Dovolená vs. výpovědní lhůta

Od: Datum: 28.02.13 17:21 odpovědí: 2 změna: 28.02.13 18:28

Dobrý den,

během ledna jsem si zažádal o 2 týdenní dovolenou na přelom března a dubna, která mi byla schválena.

Okolnosti se však trošku změnili a já poslední týden v únoru podal výpověď a od následujícího měsíce (březen) mi běží standardní 2 měsíční výpovědní lhůta. Je za mě nutno najít a zaškolit náhradu. Je zde nějaká šance, že by mi mohla být dovolená odebrána, aby tak bylo více času na výše popsané? Ještě bych rád podotknul, že první týden budu čerpat to, co mi zbylo z předchozího roku a zaměstnavatel požadoval aby to bylo vybráno do konce března. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.02.13 17:42
avatar

Dovolenou jste řádně nahlásil a máte ji schválenou tak není důvod aby jste ji nedostal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.13 18:28
avatar

Čerpání dovolené určuje zaměstnavatel, který má právo v případě potřeby naplánovanou dovolenou zrušit, případně zaměstnance z dovolené i odvolat.

V takovém případě má zaměstnanec nárok na úhradu nákladů, které mu v souvislosti se zrušením (např. stornopoplatky) dovolené nebo s odvoláním z dovolené (např. zvýšené jízdní náklady) vznikly.

Nemá-li zaměstnavatel nikoho dalšího, kdo by Vašeho nástupce mohl zaškolit, může podle mne naplánovanou (písemně schválenou) dovolenou zrušit.

Pokud byste nemohl dovolenou, na niž Vám vznikl nárok, vyčerpat do konce pracovního poměru, musel by Vám zaměstnavatel nevyčerpanou dovolenou po skončení zaměstnání proplatit.

doplněno 28.02.13 18:37:

Další možností je, že Vám zaměstnavatel nebude chtít dovolenou proplatit, a proto Vám čerpání dovolené posune tak, abyste ji stihl vyčerpat ještě v době trvání zaměstnání.

O tom by Vás však musel písemně informovat 14 dnů předem (pokud se s Vámi nedohodl na jiném termínu).

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.