani majetek získaný za tyto věci (věcmi se míní i peníze). Nepatří do něho ani závazky, týkajících se majetku, který náleží výhradně jednomu z manželů (např. různé opravy , údržba atd.) Pokud chcete mít jistotu, můžete si u notáře nechat sepsat zúžení SJM.

doplněno 07.03.13 14:43:

Není zač.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: flip
Datum: 07.03.13 11:19

Děkuji.

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.