Žádost o vyřazení z evidence úřadu práce vzor

Od: Datum: 07.03.13 09:18 odpovědí: 5 změna: 07.03.13 16:12

Pěkný den,

založil jsem občanské sdružení,které se pomalu ale jistě rozjíždí.Bude to velké a splnitelné.Teď k tomu hlavnímu.Na úřadu práce jsem 9 měsíců...rád bych pozdal vlastní žádost o ukončení z evidence úřadu práce.Je nějaký formlulář?Vzor? Případně co by to mělo obsahovat? Myslím pár vět jak mají být vedeny.Musím uvádět důvod? Vím,že si bude platit cca 1080 kč zdravotní...hlásit úřadu práce,že mám občanské sdružení a,že z něj budu placen brzo asi nemá smysl,že? Dále...je nějaká sleva na zdravotním,když jsem v občanském sdružení? Děkuji všem za odpověď. Karel


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: xxxx*
Datum: 07.03.13 12:29

Ukončit pobyt na UP muze kazdý ( nechat se vyřadit). Vy tohle dělat nemusíte, neboť budete přece podnikatel, popřípadě zaměstnanec.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.13 12:31
avatar

Žádnou žádost psát nemusíte. Stačí požádat zprostředkovatelku ústně při další návštěvě (můžete se telefonicky objednat i mimo stanovený termín). Zprostředkovatelka do Vaší karty zapíše ukončení evidence na vlastní žádost a dá Vám to podepsat. Důvod uvádět nemusíte.

Osoby bez zdanitelných příjmů (OBZP) hradí zdravotní pojištění ve výši 1.080 Kč měsíčně Členství v jakékoliv organizaci či sdružení nemá na výši zdravotního pojištění žádný vliv.

Pokud by Váš příjem ze sdružení byl nižší než 8.000 Kč měsíčně, musel byste zdravotní pojištění doplácet (měsíčně musí být odvedeno minimálně 1.080 Kč).

Doplácet zdravotní pojištění nemusí pouze ty skupiny osob, ze něž zdravotní pojištění odvádí stát (studenti, maminky na MD/RD, invalidní či starobní důchodci, nemocní pobírající nemocenské).

doplněno 07.03.13 22:15:

E-mail nestačí, e-mailem si můžete objednat mimořádný termín návštěvy. Ukončení evidence musíte vlastoručně poodepsat. (Informace úředníků nemusí být vždy přesné.)

E-mail by stačil v případě, že máte certifikovaný elektronický podpis, případně byste mohl záležitost vyřešit datovou zprávou ze své datové schránky do datové schránky ÚP.

___ Ukončíte-li evidenci v březnu, odvede ještě zdravotní pojištění stát.

Vy budete zdravotní pojištění hradit až od dubna. Ve své zdravotní pojišťovně se ale musíte nahlásit jako OBZP do 8 kalendářních dnů od ukončení evidence.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.03.13 13:33

Ivzez : velice děkuji za perfektní info.

Předpokládám,že když je moderní doba mohu věe zaslat,tedy ukončení emailem...je to nejrychlejší cesta.Když to podám od dnešního dne...od zítřejšího si vše hradím sám.

Od: lujs®
Datum: 07.03.13 13:37
avatar

No já si myslím že i v dnešní přetechnizované době vás osobní návštěva na úřadu práce nemine.

doplněno 07.03.13 13:37:

Protože ty lejstra budete muset podepsat.

doplněno 07.03.13 16:55:

Můžu se mýlit.*nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mella
Datum: 07.03.13 16:12
Mne úřednice řekla že stačí mailem vlastní žádost a nebo podepsat zadní část průkazky, ofotit rozložené aby byla vidět i přední část se jménem a poslat. Vlastní žádost stačí : zadán o vyřazení z evidence UP k ... Jméno, raději asi směně číslo.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.